reklama
reklama

Premier spotkała się z przewodniczącym węgierskiego parlamentu

Premier spotkała się z przewodniczącym węgierskiego parlamentu
zdj. Twitter/Kancelaria Premiera
reklama

Szefowa polskiego rządu spotkała się w środę z przewodniczącym węgierskiego Zgromadzenia Narodowego. László Kövér złożył wizytę w Polsce w dniach 18-19 kwietnia, na zaproszenie Marszałka Sejmu RP.

Tematem rozmów premier Beaty Szydło z węgierskim politykiem były dwustronne relacje obu krajów, kwestie europejskie oraz współpraca regionalna. 

Szefowa polskiego rządu z przewodniczącym László Kövérem poruszyła m.in. temat inicjatyw umacniających bilateralne relacje Polski i Węgier. Podczas spotkania politycy omówili również współpracę z Węgrami na arenie europejskiej, zwłaszcza w ramach Grupy Wyszehradzkiej, w której do 1 lipca trwa polska prezydencja. 1 lipca przewodnictwo obejmą Węgry. Polska premier rozmawiała z przewodniczącym węgierskiego Zgromadzenia Narodowego również o przyszłym kształcie Unii Europejskiej, zwłaszcza w kontekście rozpoczętego już formalnie procesu opuszczenia Wspólnoty przez Wielką Brytanię. Na przyszły tydzień zaplanowane jest nadzwyczajne posiedzenie Rady Europejskiej poświęcone procesowi negocjacyjnemu związanego z Brexitem.

JJ/premier.gov.pl, Telewizja Republika, Fronda.pl

19.04.2017, 18:10

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook