Premier Morawiecki o haniebnej napaści na Ogórek - zdjęcie
05.02.19, 15:15

Premier Morawiecki o haniebnej napaści na Ogórek

4

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki wspomniał o niedawnej „haniebnej napaści” na Magdalenę Ogórek, oraz wygłosił następujący apel:

„Apeluję raz jeszcze do wszystkich, żeby dokonać deeskalacji, żeby zmniejszyć to napięcie, żeby wejść w dialog, kompromis. Ja zdecydowanie cały czas opowiadam się za tym i dziękuję też tym wszystkim, którzy pozytywnie odpowiadają na ten temat”.

Prezes Rady Ministrów mówił też, że „bardzo nieładne były próby podgrzewania tej atmosfery przez sprawujących bardzo ważne funkcje polityków”.

„Dlatego – dodał premier - dziękuję też dziennikarzom i dziennikarkom z drugiej strony, którzy zauważyli to, ale niestety nie wszyscy - w tym niektórzy politycy. Politycy sprawujący bardzo ważne funkcje, w sposób agresywny starają się tutaj przedstawić sprawę tak, jakoby to telewizja publiczna była winna temu atakowi. Otóż nie, szanowni państwo. Temu atakowi na kobietę, na dziennikarkę telewizji publicznej, Telewizji Polskiej winne są te osoby, które się tego dopuściły - w sposób bardzo brzydki, bardzo nieładny zaatakowały kobietę”.

Przypomnijmy, że grupa zwolenników totalnej opozycji, jeżdżących po całym kraju hucpiarzy spod znaku KOD-u i innych formacji, zaatakowała dziennikarkę TVP Info Magdalenę Ogórek. Gdy ta opuściła studio telewizyjne, próbowano uniemożliwić jej odjazd samochodem. Auto opluto i zadrapano, obklejono nalepkami. Ogórek odjechała, a totalni święcili triumf i cieszyli się z jej nerwów i łez.

erl/300polityka

Komentarze (4):

IgS2019.02.5 19:50
.
JR2019.02.5 18:35
Panie Premierze tu apele nie wystarczą. Jest taki gatunek ludzi do, których nic nie dociera. A może by tak zastosować radę Komorowskiego? Dechą?
Przemek Warszawa2019.02.5 18:13
Jesteśmy bierni spokojni pozwalamy praktycznie bezkarnie panoszyć się grupie ludzi niszczących nasz świat.za chwilę może zabraknąć dziennikarzy demaskujących różne przestępstwa bądż po prostu patrzących politykom na ręce. w każdej chwili mogą powstać podobne grupy ludzi szukających dla odmiany swoje ofiary na czerskiej lub pod siedzibą tvn.Panie Premierze wyrażenie przez Pana oburzenia to zdecydowanie za mało.Ja przynajmniej oczekuję zapowiedzi podjęcia konkretnych działań
ala2019.02.5 17:30
Panie Premierze, nie wystarczą potępić. Tak tego chamstwa się nie zatrzyma. Myślę, że za utrzymanie porządku i spokoju publicznego,odpowiedzialne są organa państwowe. Co ma zrobić osoba zaatakowana publicznie w tak chamski sposób, do tego w towarzystwie kibicującej, bezradnej policji. Czy naszym państwem rządzi już ulica i zagranica?