Przypominamy Rosji - sowieci wyzwolili Auschwitz, by stworzyć w nim swój obóz koncentracyjny - zdjęcie
28.01.22, 17:35Fot. Tulio Bertorini via Flickr, CC BY-SA 2.0

Przypominamy Rosji - sowieci wyzwolili Auschwitz, by stworzyć w nim swój obóz koncentracyjny

39

Wielu komentatorów zwraca uwagę, że kolejną odsłoną antypolskiej kampanii ruskich kłamstw, którymi bluzga pod adresem naszego kraju i narodu Putin, będą obchody wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, jakie mają się odbyć w Izraelu.

Zawczasu należy przypomnieć, że sowieci ''wyzwolili'' Auschwitz, by od razu stworzyć w nim swój komunistyczny obóz koncentracyjny. W budynkach obozu koncentracyjnego Auschwitz po tym, jak został on zajęty przez Armie Czerwoną, sowieci stworzyli dwa obozy głównie dla niemieckich jeńców. W sowieckim Auschwitz zarządzanym przez pułkownika Masłobojewa głównie niemieccy jeńcy oczekiwali na wywózkę do Łagrów ZSRR (warto pamiętać, że do armii niemieckiej przymusowo podczas wojny Niemcy wcielali też półtora miliona Polaków).

Pierwszy z obozów łagier 22 funkcjonował w Auschwitz od wiosny do jesieni 1945 (i był przeznaczony dla jeńców niemieckich), drugi — łagier 78 w Birkenau funkcjonował od wiosny 1945 do wiosny 1946 (i był przeznaczony dla jeńców niemieckich, oraz dla cywili z Górnego Śląska i Podbeskidzia).

Z czasem część infrastruktury obozowej po NKWD (niedaleko dworca kolejowego gdzie w czasie wojny Niemcy trzymali polskich robotników przymusowych, pomiędzy Auschwitz a Birkenau) odziedziczył Powiatowy Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. Obóz UB przeznaczony był dla Niemców i polskich patriotów (kobiet i mężczyzn) z okolic Bielska-Białej, Rybnika i Raciborza. Więźniowie tego obozu demontowali fabrykę IG Farbenindustrie, którą jak inne fabryki z ziem polskich po zdemontowaniu sowieci wywieźli do ZSRR. Obóz UB funkcjonował do wiosny 1946 roku.

Sowieci infrastrukturę niemieckich obozów koncentracyjnych wykorzystali do stworzenia własnych łagrów nie tylko w Auschwitz i Birkenau, ale także między innymi w Majdanku, Gross-Rosen, Łambinowicach, ale również w Buchenwaldzie i Sachsenhausen.

Armia Czerwona przyniosła Polakom nie wolność a kolejne zniewolenie. Sowieci nie byli wyzwolicielami, ale sadystycznymi potworami. Zbrodnie sowietów po wkroczeniu na ziemie polskie i niemieckie pod koniec II wojny światowej doskonale opisał Piotr Zychowicz w swojej pracy „Sowieci” (wydanej przez wydawnictwo Rebis).

Na terenach zajętych Niemiec, gdzie sowieci wymordowali 400.000 bezbronnych cywili (w tym dzieci i kobiet), Przed śmiercią kobiety były przez sowietów brutalnie gwałcone. Kiedy sowieci gwałcili matki, próbujące jej ratować dzieci były natychmiast mordowane. Sowieci zabijali ofiary w okrutny sposób: przybijano je żywcem do drzwi, przybijano ofiarom języki do stołów, czołgi zgniatały na miazgę żywych ludzi, ofiarom obcinano części ciał, kobietom w waginy sowieci wbijali butelki.

To, że gwałty dokonywane przez sowietów miały miejsce na ziemiach niemieckich nie oznaczało, że ofiarami zbrodni sowietów padały tylko Niemki. Sowieci gwałcili, rabowali i mordowali także Polki wywiezione na roboty do Niemiec i Polki więźniarki niemieckich obozów koncentracyjnych.

Sowiecka metoda rozminowywania polegała przepędzaniu przez pola minowe grup dzieci (które ginąc, wysadzały miny). Masowy rabunek, dokonywany przez sowietów, wszystkiego (od zwierząt, poprzez prywatne mienie ruchome, aż do fabryk) miał miejsce nie tylko w Niemczech, ale także na ziemiach zachodnich Polski. Terror sowiecki na ziemiach niemieckich miał na celu skłonienie milionów Niemców (potencjalnego kłopotu dla sowieckiej okupacji) do ucieczki na zachód. W ramach działań specjalnych specgrupy NKWD tworzyły bandy pozorowane udające Niemców szerzące terror wśród ludności niemieckiej (czekiści korzystali z doświadczenia, jakie zdobyli na Ukrainie, gdzie tworzyli bandy pozorowane udające UPA, które terroryzowały Ukraińców).

Równie wstrząsający jest zamieszczony na łamach „Sowietów” artykuł Piotra Zychowicza dot. gwałtów na Polkach, których pod koniec wojny i po niej dopuszczali się sowieci. Polki, robotnice przymusowe i więźniarki obozów koncentracyjnych były gwałcone przez sowietów na ziemiach niemieckich. Również na ziemiach odzyskanych, zachodnich i północnych, zamieszkałych przez rdzenną ludność polską, sowieci dokonali gwałtów na prawie wszystkich Polkach. Rosjanie gwałcili wszystkie kobiety, od kilkuletnich dziewczynek do umierających staruszek. Kobiety były gwałcone wiele razy, często gwałtów zbiorowych dokonywało nawet do kilkudziesięciu sowieckich żołnierzy. Gwałcili sowieccy żołnierze stacjonujący na ziemiach polskich i ci powracający do ZSRR.

Dokonywane przez Rosjan gwałty na Polkach były publiczne, powszechne, ofiary były okradane i w sadystyczny sposób mordowane. Rosjanie często w sadystyczny sposób kaleczyli swoje ofiary, ogryzali części ciała i wydłubywali oczy. Często sowieci dokonywali gwałtów na bardzo małych dziewczynkach. Polacy stający w obronie ofiar byli natychmiast zabijani. Zbrodni sowieccy sołdaci dokonywali za zgodą swoich przełożonych. Ofiarami gwałtów padło kilkaset tysięcy Polek, które po przejściu Armii Czerwonej miały kłopoty emocjonalne, cierpiały na choroby weneryczne i z powodu kalectwa wynikającego z ran zadanych w czasie gwałtów.

 

Jan Bodakowski

Komentarze (39):

aaaa2022.02.15 0:45
Nie znacie historii, obóz został wyzwolony przez ukraińców , źródło : wypowiedzi (parę lat temu) znanego historyka Schetyny. Należy pamiętać, że oprócz wyzwalania , ruscy zajumali całe archiwum. Jak Gorbaczow zapowiedział ,że opublikuje archiwum to pewna nacja wpadła wpadła w histerię no i na zapowiedzi się skończyło, a ilości zamordowanych wróciły do tzw normy. Przy okazji, ruscy zajumali także archiwum pewnych bankierów Rot. - linia niemiecka.
🩸🩸🩸2022.01.30 12:32
Rosjanie przejeli Birkenau i prowadzili dalej a polacy Auschwitz ktory dzialal jeszcze wiele lat po wojnie jako oboz koncetracyjny glowie dla slazakow. Takich obozow dla slazkich autochthonow bylo bardzo duzo, Smierc ponioslo w nich wiele tysiecy ludzi. O tym sie w szkolach w polsce nie uczy…..szkoda…..
Truteń2022.01.29 21:34
Słuszna uwaga, nie wyzwolili ale przejęli do dalszego wykorzystywania.
anonim2022.01.29 19:40
Czy ktos oszalal?
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.29 19:30
POLSKA i POLACY PAMIĘTAJĄ o OFIARACH, POLKACH, tych ZGWAŁCONYCH TYSIĘCY POLEK przez BOLSZEWICKICH KOMUNISTYCZNYCH FASZYSTÓW, tych SOWIECKICH z CCCP-u BOLSZEWICKICH KAŁMUKÓW. Pamiętamy o SETKACH TYSIĘCY ZGWAŁCONYCH i ZAMORDOWANYCH przez SOWIECIARZY POLEK z MAZUR, ŚLĄSKA, WIELKOPOLSKI, POMORZA, KASZUB. PAMIĘTAMY o ZGWAŁCONYCH, 8-mio i 10-cio letnich dziewczynkach. PAMIĘTAMY o ZGWAŁCONYCH przez Sowieckich BYDLAKÓW POLKACH będących w czasie WYZWALANIA przez CZERWONĄ ZARAZĘ na robotach u BAORÓW, ZGWAŁCONYCH a nawet po ZGWAŁCENIU ZAMORDOWANYCH przez BOLSZEWIKÓW. To PAMIĘTAMY i BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ. CZERWONA ZARAZA GWAŁCIŁA KOBIETY, MILIONY DZIECI i DOROSŁYCH NIEMEK, nawet 80-cio letnich. ale także POLKI. POLKI przeżywały taka samą GEHENNĘ jak NIEMKI. A jak GWAŁCILI i ZABIJALI KOBIETY na terenie Polski KOMUSZE ŚCIERWA z CCCP-u, to zainteresowani mogą dowiedzieć się z OPRACOWANIA "Gwałty na kobietach niemieckich w schyłkowym okresie II wojny światowej (październik 1944––8/9 maja 1945 roku) i w pierwszych latach po jej zakończeniu " wydanego przez Uniwersytet Wrocławski autorstwa TOMASZA KRUSZEWSKIEGO. PAMIĘTAMY OFIARY „SOWIECKIEJ CZERWONEJ ZARAZY – WYZWOLICIELI” i PAMIĘTAĆ BĘDZIEMY. SZOK, przeczytać to opracowanie pod PRZYMUSEM powinien, wręcz MUSI każdy PRZYJACIEL CCCP-u, także przybyłe PRZYBŁĘDY którzy przybyli na sowieckich czołgach w 1944-1945 roku zamieniając swoje CHACHŁACKIE BOLSZEWICKIE NAZWISKA, na nazwiska POLSKO-BRZMIĄCE, oraz ich POMIOT teraz żyjący na POLSKIEJ ZIEMI, BOLSZEWICKI POMIOT. W tym opracowaniu sygnalizowane są WŁAŚNIE LOSY POLEK znajdujących się na terenach zajętych przez NIEMCÓW HITLEROWCÓW w 1939 roku i na terenie OKUPOWANEJ przez BOLSZEWICKICH KOMUCHÓW z CCCP-u POLSCE.
Anonim2022.01.29 19:19
Sowieci i Niemcy to ta sama parszywa nacja którą należało by wyeliminować spośród innych Narodów raz na zawsze !!!!!
Anonim2022.01.29 15:45
Sowieci tak wyzwolili Aushwitz jak wyzwolili Warszawę.
Konsternacja2022.01.29 16:21
Jak można wyzwolić obóz koncentracyjny który kilka dni wcześniej opuścili Niemcy? Czy w trakcie "wyzwalania" padł chociaż jeden strzał?
Anonim2022.01.29 12:20
Kim byli ci tzw. Sowieci? Najwyższe grono Rosji Sowieckiej to Żydzi. To oni wydawali rozkazy, układali plany ludobójstwa, sprzyjali tym okrucieństwom.
Marianczi2022.01.29 11:06
Sowieci Polskę mogli wyzwolić, ale w '44. Szansę na to zaprzepaścili po raz pierwszy na Wileńszczyźnie atakując AK, z którą wpierw zawarli porozumienie. Po raz drugi gdy w lipcu '44 wstrzymali ofensywę, która mogła Warszawę wyzwolić. Pół roku później wkroczyli do jej ruin już jako okupanci. Niech nie oczekują więc wdzięczności, bo na nią nie zasłużyli.
🩸prawda was wyzwoli2022.01.29 10:51
Nie sowieci tylko polacy prowadzili ten oboz jeszcze kilka lat po wojnie.Takich obozow konzetracyjnych polacy stworzyli ponad 200 !!!
Marianczi2022.01.29 11:09
W tym czasie legalny polski rząd był w Londynie. W Warszawie urzędowali przebierańcy na dodatek obrzezani.
Lech2022.01.29 11:41
Tak jak teraz, w Warszawie rząd okupacyjny?
polo2022.01.29 19:21
jacy Polacy, coś Ci się popieprzyło.
Prawda boli🙈🙉2022.01.29 19:35
https://dzieje.pl/wywiady/m-luszczyna-po-wojnie-istnialy-na-terenie-polski-obozy-koncentracyjne
Anonim2022.01.29 10:39
Jednym z zarządców tego typu obozu był Salomon Morel, któremu do śmierci w Tel-Awiw, płaciliśmy wysoką emeryturę!
Foster2022.01.29 10:04
Nic mnie to nie obchodzi ale czuję żal, że to nie PIS. W każdym bądź razie jest wielu, którzy zawdzięczają ruskim drugie życie.
Mirek2022.01.29 9:23
Znam autentyczny przypadek . A działo się to 80 km na północ od Warszawy . Pewni rodzice mieli dwie córki już panienki i gdy zbliżała się Armia Czerwona w 1945 roku w obawie przed ruskim żołdactwem znaleźli na miejscowym cmentarzu pustą pieczarę , naznosili do niej pierzyn i innego dobytku i tam te dziewczyny przeczekały aż przeszedł front . Oczywiście przynosili po kryjomu swoim córkom jedzenie . Dopiero po przejściu Rosjan dziewczyny powróciły do domu . Za okupacji niemieckiej córki tych ludzi były bezpieczne ale gdy nadeszła hołota ze wschodu musiały zamieszkać na cmentarzu . Takie to było wyzwolenie . Dlatego jak najdalej od ruskiego bydła .
gw prawda Janku2022.01.28 23:11
Nie "komuniści", nie "sowieci", nie "kagiebiści" i nie "żydzi" tylko wy - Polacy. Polecam książkę "Mała zbrodnia. Polskie obozy koncentracyjne" autorstwa Marka Łuszczyny. Bo ty Janku przecież słyniesz z tego, że bardzo lubisz czytać książki.
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.29 9:06
Jacy tzw. POLACY, to KOMUNISTYCZNI-FASZYSCI??? To byli WROGOWIE POLSKI i POLAKÓW. Szczególnie PRZYBŁĘDY i POMIOT tych PRZXYBŁĘD, który przybył do Polski na SOWIECKICH TANKACH w 1944 roku, zamieniając swoje CHACHŁACKIE SOWIECKIE nazwiska na POLSKOBRZMIĄCE. PRAWDZIWI POLACY PATRIOCI byli tam ZAMYKANI i MORDOWANI. Część tych LIPNYCH POLAKÓW Dzięki GOMUŁCE, USUNIĘTO z POLSKI KILKADZIESIĄT TYSIĘCYLIPNYCH POLAKÓW, BOLSZEWICKICH „DORADCÓW”, WŁĄCZNIE Z LIPNYM MARSZAŁKIEM POLSKI, MINISTREM OBRONY NARODOWEJ, WICEPREMIEREM RZĄDU POLSKIEGO, nijakim ROKOSSOWSKIM. "Konstanty Rokossowski (ros. Константин Ксаверьевич (Константинович[a]) Рокоссовский; ur. 9 grudnia?/ 21 grudnia 1896 w Warszawie zm. 3 sierpnia 1968 w Moskwie) – polski i radziecki żołnierz, dowódca, marszałek Polski polityk, poseł na Sejm PRL I kadencji, wiceprezes Rady Ministrów (1952–1956), członek Biura Politycznego KC PZPR (1950-1956), minister obrony narodowej (1949–1956), Budowniczy Polski Ludowej. " TAKIEGO SZUBRAWCA GOMUŁKA miał odwagę WYDALIĆ do CCCP-u. Wcześniej Gen. Jaruzelski WYSŁAŁ na "WZGÓRZA GOLAN" IZRAELSKICH SOWIECKICH OFICERÓW, którzy zakamuflowali się w LWP (LUDOWE WOJSKO POLSKIE). Także w 1968 roku Gomułka pozwolił ŻYDOM bez problemu WYJECHAĆ z POLSKI tam gdzie sobie życzą, w tym BRATU MICHNIKA-SZECHTERA, redaktorka „KOMSOMOLSKIJ-SZECHTIER-ZEITUNG”, zwana także „GOWNIANA GAZIETA”, taki SZMATŁAWY BRUKOWIEC. Dlaczego „KOMUNISTYCZNYCH-FASZYSTÓW”, bo LEWACKI "PAKT HITLER-STALIN" zwany po wojnie dla niepoznaki "PAKT RIBBENTROP-MOŁOTOW", i te wspólne konferencje uzgodnieniowe, jak ZNISZCZYĆ POLSKI NARÓD, pomiędzy komuszym NKWD GESTAPO faszystowskim, w ZAKOPANEM, bo WSPÓLNA DEFILADA HITLEROWCÓW i BOLSZEWIKÓW w BRZEŚCIU w1939 roku, gdzie na trybunie witali tych „KOMUNISTYCZNYCH-FASZYSTOWSKICH” SOŁDATÓW, wspólnie "W RAMIĘ W RAMIĘ" SOWIECKIE BOLSZEWICKIE GIENIERAŁY WRAZ Z GENERAŁAMI HITLEROWSKICH NIEMIEC ,SS-manów i GESTAPOWCÓW. DLATEGO. Tak samo ci BANDYCI PĘDZILI MAŁE DZIECI PRZED CZOŁGAMI w CZASIE POWSTANIA WARSZAWSKIEGO, JAK w 1939 roku BOLSZEWIA z CCCP-u przywiązywała POLSKIE dzieciaczki do pancerzy TANKÓW-czołgów w czasie obrony POLSKI przed SOWIETAMI z CCCP-u, BRZEŚĆ. Takie same metody, DZIECIĄTKA na PIERWSZA LINIĘ i KATOWAĆ JE a za Ich pleckami RUSZALI do ATAKU . Ta sama metoda KOMUNISTYCZNO – FASZYSTOWSKA.
Jonas2022.01.29 19:24
acha łuszczyna to opisał acha i na swojaka trafił.
Dell2022.01.28 22:02
Nie było żadnego wyzwolenia. Niemcy opuścili obóz 9 dni przed wkroczeniem do niego czerwonoarmistów. Ludzie, którzy tam pozostali byli już wolni. Zostali w obozie, bo byli za słabi, żeby z niego wyjść i mieli w nim jakieś schronienie.
Dell Computers2022.01.28 22:38
To tak jak Majdanek. Niemiec wycofał się z Lublina 23 lipca 44. A Sowiet zajął Lublin następnego dnia bez jednego wystrzału.
A na zamku w Lublinie…2022.01.28 21:57
było więzienie za caratu, potem za II RP, za Niemca po 1939 i za komuny po 1944.
migg - Z galicyjskich parchów Keller-Krawczyk2022.01.28 20:23
Z galicyjskich parchów Keller-Krawczyk wstydzi się, że jest parchem w dosłownym słowa tego znaczeniu, więc wymyśla o sobie historie, pozuje na antysemitę, antysyjonistę... A to zwykła przykrywka jego żydostwa w najgorszym, bo bolszewickim wydaniu. Ale niech on sam się wypowie o swoim pochodzeniu. CYT.: „Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,… i dalej "..., jako że moja rodzina, mimo że praktycznie czystej niemieckiej krwi,… - Jako potomek niemieckich Żydów…” - - - - 𝐓𝐄𝐆𝐎 𝐉𝐄𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄 𝐍𝐈𝐄 𝐁𝐘𝐋𝐎 - 𝐙𝐘𝐃 "𝐂𝐙𝐘𝐒𝐓𝐄𝐉 𝐊𝐑𝐖𝐈 𝐍𝐈𝐄𝐌𝐈𝐄𝐂𝐊𝐈𝐄𝐉"!
migg2022.01.28 20:00
Polacy to najpodlejszy i najbardziej mściwy naród na świecie! 150 lat pod cudzym butem zmieniło ich w naród psychopatów!
Polak2022.01.28 20:13
I dlatego nie rozliczyli większości zbrodniarzy żydowskich i wspierają ogarniętą banderyzmem Ukrainę? Tego typu "zarzuty" często słyszy się od "dumnych" inaczej udawaczy Polaka. Tymczasem elity państwa powstałego dzięki czystce etnicznej jaką "wzbogacili" poprzednich gospodarzy tych ziem to terroryści z gangu Sterna (m.in. Menachem Begin odpowiedzialny za masakrę, w której żydowscy zwyrodnialcy rozcinali brzuchy ciężarnym kobietom) i inni zbrodniarze (np Ariel Sharon). Kilka dni temu minęła rocznica męczeńskiej śmierci dziecka Piaseckiego. Wielu z tego środowiska było zaangażowanych w dręczenie ojca i próby przerzutu zwyrodnialców do Izraela.
Ed2022.01.28 21:11
Ty to kto jesteś? Śmierdzący bolszewik czy jakiś inny Ubermensch? Przypomnij nam jak to Polacy pomścili zbrodnie niemieckie, bolszewickie czy braci górali z góry synaj na narodzie polskim.
Cool2022.01.28 23:42
Hitler i stalin mówili o nas dokładnie tak samo!
Marianczi2022.01.29 11:29
Ich następcy mówią tak samo.
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.28 19:50
POLSKA i POLACY PAMIĘTAJĄ o OFIARACH, POLKACH, tych ZGWAŁCONYCH TYSIĘCY POLEK przez BOLSZEWICKICH KOMUNISTYCZNYCH FASZYSTÓW, tych SOWIECKICH z CCCP-u BOLSZEWICKICH KAŁMUKÓW. Pamiętamy o SETKACH TYSIĘCY ZGWAŁCONYCH i ZAMORDOWANYCH przez SOWIECIARZY POLEK z MAZUR, ŚLĄSKA, WIELKOPOLSKI, POMORZA, KASZUB. PAMIĘTAMY o ZGWAŁCONYCH, 8-mio i 10-cio letnich dziewczynkach. PAMIĘTAMY o ZGWAŁCONYCH przez Sowieckich BYDLAKÓW POLKACH będących w czasie WYZWALANIA przez CZERWONĄ ZARAZĘ na robotach u BAORÓW, ZGWAŁCONYCH a nawet po ZGWAŁCENIU ZAMORDOWANYCH przez BOLSZEWIKÓW. To PAMIĘTAMY i BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ. CZERWONA ZARAZA GWAŁCIŁA KOBIETY, MILIONY DZIECI i DOROSŁYCH NIEMEK, nawet 80-cio letnich. ale także POLKI. POLKI przeżywały taka samą GEHENNĘ jak NIEMKI. A jak GWAŁCILI i ZABIJALI KOBIETY na terenie Polski KOMUSZE ŚCIERWA z CCCP-u, to zainteresowani mogą dowiedzieć się z OPRACOWANIA "Gwałty na kobietach niemieckich w schyłkowym okresie II wojny światowej (październik 1944––8/9 maja 1945 roku) i w pierwszych latach po jej zakończeniu " wydanego przez Uniwersytet Wrocławski autorstwa TOMASZA KRUSZEWSKIEGO. PAMIĘTAMY OFIARY „SOWIECKIEJ CZERWONEJ ZARAZY – WYZWOLICIELI” i PAMIĘTAĆ BĘDZIEMY. SZOK, przeczytać to opracowanie pod PRZYMUSEM powinien, wręcz MUSI każdy PRZYJACIEL CCCP-u, także przybyłe PRZYBŁĘDY którzy przybyli na sowieckich czołgach w 1944-1945 roku zamieniając swoje CHACHŁACKIE BOLSZEWICKIE NAZWISKA, na nazwiska POLSKO-BRZMIĄCE, oraz ich POMIOT teraz żyjący na POLSKIEJ ZIEMI, BOLSZEWICKI POMIOT. W tym opracowaniu sygnalizowane są WŁAŚNIE LOSY POLEK znajdujących się na terenach zajętych przez NIEMCÓW HITLEROWCÓW w 1939 roku i na terenie OKUPOWANEJ przez BOLSZEWICKICH KOMUCHÓW z CCCP-u POLSCE.
katolik2022.01.28 19:46
Nazistki i nazisci z lewicy zebrali 10 tyś podpisow aby wyszczepienie było obowiązkowe, czyli trzeba ZACZAĆ zbierac podpisy przeciwne i o odsunięcie wszystkich od wladzy
Po 11 ...2022.01.28 18:31
Ciekawe co jest obecnie w poniemieckich więzieniach np. w Warszawie przy ulicy Rakowieckiej, w Krakowie przy ulicy Senackiej, w Przedzielnicy, Tarnowie, Wiśniczu, Białej Podlaskiej, Janowie Podlaskim, Krasnymstawie, Radomiu, Rzeszowie, Kielcach Pińczowie, Częstochowie, Sandomierzu, Piotrkowie Trybunalskim ... itd, itp ???
Interesuje cię to Lechu-"Po11" ???2022.01.28 19:07
Ciekawy jesteś? Więc ich pytaj, znasz adresy, prawda trolliku?
Tylko PO prawdziwe POLSKIE, nie NIEMIECKO-RUSKIE2022.01.28 19:52
To tam u CIEBIE w CCCP-ie nie macie tej wiedzy??? Zapytaj swojego CARA CCCP-owskiego kapitalistycznego SOWIETA.
Anonim2022.01.28 18:01
Naziole i komuchy zawsze mieli mnóstwo wspólnego 😁😁😁
Anonim2022.01.28 17:51
Po 1949 r. w ramach reorganizacji „polskiego gułagu” rozebrano pamiętające jeszcze czasy okupacji niemieckiej drewniane baraki i w ich miejsce wybudowano murowane budynki. Powstało więzienie karne, przeznaczone dla młodocianych więźniów politycznych. Trafiała tam młodzież z najcięższych więzień w Polsce: Wronek, Rawicza czy Strzelec Opolskich. Młodzi więźniowie poddani zostali, tak jak w sowieckim systemie penitencjarnym, „resocjalizacji” poprzez pracę. Do tego dochodziła stała (niezbyt wyszukana) indoktrynacja ideologiczna młodego człowieka. Na fali nadchodzącej odwilży w r. 1955 przerwano eksperyment resocjalizacyjny i więzienie „progresywne” w Jaworznie zlikwidowano. Pamięć o tamtych trudnych czasach kultywuje powstały w wolnej Polsce – Związek Młodocianych Więźniów Politycznych 1944-1956, wydawca miesięcznika „Jaworzniacy” (wyróżnione w 1991 r. przez Fundację im. Jerzego Łojka).
Anonim2022.01.28 17:49
Na terenie byłego niemieckiego obozu komunistyczny aparat bezpieczeństwa założył po wojnie Centralny Obóz Pracy w Jaworznie (1945-1950), a następnie więzienie dla młodocianych więźniów politycznych (1951-1955!!!!). COP w Jaworznie był największym stalinowskim obozem w Polsce. Więziono w nim m.in. Polaków, Ślązaków, volksdeutschów, niemieckich jeńców wojennych oraz Ukraińców i Łemków w ramach niesławnej akcji „Wisła” z 1947 r., czyli operacji wysiedlania ludności ukraińskiej i łemkowskiej z południowo-wschodniej Polski na Ziemie Zachodnie i Północne.
CENTRALNY OBÓZ PRACY JAWORZNO 1945-19492022.01.28 17:48
http://www.obozdwochtotalitaryzmow.pl/o2t/centralny-oboz.html