reklama
reklama

Prof. Wolniewicz: Przeszczepy to ludożerstwo

Prof. Wolniewicz: Przeszczepy to ludożerstwo
Rentgen mózgu (fot. Sxc.hu)
reklama „Transplantologia to ślepa uliczka w medycynie. To jest żerowanie na trupach i dla tego faktu nie ma usprawiedliwienia” - mówi w rozmowie z „SE” prof. Bogusław Wolniewicz.

Na sympozjum naukowym prof. Jan Talar skrytykował stosowanie kryterium śmierci pnia mózgu. Lekarz, który cieszy się ogromnymi sukcesami w wybudzaniu pacjentów ze śpiączki oskarżył kolegów po fachu, że zabijają pacjentów, aby pobrać od nich narządy do przeszczepów.

„Od dawna uważam, że tzw. transplantacje, czyli przeszczepy, są w istocie nową postacią ludożerstwa. Wprowadzanie ludożerstwa do naszej cywilizacji oznacza dla niej głęboki przewrót” - skomentował w rozmowie z „Super Expressem” prof. Bogusław Wolniewicz.

Filozof zgadza się z opinią prof. Talara, że kryterium śmierci pnia mózgu zostało stworzone tylko po to, aby usprawnić pobieranie od pacjentów narządów do przeszczepów, by „wcześniej można się było dobrać do umierającego człowieka. Żeby mięso, które jest od niego brane, było świeże”.

Prof. Wolniewicz jest przekonany, że transplantologia stanowi zagrożenie dla naszej cywilizacji. „Nie można niszczyć cywilizacji, żeby dogodzić paru ciężko chorym – mówił profesor, po raz kolejny używając mocnych słów i określając przeszczepy jako “żerowanie na trupach” - stwierdził w rozmowie z dziennikiem.

Na koniec filozof wyznał, że nie oddałby nerki nawet własnej córce, za znanym chirurgiem prof. Leonem Manteuffelem zapytałby „czy koniecznie trzeba dłużej żyć”.

MBW/Natemat.pl/Se.pl 

Wywiad Fronda.pl z o. Jackiem Norkowskim o stosowaniu kryterium śmierci pnia mózgu

9.10.2013, 9:52

Komentarze (64):

Sniddy Paź 9, 2013, 10:04 rano

Coś w tym jest. Nie wiem czy się zgadzam, pewnie własnej córce jednak oddałbym kawałek siebie. Ale ta wypowiedź otwiera oczy wszystkim którzy tak chuchaja i dmuchają na sibie (dietki, siłki, kremy, relaks itp), i pokazuje ze wiecznie zyć nie będą i że walczą z nieuniknionym. Polerują codziennie szmatką samochód, który od wewnątrz już bierze rdza. Marność. Nie mowie, ze sport czy schludny wyglad to cos zlego, nie. Tylko w nadmiarze i ze zlej motywacji.

Co za roznica czy zyjemy 80 czy 40 lat? To jest bardzo dobre pytanie.

redhead Paź 9, 2013, 10:11 rano

true true
transplantologia - współczesny kanibalizm

Mirmił Paź 9, 2013, 10:13 rano

Dawno nie słyszałem prof. Wolniewicza, dobre.

Merak Paź 9, 2013, 10:15 rano

Materialiście się nie dziwię .. zaś ja " znany obrońca pedofili" nie będę się aż tak troszczył o życie doczesne, żeby nie zaryzykować jakiejś błędnej diagnozy "śmierci mózgowej" ... jak łatwo szastać życiem innych .... na pytanie czy mam oddawać krew odpowiedzi również nie otrzymałem ... a może z niej jakiś kwach znowu "osocze" frakcjonuje ??? A może jak " za komuny" kaszankę robią ??

Polipid3 Paź 9, 2013, 10:16 rano

100% racji z drugiej strony mam nadzieję że nie będę potrzebował skonsumować kogoś.

pokaż więcej komentarzy

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook