reklama
reklama

Polska i Węgry - podpisano porozumienie między parlamentami

Polska i Węgry - podpisano porozumienie między parlamentami
Fot. Pixabay, CC0
reklama

Marszałkowie Sejmu i Senatu - Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski oraz przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Węgier László Kövér podpisali w Sejmie porozumienie o partnerstwie strategicznym pomiędzy parlamentami obu krajów.

Przed podpisaniem dokumentu Marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział, że jego sygnatariusze chcą razem poszukiwać dróg wyjścia z kryzysu europejskiego oraz zacieśniać współpracę w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Jak mówił, zacieśnienie tej współpracy służy temu, by Polska i Węgry wzmacniały się, by wzmacniał się region Europy Środkowej, aby wzmacniała się Unia Europejska. "Chcemy, aby Unia Europejska wzmacniała się przez silne suwerenne, solidarne państwo. Taki jest cel naszej deklaracji i naszych dalszych planów" - powiedział marszałek Senatu.

Przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Węgier László Kövér wysoko ocenił znaczenie dotychczasowej współpracy między Polską i Węgrami. Powiedział, że wierzy w to, że poza wzajemnymi kontaktami i wymianą opinii oba parlamenty wypracują również inne formy skutecznego współdziałania.

dam/IAR

18.04.2017, 16:55

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook