reklama
reklama

Polska bez krzyży w nowym spocie promującym nasz kraj

Polska bez krzyży w nowym spocie promującym nasz kraj
reklama Ministerstwo Spraw Zagranicznych Grzegorza Schetyny, zamówiło nowy spot promujący Polskę. Okazuje się, że na nowym filmie Polska pokazana jest bez elementów chrześcijańskich, w tym bez krzyży!

Nowy spot reklamujący nasz kraj został już okrzyknięty najlepszą medialną reklamą naszego kraju. Oczywiście to tylko głosy jednej strony - tej rządowej! Film trwa 60 sekund. Widać jak chłopiec relacjonuje koledze ze szkolnej ławki swój pobyt w Polsce. I tak mamy różne sceny: Gdański stadion PGE Arenę ciągnięty przez mężczyzn linami. Później mamy Warszawę. Pierwsza scena to rondo de Gaulle'a, a następnie widzimy stołeczne ulice, gdzie są sceny z obrazu Matejki, przedstawiającego bitwę pod Grunwaldem. Później jest Kraków i smok wawelski, a na końcu Giewont.

Jednak od razu wykryto dość istotny szczegół: na spocie promującym Polskę nie widać ani jednego krzyża, choć w scenach i miejscach pokazanych w spocie, krzyże być powinny!

Samuel Pereira, dziennikarz „Gazety Polskiej Codziennie” i portalu niezalezna.pl tak komentował ten fakt na Facebooku: „MSZ zrobił spot promujący Polskę. Jak wiadomo, fajnie przy takiej okazji przywołać wydarzenia historyczne. Pod jednym warunkiem: wycięcia krzyża, gdziekolwiek jest. Nawet jeśli odwzorowujemy obraz Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”, to pamiętamy, by Krzyżakom wyciąć krzyż, tak samo jak krzyż z kołpaka księcia Witolda”.

Kolejny głos krytyczny odnośnie wycięcia krzyża padł z ust  Macieja Wąsika, szefa klubu radnych PiS w warszawskiej radzie miasta, który napisał: „Jacyś idioci z MSZ usunęli krzyż z Giewontu. To jest jak 1984 Orwella, albo jak bolszewicka Rosja, kiedy Trocki znikał z fotografii ze Stalinem”.

Widać, że Schetyna propaguje nie tyle relatywizm historyczny, co po prostu ideologię antychrześcijańską.

ZOBACZ SPOT:

mod/Facebook/niezalezna.pl

1.11.2014, 21:03

Komentarze (52):

Romaniculus Lis 1, 2014, 9:47 po południu

@ AirWolf: Ale Giewont bez krzyża to manipulacja, fotomontaż - jeśli coś wycina się, oszukuje, to spot jest nieprawdziwy

Majestic Lis 1, 2014, 9:53 po południu

to krzyże usunęli bo władza nie jest Polska to sowieckie i szwabskie POmioty objęły stanowiska w naszym kraju i wyznają ateizm ich znakiem jest szpetna tęcza ale i palme mogą obrać za rozpoznawczy znak tym bardziej że często lewakowi takowa odbija.

Hutnik Lis 1, 2014, 9:57 po południu

zdjęli, bo po co wkurzać wyznawców półksiężyca - za 50 lat w Europie tym bardziej nie będzie żadnych krzyży - już o to oni się postarają

Hutnik Lis 1, 2014, 9:58 po południu

@AirWolf

"I na co niby te krzyże. To spot promujący Polskę a nie Watykan."

proponowałbym też usunąć drzewa - w końcu to spot promujący Polskę a nie Zielonych

Natasza1967 Lis 1, 2014, 10:23 po południu

Ci ciągnący PGE Arenę skojarzyli mi się z ciagnącymi samolot OLT Express.

https://www.youtube.com/watch?v=uuV8BisC4Dw

pokaż więcej komentarzy

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook