reklama
reklama

Piekielnie niebezpieczny wyrok. Kiedy zaczną się pozwy za chrzest dzieci?

Piekielnie niebezpieczny wyrok. Kiedy zaczną się pozwy za chrzest dzieci?
reklama Ten wyrok Sądu Najwyższego aż trudno skomentować. Oto Sąd Najwyższy orzekł, że namaszczenie chorych nieprzytomnego Jerzego R. narusza wolność sumienia. A to może oznaczać, że należy mu się odszkodowanie.

Jerzy R. domaga się od szpitala klinicznego w Szczecinie 90. tysięcy złotych. Powodem jest to, że gdy był w śpiączce farmakologicznej, to katolicki kapłan udzielił mu namaszczenia chorych. I właśnie za to domaga się on odszkodowania. Sądy niższych instancji pozwy oddalały, ale Sąd Najwyższy uznał, że sakrament namaszczenia udzielony bez zgody pacjenta narusza jego wolność. Dlatego zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Orzeczenie to może mieć gigantyczne znaczenie. Już wkrótce może się bowiem okazać, że niebawem do sądów trafią sprawy przeciw rodzicom czy księżom, którzy ochrzcili niemowlęta. One także nie wyraziły zgody, więc jakiś „rozgrzany sędzia” może uznać, że naruszyło to ich wolność religijną... A uzasadniający taką tezę zawsze się znajdą.

TPT/Rp.pl

28.11.2013, 8:08

Komentarze (54):

Wrog_Z_Papieru Lis 28, 2013, 8:13 rano

Udaje Pan że nie wie żeby wzbudzić sensację, czy nie zna Pan polskiej konstytucji? Artykuł 48 - proszę sobie przeczytać.

Teofila (w podróży) Lis 28, 2013, 8:15 rano

Można jeszcze pozwać do sądu matkę, że urodziła nas bez naszej zgody...

BJZ Lis 28, 2013, 8:22 rano

Kiedy umiera mason, to grupa jego braci wolnomularzy otacza go symbolicznym kręgiem, by nie dopuscić do umierajacego katolickiego kapłana, w obawie o to, że umierający mógłby sie na łożu śmierci nawrócić...

Merak Lis 28, 2013, 8:58 rano

A jednak wierzą .... inaczej jakieś posmarowanie czy polanie by im nie przeszkadzało ....

Elffi Lis 28, 2013, 8:59 rano

Jeżeli dla tego pozywającego wiara nie ma znaczenia - to i ostatnie namaszczenie nie powinno go mieć .A gdyby był innowiercą, to i tak sakrament, który odrzuca, w niczym mu ani nie pomoże, ani nie zaszkodzi.. W czym więc rzecz? Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o kasę. I Tyle!

pokaż więcej komentarzy

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook