Prezydent Duda w Tallinie: Rozwiązania bolesne dla Rosji już działają - zdjęcie
13.05.22, 19:55Fot. via: prezydent.pl/Marek Borawski/KPRP

Prezydent Duda w Tallinie: Rozwiązania bolesne dla Rosji już działają

19

Prezydent Andrzej Duda podczas dzisiejszej wizyty w Estonii rozmawiał z Prezydentem Republiki Estońskiej Alarem Karisem, a także z Premier Kają Kallas. Wśród tematów rozmów – dalsza pomoc Ukrainie i przyznanie jej statusu kandydata do UE.

– Ukraina dzisiaj potrzebuje wsparcia, niech to wsparcie otrzyma także poprzez uzyskanie statusu państwa kandydującego do UE – podkreślał Andrzej Duda w Tallinnie.

Przez takie spotkania prezydentów jak nasze dzisiaj, których ostatnio odbywa się bardzo dużo, pokazujemy swoją jedność, zdecydowaną postawę wobec napaści na Ukrainę, pokazujemy, że stoimy zdecydowanie za Ukrainą i za narodem ukraińskim – mówił Prezydent RP podczas wspólnej z Alarem Karisem konferencji prasowej.

Nie pozwolimy na łamanie zasad współczesnego świata, zasad prawa międzynarodowego, nie pozwolimy na zmienianie granic w Europie siłą, nie zgodzimy się na to i apelujemy jeszcze raz o wspieranie Ukrainy ze wszystkich sił, zarówno pod tym względem militarnym, przez wysyłanie nowoczesnego uzbrojenia, jak również pod względem humanitarnym i po prostu pod względem ludzkim – podkreślał.

Ukraina dzisiaj potrzebuje wsparcia, niech to wsparcie otrzyma także poprzez uzyskanie statusu państwa kandydującego do Unii Europejskiej – apelował Andrzej Duda.

Podczas wizyty w Tallinnie Andrzej Duda wziął udział w Konferencji Lennart Meri, podczas której otworzył panel poświęcony roli organizacji wielostronnych, w szczególności OBWE w zapewnianiu pokoju i bezpieczeństwa w Europie i świecie. 

Wskazywał, że polska prezydencja nadal będzie robić wszystko, aby uczynić agresję na Ukrainę najważniejszym elementem agendy OBWE.  – Musimy nadal wywierać presję dyplomatyczną na Rosję, przeciwdziałać jej propagandzie oraz pomagać dokumentować jej zbrodnie – akcentował.

Trwa seria wizyt Prezydenta Andrzeja Dudy w regionie mająca na celu koordynowanie współpracy i pomocy dla Ukrainy oraz rozmowy o perspektywie integracji europejskiej dla Ukrainy. 

Misją przywódców państw Europy Środkowej jest przekonywanie liderów krajów Zachodu do przyznania Ukrainie statusu kandydata do członkostwa w UE – wskazuje Szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch. – Widzimy, że są na Zachodzie kraje, które powiedziały jasno: tak takiej inicjatywie, a są kraje, które się wahają – zaznaczył. Jak dodał, Prezydent Duda będzie rozmawiał z przywódcami tych państw, ale będą mu również towarzyszyli inni Prezydenci. 

- Dziś potrzebny jest czytelny sygnał ze strony Zachodu, że Ukraina jest jego częścią – podkreślał Andrzej Duda w Bratysławie.

 

mp/prezydent.pl

Komentarze (19):

do fircyka2022.05.18 19:47
z tych sankcji to ja mam wzrost opłaty za ogrzewanie o 50%, pier**ol swoje brednie pisowskim cymbałom długoPISie
Klara2022.05.14 9:44
skutki dotyczące wetowania ważnych projektów ustaw też działają i są bolesne dla większości Polaków
Pisowcom wstęp na posesję wzbroniony2022.05.14 8:27
Najbardziej bolesne to pisowskie działania są dla Polaków. Ruski gaz dalej kupujemy. Od Niemców. Z prowizją dla nich, więc drożej:) Paszoł won Dudo!
Böno2022.05.14 0:32
"...nie pozwolimy na zmienianie granic w Europie siłą..." A jak zmieniliście granice Serbii - to było w porządku. A jak Izrael buduje osiedla na zachodnim brzegu Jordanu, to dla was też w porządku. Obłuda. Ale jak 80% w niektórych republikach wschodniej Ukrainy to ludność narodowości rosyjskiej, to im odmawiacie nawet prawa do referendum? To demokracja? Rozwiązania bolesne dla Rosji już działają, ale dla Polski też: wzrost cen, 3 miliony Ukraińców, jak będzie wyglądała sytuacja z gazem to się dopiero okaże, a do tego UE też nas gnębi.
Twój pan swięty Israel2022.05.14 6:02
milcz goju jesteście bydłem
gumowa kaczka2022.05.14 0:29
nareszcie mamy prezydenta ,onuce z konfederacji -korwini i brałny won z Sejmu do Dumy
kurs rubla2022.05.13 23:07
ta kurs rubla i zlotego mowi co innego
Janošik2022.05.13 22:23
Teraz resort rodziny chce zmienić zasady. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, chodzi o oszczędności. By nie przyznawać czternastek w wysokości kilku groszy czy złotych, w projekcie ustawy ma znaleźć się zapis, że minimalna wysokość takiego dodatku to 50 zł brutto (ok. 45 zł na rękę).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Jeśli wyliczona czternastka będzie niższa, to nie zostanie w ogóle seniorowi przyznana.
😁😂🤣😂😁   🤣🤣🤣2022.05.13 21:14
Może lepiej niech mówi po polsku, a nie w mowie Szekspira.
Aktualnie prez. Duda jest bardzo dobry2022.05.13 21:27
w języku Szekspira.
😁😂🤣😂😁 🤣🤣🤣2022.05.13 22:07
Nie wiem, czy nie lepszy byłby w staroangielskim albo starosaksońskim. W końcu jego żona jest magistrem germanistyki, więc pewnie ma też pojęcie o językach takich jak jidysz albo dialekty starogermańskie.
"Nie wiesz to nic nie pisz"2022.05.13 22:34
W. Szekspir
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2022.05.13 21:06
[tekst usunięty z powodu chorobliwego ateizmu, szkalowania Kościoła i antypolonizmu]
Po 11 ...2022.05.13 21:06
[tekst usunięty z powodu wulgaryzmów i żenującego poziomu]
Anonim2022.05.13 21:06
[tekst usunięty ze względu na opłacanie jego autora przez reżim Putina oraz z powodu treści szkalujących Polskę] 😁😂🤣😂😁
herkus2022.05.13 21:01
Ten debilowaty cieć Duduś nie zauwaza, że sankcje szkodza Polce i Polakom, a Rosja sobie z tym radzi. ale co może o tym wiedziec przygłup oderwany od rzeczywistości? Duduś Maliniak to hańba dla Polski, ze takie dno zostało prezydentem. A jest zykłym pierdołowatym i ograniczonym umysłowo popychadlem
v22022.05.13 20:52
I tak trzeba tym sposobem z Moskalem postępować !
matis892022.05.13 20:50
PRZYPOMINAM !!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
matis892022.05.13 20:45
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii Chipowania. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi, zapomogi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii Chipowania.