reklama
reklama

Prawdziwy powód, dla którego abdykował Benedykt XVI

Prawdziwy powód, dla którego abdykował Benedykt XVI
Fot. Giuseppe Ruggirello, lic. CC BY SA 3.0 via Wikipedia
reklama

Podczas jednej z niedawnych prywatnych rozmów Benedykt XVI miał wyjawić powody swojej decyzji o abdykacji.

Emerytowany papież miał wyznać, że decyzję o abdykacji podjął w wyniku "mistycznego doświadczenia".

"Tak powiedział mi Bóg" - wyjawił Benedykt XVI.

Informację na temat tej wypowiedzi podała jedna z włoskich katolickich agencji informacyjnych powołująca się na świadectwo anonimowego świadka, który miał odbyć prywatną rozmowę z papieżem. 

Benedykt XVI miał przy tym podkreślić, że nie miał żadnego objawienia ani żadnego "zjawiska tego rodzaju". Mówił jedynie o doświadczeniu mistycznym, poczuciu że to jest właśnie wola Boga. Jak dodawał, ta pewność towarzyszyła mu też w kolejnych miesiącach po podjęciu decyzji o abdykacji. 

W rozmowie papież miał też przyznać, że obserwując działania obecnej głowy Kościoła papieża Franciszka, coraz bardziej utwierdza się w przekonaniu, że jego decyzja o ustąpieniu z tronu piotrowego była słuszna. 

Informator mówił też o tym, jak wyglądają takie bardzo rzadkie wizyty u byłego papieża. Benedykt XVI mieszkając w budynku klasztornym w Ogrodach Watykańskich prowadzi bardzo spokojne życie i jest daleko od bieżących spraw. Podczas nieczęstych wizyt gości nie wyjawia ponoć żadnych ważnych informacji dotyczących Kościoła i nie dzieli się swoimi opiniami na bieżące tematy. 

ds/deon.pl

12.02.2017, 19:08

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook