reklama
reklama

Polacy chcą filmu o Pileckim. Na realizację dali już 66 tys. zł

Polacy chcą filmu o Pileckim. Na realizację dali już 66 tys. zł
Witold Pilecki (Fot. IPN.gov.pl)
reklama Stowarzyszenia Auschwitz Memento realizujące film dokumentalny o bohaterskim rotmistrzu Witoldzie Pileckim, zebrało do tej pory 66 tys. zł podczas przeprowadzonej zbiórki publicznej.

Zebrane do tej pory fundusze pozwalają na częściową realizację zdjęć. Stowarzyszenie Auschwitz Memento chce zrobić pełny dokument o życiu bohatera II wojny światowej. Jego pełny koszt wyniósłby ok. 215 tys. zł. Władze Stowarzyszenia chcą zebrać potrzebne środki finansowe na film uruchomiły m.in. portal  projektpilecki.pl oraz profil na Facebooku.

Prace nad filmem trwają od maja br. Reżyserzy realizowali zdjęcia w kwaterze "Ł" na, czyli na Łączce, miejscu gdzie komuniści w latach 40. i 50. XX wieku grzebali zamordowanych przez nich żołnierzy AK.

Witold Pilecki urodził się w 1901 roku. Walczył  z bolszewikami w 1920 r. Bral udział w Kampanii Wrześniowej 1939 roku. Oficer Armii Krajowej. Dobrowolnie przedostał się w Auschwitz, gdzie założył ruch oporu. Uczestnik Powstania Warszawskiego, żołnierz II Korpusu we Włoszech. Zginał z rak komunistów po pokazowym procesie w 1948 roku. Zrehabilitowano go dopiero w 1991 roku. Prezydent Lech Kaczyński odznaczył go pośmiertnie Orderem Orła Białego.

Andrzej Pilecki, syn rotmistrza bardzo cieplo wspomina ojca: „Był fajnym facetem. Trochę jakby podejrzewał, że nie będzie miał dla mnie i Zosi zbyt dużo czasu w życiu, bo intensywnie ładował nam do głów różne wartości - prawdomówność, religijność”.

Jak/dzieje.pl

12.07.2013, 13:05

Komentarze ():

Leśnodorski Lip 12, 2013, 3:20 po południu

Podajcie tylko numer konta, i wystarczy.

Leśnodorski Lip 12, 2013, 3:20 po południu

Poza wszystkim chodzi tu o fabułę, epicką.

Szarlej Lip 12, 2013, 4:37 po południu

Redakcjo, tytuł taki daliście że aż przykro patrzeć.
Polacy tak chcą tego filmu, że średnio dali na niego 0,0017 zł każdy.

Ibeabuchi Lip 12, 2013, 5:53 po południu

Jak znam życie i polskie produkcje filmowe, to Pileckiego zagra (o zgrozo!) Borys Szyc.

projektpilecki.pl Lip 12, 2013, 6:16 po południu

Witamy serdecznie. Wpłaty na rzecz realizacji pełnometrażowego filmu dokumentalnego z fabularyzowanymi scenami można dokonać na stronie projektpilecki.pl Tam jest paypal, numer konta itp.

pokaż więcej komentarzy

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook