Przeznaczeni.pl bez poparcia Kościoła. "Portal kojarzył związki niesakramentalne"  - zdjęcie
19.11.12, 13:49

Przeznaczeni.pl bez poparcia Kościoła. "Portal kojarzył związki niesakramentalne"

33

O całej sprawie Gosc.pl dowiedział się od jednej z czytelniczek, która zwróciła uwagę, że na Przeznaczeni.pl można znaleźć anonse osób, które w rubryce "stan cywilny" wpisują: "rozwiedziony/rozwiedziona”. - Warto dawać ludziom drugą szansę - wyjaśniła w rozmowie z Gosc.pl pracowniczka działu PR Przeznaczonych. "To znaczy, że przeznaczeni.pl, strona z założenia dla katolików, godzi się z funkcją swatki związków niesakramentalnych" - czytamy w komentarzu Gosc.pl. 

 

Portal cieszy, a może raczej cieszył się, rekomendacjami wielu znanych duchownych i świeckich związanych z Kościołem. - Ja  się zdystansowałem od tej inicjatywy - powiedział serwisowi gosc.pl ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski z Opus Dei, tłumacząc, że jego wypowiedź, zamieszczona na portalu przeznaczeni.pl jest autentyczna, ale pochodzi sprzed wielu lat. - Teraz to się skomercjalizowało - zauważył, dodając, że nie podoba mu zamieszczanie anonsów osób rozwiedzionych. 

 

Również Jan Budziaszek deklarował w rozmowie z Gosc.pl, że w takim kształcie portal Przeznaczeni.pl nie może dłużej liczyć na jego rekomendację. 

 

Na Przeznaczonych można również spotkać profile osób, które są żonate czy zamężne. Jak tłumaczy to redakcja? "Portal  służy nie tylko celom matrymonialnym, ale także poszukiwaniu przyjaźni i aranżowaniu wspólnego udziału różnych ludzi na różnego rodzaju spotkaniach". 

 

eMBe/Gosc.pl 

Komentarze (33):

anonim2012.11.19 14:08
Bardzo dobrze. Z tego powodu wiele osób już parę lat temu zaczęło się przenosić na zapisanisobie.pl
anonim2012.11.19 14:20
Pewnie ruch na portalu zamiera, a właściciel chwyta się wszystkiego aby zdobyć nowych użytkowników, niedługo pewnie pojawią się i ogłoszenia osób homoseksualnych.
anonim2012.11.19 14:29
Tam były jeszcze lepsze kwiatki, które w rubrykach seks przedmałżeński i antykoncepcja miały zaznaczone popieram. BOK mimo maili użytkowników nic nie robił z takimi kontami. Jak wspomniano powyżej polecam zapisanisobie.pl - całkowicie darmowo i profile są rzetelnie sprawdzane.
anonim2012.11.19 14:55
Popieranie seksu przedmałżeńskiego czy antykoncepcji świadczy bardziej o jakości wiary zapisanych tam katolików niż portalu. To pewnie te same osoby wybierają oferty osób rozwiedzionych. Powód? Traktują wiarę jako kulturowy dodatek do własnego życia - ważny, bo uroczy dodatek (Wigilia, prezenty, pasterka, biały welon eks-dziewic na ślubnym kobiercu). Gdyby było inaczej, anonse rozwiedzionych nie cieszyłyby się zainteresowaniem - prawda?
anonim2012.11.19 15:00
Rozwiedziony, ale tylko po ślubie cywilnym, jest wolny w świetle prawa kanonicznego, dodam więcej żonaty, ale tylko po ślubie cywilnym jest wolny w świetle prawa kanonicznego.
anonim2012.11.19 15:00
Jestem bardzo rozczarowana tym serwisem. Widziałam na nim - tak, tak! - oferty sponsoringu. Dno. Nie polecam!
anonim2012.11.19 15:14
@Nor Jesli portal reklamuje sie jako katolicki, dla ludzi z wartosciami to powinien po takich wyznaniach na publicznych profilach usuwac takich delikwentow (tak sie dzieje juz w trakcie moderacji profilu np. na zapisanisobie.pl), a jesli nie ma takiego zamiaru to niech przestanie nazywac siebie "katolickim i dla ludzi z wartosciami".
anonim2012.11.19 15:27
Tesserakt W takim razie uważasz, że seks przedmałżeński w oczach Boga jest niewiążący? Sądzę że Pismo Święte ma na ten temat troszkę inne zdane. Pamiętajmy że jednym ciałem stajemy się z tym z kim współżyjemy. nawet jeśli to jest jeszcze nie nasz mąż/żona. To jest wyraźna nauka Starego i Nowego Testamentu. Współżycie jest zawsze wzięciem odpowiedzialności za drugą osobę. To, że pierwsze współżycie wg Pisma Świętego powinno odbyć się w małżeństwie nie oznacza, że osoby nie będące w małżeńskim związku nie biorą za siebie równie wielkiej odpowiedzialności w oczach Boga. Wystarczy spojrzeć na nauczanie seksualne w Starym Testamencie w Księdze Wyjścia i Księdze Powtórzonego Prawa. Pozdrawiam Łukasz Pozdrawiam Łukasz
anonim2012.11.19 17:17
Ksiądz pyta się pary: -Uprawiacie seks przedmałżeński? Chłopak: -Nie, my nie zamierzamy brać ślubu.
anonim2012.11.19 17:32
@ Azsxdc2 To na co im rozmowa z ksiedzem? Przeciez oni madrzejsi sa od Boga...
anonim2012.11.19 19:22
Signorino na zapisanisobie.pl można znaleźć profile osób, które w rubryce dotyczącej udziału we Mszy piszą: w ważne święta. Są i takie, które uznają antykoncepcję za dopuszczalną. Są nawet takie, które nie chcą tam mówić o wierze, bo to dla nich zbyt osobisty temat (wierzące w swojego boga - jakoś go tam definiujące). I każdy świadomy swojego bycia w Kościele "stały kawaler" widząc takie deklaracje szuka dalej, pozostając w lekkim zdziwieniu wyrażonym w zdaniu: co ona tu robi?
anonim2012.11.19 19:45
"Portal służy nie tylko celom matrymonialnym, ale także poszukiwaniu przyjaźni i aranżowaniu wspólnego udziału różnych ludzi na różnego rodzaju spotkaniach". To niech żonaty pan zaprzyjaźni się ze swoją żoną, a nie cudzą.
anonim2012.11.19 19:56
NorMan Bądź bardziej powściągliwy w ocenianiu wiary innych. To trochę nieewangeliczne... Ne sądzę, żeby podejście do antykoncepcji definiowało naszą Wiarę i relację z Bogiem. Ani nasz nasz stosunek to Niego. Nie rzucajmy zbyt szybko w kogoś kamieniami.... a najlepiej w ogóle. Pozdrawiam Łukasz
anonim2012.11.19 20:32
Ja nie oceniam "Chrystus-Jedyna Droga" - opisałem tylko fakty - profile takie czy inne. I dodałem przypuszczenie, że każdy kto chce budować swoje przyszłe małżeństwo na nauczaniu Kościoła z pewnością profile osób deklarujących poglądy sprzeczne z Jego (Kościoła) nauczaniem pomija w swoich poszukiwaniach. A o to, co jest ewangeliczne, a co nie niech się pokłócą najpierw odłączeni bracia z wolnych "kościołów". Jak już ustalą, co takowe jest, to niech nam przyjdą powiedzieć. Jak widać potrzebujemy pouczenia Łukaszu.
anonim2012.11.19 21:06
NorMan Kogo uważasz za "brata odłączonego"? Czy kiedy mówisz o tych "kościołach" nabiera to w Twoich ustach nieco szyderczego wydźwięku? Chodzi Ci o to, że owi "bracia odłączeni" błądzą w swoich badaniach Pisma Świętego? Łukasz
anonim2012.11.19 21:15
NorMan ".....czy antykoncepcji świadczy bardziej o jakości wiary zapisanych tam katolików niż portalu." Moim zdaniem to jest ocena a nie opinia. To chyba słowa skierowane do nas tak mi się zdaję: "Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. (37) Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. (38) Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie." Łk 6.37-38 Przepraszam ale bardzo denerwuje mnie kiedy ktoś stawia siebie jako Trybunał w osądzaniu wiary swoich bliźnich. Pozdrawiam;)
anonim2012.11.19 21:15
ChrystusJedynaDroga, poczytaj sobie - to prawdopodobnie o założycielu Twojej wspólnoty. http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/347
anonim2012.11.19 21:23
Damaris Hehehehe:):):P Na początku nie ogarnąłem o co chodzi :P Chyba wywnioskowałaś to z tego jak odniosłem się to owych "braci odłączonych":):):) Pamiętaj jednak że Kościół Katolicki(a jego wiernych chyba jest NorMan) "braćmi odłączonymi nazywa wszystkich nie będących w pełnej komunii z KK a nie tylko "bractwo piusa X". Zresztą moje wcześniejsze wypowiedzi nie wskazywały na to żebym był członkiem tego Bractwa:P Pozdrawiam Łukasz
anonim2012.11.19 21:27
A poza tym z tego co wiem i czytałem o tym bractwie to chyba musiałbym mieć nick nie "ChrystusJedynaDroga" a raczej "NajświętszaMaryjaPannaNiepokalaniePoczętaZeŚwiętegoMedalikaJedynaDroga" :) Trzymaj sie Łukasz
anonim2012.11.19 22:01
Łukasz napisał: "Ne sądzę, żeby podejście do antykoncepcji definiowało naszą Wiarę i relację z Bogiem." I mi już wystarczy to jedno zdanie, nie muszę dalej czytać twoich wypocin i innym tez odradzam. I nie pozdrawiaj już nikogo po każdym wpisie bo mdło się robi. Nie jesteś zimny ani gorący. Letni jesteś i zostaniesz wypluty. Choć nicka masz słusznego.
anonim2012.11.19 22:38
Leaf427 Co za piękne podejście do współbrata w wierzę:) Myślę, że Twoje podejście do antykoncepcji także nie definiuje Twojej relacji z Bogiem. To byłoby by zbyt proste;) Jeśli jesteś przeciw to jest Twoja sprawa i na pewno nie żadna zasługa przed Bogiem. Jeśli zaś jesteś za to nie uważam żebyś przez to musiał myśleć o sobie że będziesz jak to napisałeś "wypluty". Jeśli Twoje zbawienie zależy od Twojego podejścia do antykoncepcji to zastanów się czy jesteś w Nowym Przymierzu czy jeszcze w Starym. Możesz tylko śmiało z dumą powiedzieć, że uważasz że Twój Kościół ma rację i chcesz podążać za jego nauczaniem. To jednak nie daje Ci prawa mówić kto będzie "wypluty" a kto zbawiony i kogo wiara jest letnia, czy gorąca. Nie jesteś Bogiem. A zbawia Jezus jak wiesz. Bądź po prostu dobrym katolikiem a osąd nad życiem oddaj Bogu. Widzę, że uważasz że Ty jesteś bardzo gorący. Uważaj żeby takie przekonanie nie spowodowało żeby Twoje upadki bolały mocniej niż osób które nie śmią oceniać wiary swojego bliźniego. "Powiedział też do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: (10) Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. (11) Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. (12) Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam. (13) Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: Boże, miej litość dla mnie, grzesznika. (14) Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony." Łk nie podpiszę się jeśli nie chcesz
anonim2012.11.20 8:18
Podpisuje się pod tym co wyżej napisał Tesserakt. Małżonkowie są jednym ciałem więc w grę wchodzi moim zdaniem separacja ale nie rozwód. Nikt nie każe żyć tej kobiecie z ty facetem jeśli ją źle traktuje ale nie może ona związać się z kimś innym. Taka jest jasna nauka Pana Jezusa, chyba że źle ją czytam. Łukasz
anonim2012.11.20 11:29
Łukasz, nie zrozumiałeś albo nie zajrzałeś do linka. Miałam na myśli Lutra (o którym jest artykuł), którego ty prawdopodobnie jesteś wyznawcą
anonim2012.11.20 11:34
Ciekawe są w tym artykule cytaty z Lutra, bo jak przypuszczam autor artykułu, z racji, że jest piusowcem, cię nie przekona.
anonim2012.11.20 13:22
Damaris Jestem wyznawcą Chrystusa, tak jak Ty z tego co rozumiem;) a nie Lutra. A rzeczywiście kiedy przekierowałaś mnie na strone Bractwa to od razu włączył się u mnie bieg wsteczny więc nie czytałem.... Przyznaje się;) niech moja przynależność denominacyjna pozostanie tajemnicą hehe będzie bardziej magicznie....:D Łukasz
anonim2012.11.20 13:34
Damaris Według mnie Marcin Luter zmienił oblicze Kościoła, także Katolickiego bo pohamował wymykające się spod kontroli praktyki i nauki. Myślę, że i KK odświeżył swoje nauczanie i poglądy na wiele kwestii dzięki jego wystąpieniu. Chodź wiem że wiele ludzi już rzucało by we mnie kamieniami za to co mówię. A jeśli chodzi o tego typu zarzuty do Lutra to nie warto się nimi chyba przejmować... Takie tam czcze gadanie sfrustrowanego człowieka. Tak jak Ty Damaris nie musisz przejmować się zdaniem niektórych na temat wielu papieży i ich życia, prowadzenia się, powołania itd. Niech świeci nam Chrystus:) Trzymaj się
anonim2012.11.20 13:45
Damaris Ty również nie powinnaś kierować się wypocinami ludzi z Bractwa Piusa X, to niebezpieczne ponieważ ubierają straszne treści w piękne słowa. A Ty bądź lepiej mądrą katoliczką. Naprawdę uważaj na to co u nich czytasz. P.S Luter zostawił po sobie tyle treści pisanej że rzeczywiście często używa się jego wypowiedzi, wyrywając je z kontekstu, aby przedstawić go jako złego. Ale tak nie powinno się czytać rozważań kogokolwiek. Trzeba zawsze czytać przez pryzmat całego nauczania.
anonim2012.11.20 20:04
Łukasz, dziękuję za troskę ;) Wolałabym, żebyś odnalazł Prawdę, w Kościele Katolickim - jedynym prawdziwym, kiedyś wszyscy się o tym przekonają...
anonim2012.11.20 20:11
Prawda jest jedna...
anonim2012.11.20 21:48
Damaris Powiedz to prawosławnym chrześcijanom... Oni mają na ten temat troszkę inne zdanie hehe:) Jesteś dobrą katoliczką;) Tak Prawda jest jedna i jest nią Chrystus. Trzymaj się
anonim2012.11.21 16:16
Prawosławnym powiedziałabym to samo. Nie jest moją zasługą, że należę do jednego prawdziwego Kościoła
anonim2012.11.21 16:16
jedynego
anonim2012.11.21 21:10
Bądź zdrowa Damaris, Wiele łask Bożych życzę i mądrości.