reklama
reklama

"Lawinowo rośnie liczba skarg do GIODO na Kościół" Liczba donosów? 18 (słownie: osiemnaście!!!)

"Lawinowo rośnie liczba skarg do GIODO na Kościół" Liczba donosów? 18 (słownie: osiemnaście!!!)
reklama W rekordowym tempie rośnie liczba skarg do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych na Kościół katolicki w Polsce - informuje portal tvp.info. Ich autorzy mają pretensje głównie o to, że wciąż widnieją w parafialnych rejestrach, pomimo dokonania aktu apostazji.

Jak podaje tvp.info, Generalny Inspektor Danych Osobowych do lipca otrzymał 18 skarg, dotyczących Kościoła katolickiego. W poprzednim roku nie było ich wcale.

– Skargi na Kościół katolicki składają głównie osoby, które twierdzą, że z niego wystąpiły. Część skarżących uważa, że odpowiednia adnotacja nie znalazła się w księgach chrztu. Inni chcieliby, aby z ksiąg całkowicie wykreślono ich dane – mówi portalowi tvp.info Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych dr Wojciech Rafał Wiewiórowski. – Skargi są z reguły oddalane, bo GIODO nie ma prawa wydawania decyzji administracyjnych, dotyczących przetwarzania danych przez Kościoły i związki wyznaniowe. Część skarżących odwołuje się do Sądu Administracyjnego – dodaje Wiewiórowski.


Jak podaje serwis TVP Info, skargi mogą być wynikiem wzrostu popularności portali internetowych, które zachęcają do wystąpienia z Kościoła i publikują gotowe wzory pism.

Chociaż nagłówki brzmią sensacyjnie i mogą świadczyć o dramatycznej sytuacji, w rzeczywistości 18 (słownie: osiemnaście) uprzejmych donosików do GIODO może być - po prostu - robotą grupki działacza Ruchu Palikota. A oni już dobrze wiedzą, jak nagłośnić swoje akcje pod publiczkę.

 

AM/Onet.pl

23.08.2012, 10:44

Komentarze ():

LeonM Sie 23, 2012, 11:46 rano

no cóż, w dzisiejszym popapranym świecie im mniejsza mnieszość tym ma więcej praw a im bardziej skrajna tym ma wieksze zainteresowanie mediów

Hugo Sie 23, 2012, 12:14 po południu

Lawinowo?? Hahahahahahaaaaaa

Corman Sie 23, 2012, 12:39 po południu

\"W zeszłym roku nie było wcale\". Natomiast w połowie tego roku -  18. Jakby się na to nie spojrzeć jest 18 razy więcej niż za cały ubiegły rok. Co prawda lawina to jeszcze nie jest, ale kto wie .... Prawda jest też taka że znakomitej większości się po prostu nie chce walczyć z adminstracją/biurokracją, bez względu na to czy jest ona państwowa, czy kościelna.

MarekEr Sie 23, 2012, 12:39 po południu

Jeśli już, to niech zaskarżą swoich rodziców, że ich ochrzcili. Przecież to w wyniku działań swoich rodziców znaleźli się w tych rejestrach.

Kurisuthara Sie 23, 2012, 12:44 po południu

@Piogal Na tej zasadzie USC winno wykreślić mnie ze swoich danych (akt urodzenia) ponieważ sobie tego nie życzę...  

pokaż więcej komentarzy

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook