Porywają, gwałcą i zmuszają chrześcijanki do ślubu - zdjęcie
10.04.14, 19:59fot. sxc hu

Porywają, gwałcą i zmuszają chrześcijanki do ślubu

4

Podobny los spotyka także co roku blisko 300 hinduistek. Islamiści łącznie zmuszają więc do ślubu ok. 1000 dziewcząt. Zjawisko zostało nagłośnione przez raport, który przygotowały organizacje praw człowieka z Pakistanu.

Zmuszane do ślubu dziewczęta są zazwyczaj w wieku od 12 do 25 lat. Ceremonia zaślubin wiąże się dodatkowo z koniecznością porzucenia dotychczasowej wiary. Dziewczęta pochodzą w dużej mierze z ubogich i niewykształconych rodzin, które są zastraszane i w ten sposób zmuszane do oddania córki.

Jeżeli złożą skargę, policja i tak stanie po stronie muzułmanów. Chrześcijanki przed ślubem bywają porywane, gwałcone, sprzedawane. W Pakistanie w ogóle nie chroni się praw kobiet z mniejszości narodowych. Według ks. Jamesa Channana z „Centrum Pokoju”, przymusowe małżeństwa to tylko jeden z wielu sposobów dyskryminacji mniejszości. Ksiądz wskazuje, że przymusowych ślubów jest tak naprawdę o wiele więcej, ale ofiary często wolą o tym milczeć.

pac/ radio watykańskie

Komentarze (4):

anonim2014.04.10 20:30
w krajach muzułmanskich brakuje kobiet, bo je od najmłodszych lat eliminują - najpierw płody żeńskie zabijają, bo jak urodzi się dziewczynka to dla nich katastrofa, chcą tylko synów.Jak takiej dziewczynce uda się przeżyć to ma duże szanse umrzeć w noc poślubną wydana za mąż jako 8-9latka, a jak przezyje noc poslubną może potem umrzeć przy porodzie. Jak rozpoczyna się współżycie w tam młodym wieku, to istnieje szansa, ze przy pierwszej owulacji można zajść w ciążę. A młodociane ciąże są największym zabójcą kobiet w krajach muzułmańskich. http://kobieta.wp.pl/kat,65524,opage,4,title,Mlodociane-ciaze-najwiekszym-zagrozeniem-zycia-nastolatek,wid,14934947,wiadomosc.html?ticaid=11286c&_ticrsn=3 Muzułmanie nie szanują życia swoich żon i córek, potem szukają "towaru" zastępczego. Chrześcijanki w tych krajach są w lepszej formie, bo nikt w chrześcijaństwie nie dyskryminuje ludzi ze względu na płeć i niestety przez to bywają łatwym łupem. Poza tym nie trzeba za nie płacić. Są darmowe :(
anonim2014.04.10 20:31
Dodajmy, że Pakistan to demokracja islamska. Wielu chrześcijan pada tam ofiarą mordów i gwałtów. Czy jest jakaś demokracja islamska, która nie zamienia się w dzicz?
anonim2014.04.10 21:02
Powinni pokazać na fotografii meczet w Warszawie jak już. Chociaż moze lepiej nie. Warszawiacy wolą patrzeć na tęczę.
anonim2014.04.11 8:56
@gol Czy ktoś ci taki wybór przedstawia? Jeśli nie, to nie zmyślaj problemów. Jeśli tak, to przedstaw ktosia.