Prof. Bogusław Wolniewicz dla Fronda.pl: Absurdalne wyskoki lewactwa - zdjęcie
02.04.14, 12:32Prof. Bogusław Wolniewicz

Prof. Bogusław Wolniewicz dla Fronda.pl: Absurdalne wyskoki lewactwa

35

Fronda.pl: Czy ksiądz wypowiadający się publicznie na temat ateistów, nawet ich krytykując, dąży do ograniczenia wolności słowa?

Prof. Bogusław Wolniewicz: Absolutnie nie. Kapłan ma prawo krytykować ateistę, a ateista ma prawo krytykować kapłana. Nie rozumiem jakie mogłoby tu być ograniczenie.

Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów przygotowuje pozew przeciwko ks. Dariuszowi Oko za krytykę ateistów i ateizmu. Warto pamiętać, że kościół nigdy nie podał do sądu np. prof. Hartmana czy prof. Środy za ich wypowiedzi...

W dyskusji każdy może krytykować kogo chce. Pani może krytykować kogo chce, ja mogę krytykować kogo chcę. Pod warunkiem, że to jest w przyzwoitej formie, a nie w jakiś ordynarnych słowach czego oczywiście ks. Oko nie robi.

To są absurdalne wyskoki lewactwa, które chwyta się wszelkich środków by zdławić wolność słowa i odebrać głos wszystkim tym, którzy mylą inaczej niż oni.

Mam nadzieję, że mimo zaniku w sądownictwie poczucia sprawiedliwości sądy polskie będą miały tyle zdrowego rozsądku żeby ten idiotyczny pozew oddalić.

Dlaczego, zdaniem pana profesora, ateiści tak bardzo boją się ks. Oko?

Nie wiem czy oni boją się ks. Oko, oni nienawidzą chrześcijaństwa. Po prostu tacy są. Czy to ks. Oko czy inny to nieistotnie. Ważne, że to jest kapłan katolicki.

W takim razie w jaki sposób tym środowiskom zagraża chrześcijaństwo?

W żaden sposób nie zagraża, oni zagrażają chrześcijaństwu. Chrześcijaństwo im nie zagraża, chrześcijaństwo nie jest po ich myśli. Głosi inny sposób, formę życia, niż tak która im się podoba.

 Not.Ab

 

 

 

Komentarze (35):

anonim2014.04.2 12:49
O widzę, że następny po @Prof. Częstochowskim Poecie na wielkość zachorował... A można łaskawie zapytać czego dotyczy ta profesura? @arbiter O, pan prof. Wolniewicz to jest a r b i t e r , a nie Ty.
anonim2014.04.2 12:54
świetne wystąpienie profesora: https://www.youtube.com/watch?v=qo6GzAkgOUI
anonim2014.04.2 12:55
To czy ks. Oko oskarża bądź krytykuje niech sąd rozstrzygnie
anonim2014.04.2 12:56
Nie będą zachwyceni taką wypowiedzią ateiści i innowiercy.Oj będzie szum będą epitety. Nic to przeżyjemy i tę inwazję!! A dla niepocieszonych piękne kazanie polecam, nawet ateistom!! http://www.youtube.com/watch?v=IJ29r6s4BKo
anonim2014.04.2 13:21
Czy na Frondzie wiedzą, że profesor Wolniewicz jest ateistą ?
anonim2014.04.2 13:27
Pan Profesor był półtora tygodnia temu na Kongresie Nowej Prawicy w Warszawie. Jego przemówienie z niemal wszechobecną, populistyczną gadką o wartościach chrześcijańskich zupełnie mnie oderwało od chęci zagłosowania na tę partię. Przez chwilę czułem się nawet jak na kongresie PiS - z tą różnicą że tu nie wszyscy stali i klaskali z uśmiechem przyklejonym do twarzy. U wielu widziałem raczej niesmak i w pełni uzasadniony zawód. Bo dlaczego najpierw słyszymy o wolności, bezwzględnym kapitaliźmie czy bezstronnym państwie a już chwile później dobrze znana z dwóch czołowych partii wazelina w strone kk...
anonim2014.04.2 13:34
Czy szczanie na ludzi modlących się jest krytyką ateistyczną?
anonim2014.04.2 13:41
Profesor Wolniewicz jest ateistą naukowcem z tytułem doktora habilitowanego, profesora, czyli cóś tam wi, toważyszu arbiter.
anonim2014.04.2 13:50
optymista12345 - ja na waszym miejscu odnosiłbym się z rezerwą do Wolniewicza. On uważa chrześcijaństwo za całkowicie fałszywe jednak jego trwanie i umacnianie uważa za pożyteczne. Elity mogą być ateistami a dla szaraczków jest religia. Z punktu widzenia katolicka niepokojący to pogląd.
anonim2014.04.2 13:55
"Czy wiadomo czy osoba szczająca była ateistą i skąd to wiadomo"? Jeżeli nie wiesz z skąd to zacznij myśleć. POnoć myślenie niektórym sprawia bul!....
anonim2014.04.2 14:09
Lewactwo nienawidzi ks. Oko podobnie jak ks. Bortkiewicza ponieważ są gruntownie wykształceni i są w stanie błyskawicznie wychwycić pseudofilozofię a ponadto maja wiedzę w jaki sposób Kościół przez wieki radził sobie z niebezpiecznymi ideologiami. Natomiast są prawdziwi ateiści jak prof. Zybertowicz, który ( O tempora, o mores) nie walczy z KK a doceniając dorobek i wkład chrześcijaństwa w rozwój cywilizacji zachodniej regularnie gości na antenie ( Uwaga!) Radia Maryja.
anonim2014.04.2 14:23
"Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka" Już za niedługi czas Pierwszy Ateista zabierze głupich ludzi jak głosi Psalmista Dawid "mówi głupi w swoim sercu <Nie ma Boga>" (Ps 14,1) zabierze więc swoje "plewy które wiatr rozmiata, ... których droga zaginie" (ps. 1,4.6) tam do swojego królestwa gdzie wszyscy wyznają wiarę Ateizm. Odtąd już im żaden wierzący Jezusowi Chrystusowi - <solą w oku> Bądą wiec nawzajem się ubogać cierpieniem w ogniu wiecznym! Ale czy warto być w ciemościach zewnętrznych tj. poza św. Miastem Jeruzalem"?
anonim2014.04.2 14:42
@Anty_Islam Masz rację .Szatan a przedtem anioł obcował z Bogiem na płaszczyźnie o jakiej ludziom się nie śniło i dlatego nie UZYSKA! przebaczenia nigdy. W przeciwieństwie np. do Ciebie. Ty jeszcze masz szansę. Problem w tym ,że uzyskuje się to na kolanach...
anonim2014.04.2 15:04
Najlepszą opcją byłaby zupełna wolność słowa - czyli rezygnacja z karania ludzi za opinie. Tylko musi to działać w dwie strony - musi tu być też rezygnacja z przepisów o obrazie uczuć religijnych. Po prostu każdy ma prawo wyrażać nawet karygodne opinie, nie ma sensu tego karać, co najwyżej ktoś taki wystawia świadectwo o sobie. Ktoś może mieć opinie, że ateizm prowadzi do pedofilii, a ktoś, że celibat prowadzi do pedofilii - i nie wolno karać za opinie. Jedyne co mogłoby być karalne, ale tylko na drodze cywilnej, osoba przeciwko osobie. Ale nigdy opinia uogólniona, o grupie, systemie czy ideologii.
anonim2014.04.2 15:40
@AntyIslam Musisz wiedzieć, że Anty- teizm to bunt przeciwko II Osobie Boskiej Jednorodzonemu Synowi, Objawionemu mu jako Król Namaszczony Mesjasz Pan w obu naturach Boskiej i ludzkiej. On nie chciał służyć Bogu "Słowu Wcielonemu" i jego Matce tj rodzicielce natury ludzkiej cyt. drugą część buntu "Niesprawiedliwe są Twoje rozkazy! Przynoszą ujmę mej wielkości. Dlatego tę istotę na którą ty Panie spoglądasz z taką miłością, którą chcesz obdarować takimi wspaniołościami - ja będą prześladował i zniszcze Ją. Użyję w tym celu całej mej siły i chytrości. Niewiastą tę Matkę Słowa, strące z wysokości, na które zamierzasz Ją wynieść. A zamiar Twój w rąkach moich w proch się obróci" Czy jest to BUNT przeciwko Bogu Anty-teizm czy nie ? Zastanów się! Kto jest więc pierwszym Ateistą - czy nie Lucyfer czyt (Iz 14,12-15)
anonim2014.04.2 15:57
święta prawda+++++
anonim2014.04.2 16:03
Bo zaślepiony sam sobie schlebia * i nie widzi swej winy, by ją mógł znienawidzić. Fałsz i nieprawość to słowa ust jego, * zaniechał mądrości i czynienia dobra. Na swoim łożu nieprawość knuje, * wkracza na błędną drogę, nie stroni od złego.
anonim2014.04.2 16:14
«Ojcem naszym jest ...... (Lenin Marks - narodowy socjalizm , liberalizm)». Rzekł do nich Jezus: «Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. Wy pełnicie czyny ojca waszego». Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga». Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. wystarczy czytać komentarze na forum
anonim2014.04.2 16:38
@arbiter - prof. Wolniewicz znany jest szerokiemu gronu intelektualistów i ludzi myślących otwarcie - śmietance intelektualnej narodu. Nie jest znany intelektualnym miernotom i manipulatorom stąd nie zaskoczyłeś nas twoim pytaniem. Potwierdzasz tylko to co od dawna wiemy.
anonim2014.04.2 16:42
Nic dodać, nic ująć!
anonim2014.04.2 17:00
samolocik domyślam się po tytule pracy kto mógłby ci za nią profesurę nadać...;-)
anonim2014.04.2 17:09
@Anty_Islam. Z listów św. Pawła." Bo ci, którzy bez Prawa zgrzeszyli, bez Prawa też poginą, a ci, co w Prawie zgrzeszyli, przez Prawo będą sądzeni." Innymi słowy nie ma usprawiedliwienia dla tych, którzy dowiedzieli się o Dobrej Nowinie a jej nie przyjęli. Chrystus bardzo wyraźnie podkreślał fakt, że nikt nie przychodzi do Ojca inaczej niż przez niego.
anonim2014.04.2 19:34
może pozwę ateistę że nie wierzy w Boga a ja wierzę i mnie obraża
anonim2014.04.2 20:57
...." modlącego się człowieka to nie dowód na ateizm a na brak wychowania".....wymordowanie 200 000 000 istnień ludzkich przez Lenina, Stalina,....Honeckera , ......, jest tylko złym wychowanie, "skurwysyństwem", czy tylko krytyką ..........
anonim2014.04.3 8:14
Anty islam : 1/ Jeżeli przejrzeć związki ideologii komunizmu z ateizmem to są one bardzo mocne. Ateizm stanowi część ideologii komunistycznej, wręcz jej podstawę. Ale nie o tym chciałem. Napisałeś, że Stalin & c.o. eliminowali wrogów/przeciwników a nie działali w imię ateizmu. Nie zgadzam się. Po pierwsze opór wobec komunistów w przypadku większości wierzących wynikał właśnie z zasad wiary. Po drugie niezliczona ilość wyroków za "szerzenie zabobonu", "odchylenie klerykalne" czy "szpiegostwo na rzecz Watykanu" jest właśnie dowodem na zbrodnie ateizmu. Nawet dzisiaj gdy wejdzie się na komentarze pod info dotyczącym Kościoła znajdziesz sporo krzyków o "agenturze Watykanu" czy "Watykańskiej kolonii" /gdy miałem wątpliwą przyjemność dyskusji z AirWolfem o katolickich politykach i powiedziałem, że jeżeli polityk w kampanii deklaruje się jako katolik a w głosowaniach nie przestrzega nauczania Kościoła to oszukuje swoich wyborców był on uprzejmy stwierdzić, że to dowód iż Polska jest "kolonią Watykanu"./ 2. W konstytucji ZSRS wpisany był światopogląd "naukowy". Nie wiem czy wiesz jak ta konstytucja była wprowadzana ? otóż jej projekt został skierowany do wszystkich organizacji społeczno - politycznych. Te zaś podjęły uchwały popierające tą konstytucję. Wtedy Rada Najwyższa ją przegłosowała. Nie muszę nadmieniać, że oczywiście wszystkie organizacje ateistów były traktowane jako społeczno - polityczne i projekt poparły. Dalej przedstawiciele środowisk ateistycznych jako PRZEDSTAWICIELE tych środowisk mieli swoją reprezentacje /wcale liczną/ w Radzie Najwyższej ZSRS. 3/ We wszystkich krajach i systemach gdzie ateizm lub laicyzm znalazł się jako jeden z celów programowych władz wcześniej czy później dochodziło do masakr wierzących. Że wymienię Francję i Rewolucję Francuzką /Wandea - 200-300 tys ludzi / Meksyk /Powstanie Chrystusowców ok 100 tys/ Hiszpania /samych zamordowanych księży i zakonników ok. 4tys/ Rosja Sowiecka /w miliony/ Jugosławia / reżym Tity zamordował 300 - 400 tys, nawet w pewnym momencie ramię w ramię walczyli z nim i ustasze i czetnicy/. Zbieg okoliczności czy prawidłowość ?
anonim2014.04.3 9:06
@Antyislam Co masz braki w wykształceniu Ateizm to skrót od AntyTeizmu Anty - to chyba wiesz przeciwieństwo, ect, a Teo - to Bóg Takie trudne do zrozumiena to jest Anty-Allach przeciwko Bogu, niezgadzam się z Bogiem Prawdziwym; Buntuje się przeciwko Bogu Ja "Jestem" Bóg jest - Ipsum esse subsistens, a inne są bytami stworzonymi istniejący w Boskiej przestrzeni życia wiecznego nic nie istnieje poza Bogiem który Jest Bogiem. Ponieważ cię stworzył to nigdy nie będziesz sczęśliwy poza życiem w NIEBIE z NIM + Bo ty się realizujesz w pełni jako człowiek, byt stworzony tylko miłując Miłość Nieskończoną. + Jak będziesz Boga nienawidził, to ta Miłość Nieskończona spaliłaby cię natychmiast i dlatego Bóg stworzył piekło aby dalej mogły istnieć, żyć wiecznie istoty Jego nienawidzące Ateiści - AntyTeiści Mieli wolną wolę mogli wybrać dobrze i być z Bogiem, mogli również w wolności woli wybrać źle i być pozbawionym możliwości życia z NIM w NIEBIE to był ich wybór i w piekle pomimo, że wiedzą, że Bóg Jest - to są Ateistami wierzą w Ateizm Dlatego Lenin Ateista mówił "Ja jestem osobistym wrogiem Boga" A K. Darwin Ateista , chciał Boga wyrzucić kopniakiem.
anonim2014.04.3 9:31
@Antyislam musisz wiedzieć jest Wiara Prawdziwa i są różne stopnie poznania i trwanie w Religii Katolicyzm jest najpełniejszą formą Religii jeżeli tak można określić; Prawosławie już ma braki / nie przyjmuje wszystkich Prawd Wiary" a Protestantyzm jest bardzo zubożoną formą Religii /brak Sakramentów ect. / religia żydowska tylko prawdziwa nie gnoza Talmud ,wyznaje Prawdziwego Boga tylko zatrzymała się w rozwoju i nie przyjęła Pełni Objawienia którym jest Ewangelia i oczywiście podobnie jak i muzułmanie poganie bałwochwalcy ciąży na nich Grzech Pierworodny grzech Adama i Ewy który gładzi Sakrament Chrztu św. - dltego nie mogą wejść do Nieba poza tymi żydami którzy otrzymali Sakrament Chrztu Krwi tj. Pragnienia. Pozostali zbawieni - nie mówie o tych żydach którzy definitywnie odrzucili życie w Niebie z Jezusem Chrystusem, czekają pokutując w czyśćcu u bram piekła, gdzie diabły z powodu ich głupoty karzą ich. Np rzucają im twarz ławą piekielną - tak że rodości mają a radości co niemiara - można tak powiedzieć z powodu własnej nieroztropności i braku bojaźni Bożej
anonim2014.04.3 9:43
@AirWolf Helikopterem nie dolecisz dio Nieba, Do nieba tylko pokorny i ubogi w duchu /Mt. 5,3) się dostaje a człowiek uważający się wielkiego w piekle będzie a jak tam sią znajdziesz będziesz wieczny Antyeistą - Ateistą. Uświadom sobie że nie jest tak jak ty piszesz. to określenia jedno stosuje człowiek mądry bojący się Boga a grugie głupiec uważający się za mądrzejszego od Boga Tak było z Łucyferem uważał się za mądrzejszego od Boga chodź był głupi jak najgłupszy baran - z tego powodu Bóg aby mu pokazać, że był głupim bezgranicznie - Sąd ostateczny będzie!
anonim2014.04.3 10:46
@AirWolf To nie są żadne cyt z książki bo cyt samego siebie nie będą ci przedstawiał pracy liczącej na temat I władzy i Herezji Ateizmu I - władzy ogółem ok 1000 s w 11 p. A co do Lucyfera jak pisze z punku człowieka pragnącego zbawienia to Lucyfer jest głupią panną /por Ewang.) a jak chodzi o przebiegłość w stosunku do człowieka jest bardzo inteliget. tzn ponieważ jest Intelekem rozumnym, czystym duchem to zawsze skręci człowieka w stronę piekła, tzn sam człowiek z wlanej woli wybierze piekło pod jego umysłową presją. W końcu z powodu natury duchowo-cielesnej jest w stosunku do człowieka inteligentniejszy; czy nie wywódł Ewy w pole i ta nie namówiła Adama . To Grzech Pierworodny powoduje, że ma władzę nad człowiekiem większą niż człowiek ma nad zwięrzeciem, I dlatego Bóg dał człowiekowi jako przeciwwagę Anioła stróża, który jest duchem i stoi po prawicy ludzi odwrotnie jest z kapłanami tam zły duch stoi po prawicy; dlatego bardziej ulegają demonicznym podszeptom niż ludzie świeccy.
anonim2014.04.3 12:51
AirWolf : 1/ Napisałem Stalin & co, wymieniłem też inne przykłady gdzie ateizm/laicyzm były wpisane w programy władzy. Pokazałem, że kończyło się to masakrami wierzących do nich się nie odnosisz ? nie odpowiesz na pytanie przypadek czy konsekwencja ? 2/ Nie, szanowny AirWolfie. Dokładnie twierdziłeś, że katolikiem parlamentarzysta może być "poza gabinetem" może sobie być katolikiem a w trakcie głosowań i "w gabinecie" ma zapominać o nauce Kościoła. A jeżeli będzie się nią kierował to jesteśmy "kolonią Watykanu". Bądź choć raz uczciwy...... wobec siebie.
anonim2014.04.4 0:21
"Mam nadzieję, że mimo zaniku w sądownictwie poczucia sprawiedliwości sądy polskie będą miały tyle zdrowego rozsądku żeby ten idiotyczny pozew oddalić- mówi, o pozwie przeciwko ks. Oko, prof." W art. użyto pojęcia "polskie sądy". Od stycznia 1947 roku do nadal polskie sądy nie nie istnieją.
anonim2014.04.4 0:29
Wprowadzenie do 68 przedszkoli polskich ideologii pedofilskiej jest dziełem ateistów.
anonim2014.04.4 14:10
@JSK Ateizm i laicyzm były wpisane w komunizm i stalinizm jakie znamy, ale wyłącznie z pragmatycznych powodów. Gdyby Kościół nie znajdował się w tym "drugim obozie", przeciwnym komunizmowi (braku prywatnej własności etc.) to najpewniej myśliciele komunizmu wymyślili by sposób jak połączyć komunizm i chrześcijaństwo. To zresztą nie byłoby tak trudne zważywszy na społeczną stronę nauk Jezusa, wiedzieli o tym już Marks i Engels. Natomiast zbrodnie wynikały z tego że ówcześni komuniści, najzwyczajniej w świecie, byli zbrodniarzami. A nie dlatego że byli ateistami. Jedno z drugim ma tylko tyle wspólnego że komuniści przyjęli ateizm jako doktrynę, bo skoro "nie jesteście z nami to przeciw nam". Proste. Dlatego naziści z kolei usiłowali siebie skojarzyć z katolicyzmem. To nie miało nic wspólnego z faktyczną wiarą lub nie wiarą w Boga, to był czysty cynizm. Innym świetnym przykładem ideologicznego aniżeli prawdziwie wyznawanego światopoglądu jest łysenkizm. Komuniści odrzucali naukę Zachodu o ewolucji bo musieli być z nimi poróżnieni ideologicznie na każdym polu. Dlatego genetyczne uwarunkowanie człowieka do bycia takim a takim uważali za burżujską propagandę mającą na celu podzielić ludzi na "kasty" - i ideologicznie zakładali że to kłamstwo, że człowiek w rzeczywistości ma nieograniczoną zdolność do przystosowywania się. To oczywiście głupota która nie licuje z nauką. Co się tyczy mordowania wierzących - AirWolf odpowiedział już zadowalająco. System Stalina mordował nie tylko wierzących. Jeżeli nie umiesz przeczytać odpowiedzi i głucho się jej domagasz to Twój problem, nie nasz.
anonim2014.04.4 15:31
Troche sie Pan Wolniewicz mija z prawda. Pytanie tylko czy swiadomie czy nie. Krytyka to nie pomawianie drugiej osoby. mowiac o kims z calym przekonaniem, ze nie ma szacunku do ludzi bo nie ma szacunku dla Boga to nie jest krytyka. Inna sprawa ze przychodzi do nas taka jakas amerykanska moda zeby pozywac wszytskich, za wszystko. Wydaje mi sie ze lepiej pokazac ks. Oko ze bzdury gada niz od razu go do sadu ciagac. Ale i tak ubawil mnie koncowy akapit. Ze zacytuje: "W takim razie w jaki sposób tym środowiskom zagraża chrześcijaństwo? W żaden sposób nie zagraża, oni zagrażają chrześcijaństwu." To logika Kalego ... oj nie ladnie, pan profesor i takie bzdury wygaduje ??
anonim2014.04.5 0:01
@Air Wolf vel Anty_Islam Już ci napisałem, że z takim rozumowaniem do Nieba nie dolecisz. Bo w Niebie są ludzie pokorni u ubodzy w duchu (Mt. 5,3) A tzw panny głupie nieroztropone, naśladujące Pierwszą panne głupią nierozumną uważającą się za kogoś kim nie był. Bo to głupie rozumowanie w Intelekcie zgubiło Lucyfera. "Dla mnóstwa kupiectwa twego napełniły się wnętrzności twe, nieprawością i zgrzeszyłeś" /Ez. 28,16 W) Handel zgubił Lucyfera i gubi tych którzy z nim prowadzą "Interesy Handel Biznes" a więc pierwszym rzędzie ILLUMINATI i Judaszy Chrześcijan którzy wstępując do ordo zakonu Masonerii - zostając prozelitami żydowskim, sztucznymi Talmudystami (czyżbyś nim został z powodu własnej nieroztropności, która gubi braci bractwa - co może nie lepiej brzmi niż "Towarzysze" ale Towarzysze to coś wyżej hierarchi niż bracia bractwa - bo pierwszymi Towarzyszami byli buntownicy - diabły takie same jak Lucyfer. - A więc Lucyfer was usynowił tj. dopuścił do grona buntowników) "Handel Interes Biznes" - Nie jest to miłość Boga za otrzymany dar "Istnienie" Jest brakiem tej miłości, dobra, liczy sią tylko mój zysk. Jest to mówiąc wprost "Egoizm" INTERES Handel Kupiectwo to "coś za coś" I dlatego Lucyfer jest pierwszym Kupcem Handlowcem - i co możesz mi powiesz, że uzyskał to coś co pragnął od Boga - Niestety - NIE Bóg nie uprawia Handlu z głupim stworzeniem, które nie chce przyjąc "Daru" Łaski damo danej tj. NIEBA i dlatego z powodu głupoty Lucyfer stracił NIEBO. I tak samo się dzieje z głupimi ludźmi - którzy naśladują ową pierwszą panne głupią nieroztopną, tracą Niebo - szczęście wieczne na rzecz wiecznej grozy w piekle z Towarzyszami Lucyfera, którzy radują się z ich głupoty karząc ich przez całą wieczność! Zastanów się i zacznij myśleć Mądrze tj. tak jak Bóg wymaga od mądrych ludzi, bo jak będziesz dalej tak jak myślał jal myślisz, w pieklle będziesz! Bo Handel jest prostytucją Daru - Miłości - jest zaprzeczeniem Miłości za Dar życie istnienie, bo przecież nie istniał, nie żył i dlatego teraz wiecznie umiera On sam i każdy kto Lucyferem uprawia INTERES Biznes Handel