Północ Cypru: wypędzeni chrześcijanie i zniszczone kościoły - zdjęcie
14.12.21, 18:49fot. yt/planet positive/screen

Północ Cypru: wypędzeni chrześcijanie i zniszczone kościoły

12

- Międzynarodowy raport zatytułowany „Utracona cywilizacja” mówi, że na okupowanych terenach kościoły chrześcijańskie stały się celem agresywnej i systematycznej profanacji. Ponad 500 świątyń i klasztorów zostało ograbionych i zniszczonych. Bezpowrotnie zniknęło 15 tys. bezcennych prawosławnych ikon, przepadły drogocenne naczynia liturgiczne, figury świętych i obrazy – czytamy na portalu Vaticannews.va.

Jak dowiadujemy się z raportu, w ostatnich latach mamy do czynienia z coraz większą islamizacją tureckiej części Cypru. W zasadzie w każdej wiosce wciąż powstają małe i większe meczety.

Jest to świadoma polityka tureckich władz, które przy pomocy saudyjskich pieniędzy dążą do wymazania chrześcijańskich korzeni tych terenów” – stwierdza turecka dziennikarka Uzay Bulut, przypominając że początkiem tureckiego dżihadu na Cyprze była interwencja wojskowa w 1974 roku.

Co więcej, niektóre kościoły na tureckiej części Cypru zostały przekształcone np. na meczety, a 200 tys. greckich Cypryjczyków musiało bezpowrotnie opuścić swe domy.

Sprawiedliwości nigdy nie stało się zadość i Kościół nie odzyskał zagrabionych rzeczy ani nie otrzymał restytucji za przejęte budynki” – mówi Uzay Bulut.

Turecka dziennikarka stwierdza, że projekt islamizacji tego regionu znacznie przybiera na sile w ostatnim czasie. Podkreśla ona także, że na mieszkańcy Cypru byli przez dziesięciolecia i nadal są świadkami „kulturowego i religijnego ludobójstwa”, którego celem jest wymazanie tożsamości tych ziem i ich chrześcijańskich korzeni.

 

mp/vaticannews.va

Komentarze (12):

islam12021.12.15 15:37
Cały znany islam opiera się na celowo zakłamanym koranie z IX. Po śmierci Mahometa, jego polityczni następcy dostrzegli wielkie bogactwo władzy jego ideologii. Przez ponad 100 lat toczyli wojny między sobą bezwzględnie zabijając własnych religijnych przeciwników i paląc wszelkie księgi i zwoje. W tym szczególnie ich religijne księgi. Bezwzlędny terror kilku pokoleń i przymus uczenia się tej 'jedynej prawdziwej wersji mahometańskich objawień' zrobił swoje. Co widzimy aż do dziś. Badacz historii islamu Dan Gibson bezwzględnie udowodnił, że nie Mekka a słynne miasto Petra w Jordanii było miastem mahometowych "objawień" i początków działalności Mahometa. Dowody przedstawił na podstawie danych klimatycznych, historycznych, ukierunkowania meczetów, dowodów pozostałości po bitwach. Mekka aż do VIIIw. dla islamu nie istniała. Również zasugerował literowe źródła fałszerstwa. W tamtym piśmiennictwie zmieniając ogonek rozbudowanej litery znaczącej miasto Bekka (znaczenie miasto płaczu, odnoszące się do zniszczonej wojnami i trzęsieniem ziemi Petry) zmienili to na Mekka.
islam22021.12.15 15:37
W islamie jedną z ich najświętszych rzeczy jest czarny kamień, którego czczą w Mekkce. Choć Mahomet o nim wcale nie pisał ani wspominał. Powody dla których ten kamień był tak ważny dla przywódców wschodniego islamu, każą się zastanawiać dlaczego? Islamska legenda mówi że kamień ten otrzymali Adami i Ewa. Hinduskie źródła religijne mówią, że to im ukradziono magiczny kamień Sziwy. Sziwa to ich najpotężniejsze bóstwo siły i zniszczenia. Sziwa należy do hinduskiej trójcy najwyższych bóstw. Poprzez te cechy odpowiada greckiemu Zeusowi rażącemu swoich wrogów piorunami światła. Ten sam motyw piorunów światła to cechy starogermańskiego bóstwa Thorr (niemieckie SS miało podwójny piorun na mundurach) czy starosłowiańskiego Peruna (piorun). Idąc dalej wstecz w czasie przez mity i stare teksty, dochodzimy do czasów Abraham, który żył na terenach i pośród Asyryjczyków.
islam32021.12.15 15:37
Przed nimi byli Sumerowie. Ich teksty bezpośrednio odnoszą się do bóstw przybyłych na ziemię by uczyć ludzi. Kimkolwiek ci osiedlający się na Ziemi byli, to nauczyli ludzi seksualnej rozwiązłości dla elit, robić broń, wojny, zabijania. Można więc przyjąć że byli to tzw. zbuntowani aniołowie, których celem było moralne zniszczenie ludzkości, jako zemsta na Bogu. Bogu który wypędził ich z raju po ich buncie. Nie dziwi więc że islam jest religią wojny, przemocy i zacofania, kiedy ich najważniejsza 'świętość' - czarny kamień w Mekkce, ma powiązania do upadłych aniołów przybyłych kiedyś na Ziemię. A koran to poetycki bełkot okrojonych i przeinaczonych faktów i mitów, wkomponowanych w ideologię terroru i strachu wobec wyznawców. Z absolutnie dominującą pozycją mężczyzny w społecznych relacjach. Demoniczna siła ideologii koranu dzieje się przez dwa obszary społeczne. 1. Wypełnianie wszelkich cielesnych i materialnych oczekiwań i potrzeb prymitywnego mężczyzny: jak zaspokojenie w każdym czasie jego seksualnych oczekiwań, pełną bezwzględną władzę nad kobietami i dziećmi oraz obietnicę kontynuowania tych realizacji tych żądz w ich niebie. 2. Lokalnej społeczności i państwa przez bezwzględne posłuszeństwo ich przywódcom religijno-politycznym.
><2021.12.15 10:05
Patrz EUROPO co cię czeka w niedługim czasie jeśli się nie opamiętasz przyjmując bez końca wyznawców islamu.
jezabel2021.12.14 22:45
Podobno Kościół ma jakiegoś papieża, który widać bardziej się interesuje islamem niż chrześcijaństwem?
tak to ja matis89 - Jan Radziszewski2021.12.14 19:44
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina.Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłym chüjem żydowskim, kürwą, która włazi w dupsko Putinowi i nienawidzi wszystkich. Najlepiej, żeby mnie auto przejechało, bo sam widzę, jaką beznadziejną kürwą jestem, nie do życia. Kto by takiemu chüjowi jak ja rękę podał. Mam nadzieje, że mnie chüj strzeli w sam łeb wkrótce!
matis892021.12.14 19:56
DO LEWACKIEGO PODSZYWA i LEWACKICH TROLOWNI POPIS----: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.12.14 20:21
Ruchałem tego brudasa z Białorusi matis89 - ale się cieszył jak mu kichę dawałem. A potem matis89 obciągnął mi lachę i z apetytem mego gluta połknął. Polecam wszystkim tego matis89 na ruchanie.
alicja2021.12.14 22:47
totalne prostactwo
WOJNA RELIGIJ2021.12.14 19:40
­
matis892021.12.14 19:33
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Dlatego m.in. były Krucjaty!2021.12.14 19:13
Czas na następną!