Polski biskup z Boliwii: Gender to kultura śmierci - zdjęcie
19.10.15, 19:42

Polski biskup z Boliwii: Gender to kultura śmierci

8

„Różne światowe prądy propagują ideologie przeciwne rodzinie. Jedną z nich jest gender. To ideologia, która niszczy życie, a popiera aborcję, związki homoseksualne i adoptowanie przez nie dzieci, eutanazję – zatem promuje śmierć. Jak mówił Jan Paweł II, jest to kultura śmierci. Bóg jest Panem życia, a nie śmierci. Dlatego pracujemy, aby rodzina znalazła nowe impulsy życia. Aborcja jest dziś problemem bardzo poważnym. W różnych miejscach bowiem, także w Boliwii, niektórzy lekarze mówią, że aborcja to żaden problem, to tylko mała operacja, usunięcie «grudki złożonej z niewielu komórek». Dobrze wiemy i Kościół tego naucza, że istotę ludzką trzeba chronić od chwili poczęcia. Kiedyś uważało się łono matki za miejsce najbezpieczniejsze, dziś już tak nie jest. Wiele kobiet myśli: «To moje ciało!». A to nie ich ciało, tylko inny człowiek. Rodzice nie mają prawa go zabić, bo to morderstwo. Dziś aborcja w skali światowej jest holokaustem; nazywam to trzecią wojną światową. To się robi w białych rękawiczkach, ale to jest holokaust” – powiedział bp Białasik.

Bp Białasik podkreślił także potrzebę wychowywania do czystości przedmałżeńskiej. Dziś wielu zaczyna życie seksualne w bardzo młodym wieku, a gdy zajdą w ciążę, usuwają ją przez aborcję. Pracujący w Boliwii misjonarz uważa, że wstrzemięźliwość płciowa ważna jest też w rodzinie, bo są sytuacje, w których muszą ją zachować również małżonkowie.

 

MT/Radio Watykańskie 

Komentarze (8):

anonim2015.10.19 20:03
Gender to chora ideologia, która narodziła się w chorych głowach. Chorobą jest nienawiść do dzieł Bożych. Nikt nie jest w stanie dokonać logicznego wywodu, uzasadnienia przewodnich zasad tej ideologii.mod początku do końca jest to manifest sprzeciwu wobec porządku naturalnego.
anonim2015.10.19 21:08
Norek9 arcybiskup był przez wasze zboczone otocznie posądzony o czyny których nie popełnił.
anonim2015.10.19 21:09
Darth Maul jest częścią składową ideologii gender.
anonim2015.10.19 22:22
@Joenam I ty chcesz być tą sprawiedliwą i porządną? Zapewne jesteś osobą tak czystą, że wzięłaś w swoje ręce sprawiedliwość i teraz będziesz osądzała wszystkich dookoła? Twoje prawie że święte oburzenie jest doprawdy wystrzałowe. To może teraz przypatrz się temu jak paskudne było wtrącenie do dyskusji o zbrodniczej ideologii tematu związanego z kapłanem posądzanym o czynienie zła. Nie zauważasz tej śmierdzącej manipulacji a starasz się zepchnąć dyskusję na zupełnie inny temat, nie związany z gender. Możesz teraz wyrazić swoje okropne oburzenie w sprawie tej podłej manipulacji?
anonim2015.10.20 1:20
@RobertW - sam sobie właściwie odpowiedziałeś na swoje pytanie, o to czym jest ideologia gender i na czym polega jej fałsz i zło. Mówisz,że "niektórzy wyciągają słabo uzasadniony wniosek, że istotniejszy od seksu jest gender" i mimo, że ten wniosek nie tylko jest słabo uzasadniony, ale wręcz w ogóle nieuzasadniony, to wszedł do polityki, nauki, ekonomii, edukacji, itd. i rości sobie prawo do bycia ostateczną i jedynie słuszną prawdą. "Płeć kulturowa" ma dokładnie tyle sensu, co "świadomość klasowa" - jest brednią bez pokrycia w faktach i służy jedynie wytworzeniu u człowieka iluzji, że może on sam siebie od początku do końca zaprojektować i wytworzyć. Może dowolnie wykreować swoją "płeć kulturową" i cały zestaw "ról społecznych", które będzie odgrywał przed innymi. Jest to totalna iluzja, ignorująca rzeczywistość, m.in. rzeczywistość naszej płciowości i całego ciała oraz psychiki. A co do związków gender z eutanazją - po prostu na gruncie tej ideologii eutanazja jest konsekwentnie rozumiana jako dobro.
anonim2015.10.20 2:06
@Darth Maul - masz taki problem, że sam sobie zaprzeczasz. Najpierw mówisz, że "te słabe wnioski wyciągają przede wszystkim frondoczuby i episkopatologia", a zaraz potem przytaczasz definicję WHO, któwa właśnie opiera się na owych słabych wnioskach. Masz przecież twarde, empiryczne dowody, że autokreacja człowieka jest brednią o katastrofalnych skutkach. Nazizm i komunizm kreowqły "nowego człowieka" z dowolnie wykreowaną tożsamością rasową (nazizm) lub klasową (komunizm). I co? Żadnych wniosków z tych ideologicznych oszustw nie potrafisz wyciągnąć? Nie zapala Ci się czerwona lampka, kiedy poważna globalna instytucja, taka jak WHO, stwierdza wprost to samo, co nazizm, że tożsamość człowieka jest produktem społecznym ("stworzone przez społeczeństwo role, zachowania, aktywności i atrybuty")? Bo jeśli nie, to bardzo źle o Tobie świadczy.
anonim2015.10.20 17:33
My nie z tych, co muszą mieć coś zatwierdzone na wikipedii,żeby to móc uznawać za prawdę. Ale jakjuż uważasz ją za jakiś autorytet, to obejrzyj sobie biogram Judith Butler na angielskojęzycznejwiki. Szczególnie polecam Ci tabelkę wyliczającą jej intelektualne inspiracje. Naukowców jest tam zatrzęsienie - od Marksa, Hegla, Nietschego, aż po Adorno. Sama jej koncepcja "performatywności płci", to ideologiczny bełkot, tej samej miary, co "byt określający świadomość". Nawet wiki obnaża i demaskuje to oszustwo, ale trzeba umieć czytać ze zrozumieniem. Mam nadzieję, że umiesz.
anonim2015.10.20 21:44
No to weź chłopie przeczytaj biogram Judith Butler - przeczytaj ze zrozumieniem i wyciągnij wnioski. Z jej inspiracji intelektualnych i koncepcji "performatywności" - na dobry początek.