reklama
reklama

Problem z tęczą na pl. Zbawiciela? „Spaliła się ze wstydu (…). Tęczowe szkaradzieństwo nadal musi razić uczucia ludzi wierzących?”

Problem z tęczą na pl. Zbawiciela? „Spaliła się ze wstydu (…). Tęczowe szkaradzieństwo nadal musi razić uczucia ludzi wierzących?”
Po raz trzeci zapaliła się ustawiona na warszawskim pl. Zbawiciela tęcza. Tym razem ktoś celowo ją podpalił. Kolorowy montaż nie cieszy się sympatią mieszkańców stolicy.

Tęcza na pl. Zbawiciela zapłonęła po raz trzeci. Tym razem, jak mówiła kpt. Agnieszka Kotulek z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, ktoś celowo podłożył ogień pod montaż.

 

Był to kolejny, trzeci już, pożar tęczy na pl. Zbawiciela. W Sylwestra montaż zapłonął od petard. Najprawdopodobniej nie doszło do celowego podpalenia obiektu, co bez wątpienia miało miejsce w październiku 2012. Wtedy policji udało się zatrzymać podpalacza, 29-letniego Pawła P. Miał 2,4 promila alkoholu we krwi.

 

Instytut Adama Mickiewicza, właściciel tęczy, stara się, aby montaż mógł na stałe zostać w stolicy. Jednak pozostawieniu tęczy nie sprzyjają kolejne akty wandalizmu.

 

Co więcej, nie podoba się ona samym mieszkańcom Warszawy, którzy na Facebooku utworzyli wydarzenie „NIE dla tęczy na pl. Zbawiciela”. „Sprzeciwiamy się planom "odbudowy" tak zwanej "tęczy". Nikt Nas, Warszawiaków, mieszkańców Śródmieścia, nie pytał o opinię na ten temat. "Tęcza" będąca narzędziem promocji organizacji gejowskich i innych nie jest mile widziana w Naszej dzielnicy. Razi zarówno Nas, młodych, jak i starszych mieszkańców. Bulwersuje zwłaszcza w kontekście lokalizacji: bliskości kościoła Najświętszego Zbawiciela - a wszyscy doskonale wiemy z jaką lubością środowiska posługujące się tęczą, atakują Kościół Katolicki. Przypominamy również, że konstrukcja miała stać przez 3 miesiące. Wbrew zapowiedziom - ponownie bez zaczerpnięcia opinii mieszkańców Śródmieścia - "tęcza" nie została zdemontowana. Czas najwyższy przywrócić placowi Zbawiciela należny, majestatyczny wygląd!” – czytamy na ich stronie.

 

W wydarzeniu weźmie udział także poseł PiS Stanisław Pięta, który na swoim profilu na Facebooku dopisał: „Kolejny już raz spaliła się ze wstydu tęcza na placu Zbawiciela w Warszawie. Ciekawe, czy "budowniczowie" tego obrzydlistwa przestrzegali przepisów ppoż.? Najwyższy już czas zadbać o bezpieczeństwo przechodniów i kierowców i sprzątnąć te śmiecie. Można usunąć krzyże z poboczy, tulipany i znicze z Krakowskiego Przedmieścia ale tęczowe szkaradzieństwo nadal musi razić uczucia ludzi wierzących?”.


Marta Brzezińska

5.01.2013, 9:09 reklama

Komentarze (25):

Marcin K. Sty 5, 2013, 9:44 rano

Tęczna - znak przymierza Boga z ludźmi. Może by tak do tego podejść?

Krzysiekj Sty 5, 2013, 9:52 rano

Brawo kolejny przykład tępoty Frondy - popieranie wandali. Mieszkańcy mogliby zgłosić sprawę do władz i zająć się tęczą za pomocą prawa, ale nie, łatwiej jest podpalić, jak pod Kielcami facet kupił działkę na której stała kapliczka z lat 70-tych i za zgodą władz gminy przeniósł ją na sąsiednią działkę to był skandal na cały region, profanacja! Ale jak ktoś zniszczy tęczę to "nic się nie stało, Polacy nic się nie stało" czasami wstydzę się swoich współwyznawców...

Asgard1981 Sty 5, 2013, 11:24 rano

redakcjo, czy wypada robic z siebie przygłupa?

brzęczyszczykiewicz Sty 5, 2013, 11:42 rano

Jakże dużo tu bohaterskich pedałów w obronie swojego znaku...

pokaż więcej komentarzy

Najnowsze artykuły:

Ojciec Święty o pladze współczesnego niewolnictwa

Ojciec Święty o pladze współczesnego niewolnictwa „Niestety, w globalnym systemie gospodarczym zdominowanym przez zysk, rozwinęły się nowe formy niewolnictwa, w pewnym sensie gorsze i bardziej nieludzkie niż w przeszłości"- mówił Ojciec Święty. Historyczne obalenie niewolnictwa jako struktury społecznej zawdzięczamy chrześcijańskiemu przesłaniu. Również dzisiaj walka z tym zjawiskiem jest inspirowana w wielu przypadkach wiarą w Chrystusa wyrażaną przez wielu ludzi naszych czasów. Mówił ...

SLD nie przekaże już ani złotówki na kampanię Magdaleny Ogórek

SLD nie przekaże już ani złotówki na kampanię Magdaleny Ogórek SLD przekonuje, że wszystkie obiecane fundusze trafiły na konto kandydatki. Politycy innych ugrupowań nie wierzą w takie tłumaczenia i przekonują, że przyczyną są kiepskie sondaże przedwyborcze. Sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski mówi, że w takiej decyzji klubu nie powinno się doszukiwać żadnej sensacji. Jak przekonuje, wszelkie zobowiązania w stosunku do sztabu i Magdaleny Ogórek zostały dotrzymane. ...

Ambasador Mull: USA nie uważają Polaków za współwinnych holokaustu

Ambasador Mull: USA nie uważają Polaków za współwinnych holokaustu "Stany Zjednoczone nie uważają Polski za współwinną zagłady Żydów, a słowa dyrektora FBI były niefortunnie dobrane" - tak amerykański ambasador w Polsce tłumaczy kontrowersyjną wypowiedź Jamesa Comeya. Jak powiedział dziennikarzom Stephen Mull, intencją dyrektora Federalnego Biura Śledczego nie było zrównanie roli Polaków i zbrodniarzy nazistowskich. - Dyrektor Comey na pewno nie zamierzał sugerować, że Polska w jakiś ...

Leśniczy znalazł skarb w polskim lesie!

Leśniczy znalazł skarb w polskim lesie! Ponad 6tys. srebrnych monet datowanych na XVI i XVII wiek, umieszczonych w dwóch glinianych garnkach, zna­lazł le­śni­czy z Nad­le­śnic­twa Krzyst­ko­wi­ce w lesie koło miej­sco­wo­ści Guzów. Jak po­in­for­mo­wa­ł Lu­bu­ski Wo­je­wódz­ki Kon­ser­wa­tor Za­byt­ków Bar­ba­ra Bie­li­nis-Ko­peć zna­le­zi­sko zo­sta­ło prze­ka­za­ne do Mu­zeum Ar­che­olo­gicz­ne­go Środ­ko­we­go Nad­odrza w Świd­ni­cy. „To największe tego typu znalezisko dokonane na terenie obecnego woj. lubuskiego. Po ...

reklama

reklama

Najczęściej czytane

reklama

Najczęściej komentowane

reklama
reklama
facebook