Portal Niezależna.pl dotarł do raportu mołdawskiej komisji śledczej ws. finansowania Fundacji Otwarty Dialog - zdjęcie
18.01.22, 13:09fot. tt, screeen/yt, screen

Portal Niezależna.pl dotarł do raportu mołdawskiej komisji śledczej ws. finansowania Fundacji Otwarty Dialog

4

Jak informuje portal niezalezna.pl, jego dziennikarze dotarli do pełnej treści raportu mołdawskiej parlamentarnej komisji śledczej. Okazuje się, że fundacja ta ingerowała nie tylko w sprawy Polski, ale także w wewnętrzne sprawy Mołdawii. Bardzo interesujący jest też trop wskazujący na pozyskiwanie środków przez Otwarty Dialog.

Finansowaniee organizacji – jak dowiadujemy się z mołdawskiego raportu - pochodziły z „rosyjskich instytucji wojskowych, pieniędzy z rajów podatkowych, z „rosyjskiego laundromatu” (pralni pieniędzy), ze schematów prania pieniędzy i z kradzieży z mołdawskich banków”.

Portal zamieszcza pełne polskie tłumaczenie treści raportu – można go pobrać TUTAJ.

Kramek wytoczył proces Tomaszowi Sakiewiczowi, redaktorowi naczelnemu „Gazety Polskiej” za „mówienie o dziwnych powiązaniach fundacji Ludmiły Kozłowskiej”. W dniu dzisiejszym odbywa się kolejna rozprawa.

Raport z mołdawskiej komisji śledczej odbił się szerokim echem nie tylko w brytyjskich, ale i mołdawskich mediach. Na łamach „The Sunday Times” czytamy m.in., że „niektóre szkockie firmy mogły być wykorzystywane do prania pieniędzy przeznaczanych następnie na rzecz finansowania kampanii lobbingowej Wiaczesława Platona i Muchtara Abliazowa”.

Z kolei mołdawski portal Wiesti podkreślił, że śledztwo dziennikarskie przeprowadzone przez „The Sunday Times” ujawnia „nowe powiązania Wiaczesława Platona z szefową Fundacji Otwarty Dialog Ludmiłą Kozłowską” - czytamy.

Jak wskazuje raport mołdawskiego parlamentu, fundusze dla fundacji Otwarty Dialog pochodziły m.in. od oligarchy z Kazachstanu Muchtara Abliazowa.

 

mp/niezalezna.pl

Komentarze (4):

trust2022.01.19 9:13
Kramek ma oznaczone miejsce między oczami. Tam należy przyłożyć spluwę i pociągnąć za spust.
"dotarł do"2022.01.18 17:24
Znaczy "Otwarty Dialog" był jednym z "kontekstów" waszego Pegasusa?
Anonim2022.01.18 13:28
Może by tez dotarli do źródeł finansowania ordo penis.....😁😁😁
YORK2022.01.18 13:25
PYTANIE DO NASZYCH SŁUŻB I SĄDÓW DLACZEGO TEN PIES JESZCZE NIE SIEDZI.