reklama
reklama

Papież koncelebruje Mszę Świętą z prohomoseksualnym księdzem

Papież koncelebruje Mszę Świętą z prohomoseksualnym księdzem
reklama Franciszek koncelebrował Mszę świętą z księdzem, który jest prohomoseksualnym aktywistą. Pocałował go też w rękę. Kapłan ten otwarcie sprzeciwia się nauczaniu Kościoła katolickiego.

Ojciec Święty Franciszek spotkał się 6 maja z 93-letnim kapłanem, który jest współzałożycielem prohomoseksualnej organizacji, Agedo Foggia. Organizacja ta sprzeciwia się nauczaniu Kościoła katolickiego.

O. Don Michele de Paolis koncelebrował z Franciszkiem Mszę świętą w Domu św. Marty. O. dePaolis podarował Franciszkowi po Mszy między innymi swoją najnowszą książkę „Drogi Don Michele – pytania do niewygodnego księdza”.

W swojej poprzedniej książce Don Michele pisał: „miłość homoseksualna jest darem [Boga] w nie mniejszym stopniu, niż heteroseksualna”. Zdyskredytował też pary homoseksualne, które nie uprawiają seksu.

Ojciec Franciszek zamknął spotkanie całując księdza w rękę. Sam De Paolis opisał ten niecodzienny gest papieża w poście na swojej facebookowej stronie. Miał zapytać Franciszka, czy możliwe jest przyjęcie na audiencji jego drugiej organizacji, Wspólnoty z Emaus. „Wszystko jest możliwe. Trzeba porozmawiać z kard. Maradiagą i on wszystko przygotuje” – miał odpowiedzieć papież.

„I wtedy – coś nieprawdopodobnego – on pocałował moją rękę! Objąłem go i zapłakałem” – zakończył relację de Paolis.

De Paolis jest we Włoszech dobrze znany jako wiodący duchowny aktywista prohomoseksualny. Spotkał się z Franciszkiem rzekomo jako założyciel Wspólnoty z Emmaus, która zajmuje się osobami biednymi oraz cierpiącymi na AIDS.

Jednak tak naprawdę znany jest dzięki organizacji Agedo Foggia, „stowarzyszenia rodziców, krewnych i przyjaciół homoseksualistów”. Organizacja ta promuje homoseksualizm i ideologię gender we włoskim społeczeństwie i w Kościele.

Portal Life Site News pytał rzecznika Watykanu, o. Federico Lombardi, o wyjaśnienie tego spotkania. Odpowiedzi jednak nie udzielono.

Organizacja Agedo Foggia współpracuje ponadto z organizacją UNAR, która wydawała dokumenty,  gdzie grożono dziennikarzom więzieniem, jeżeli nie przedstawią homoseksualizmu w dobrym świetle.

Portal Life Site News podaje też kilka cytatów z dzieł o. dePaolis, zaczerpniętych ze strony AgedoLecce. Kapłan ten pisał na przykład: „Trzeba przekroczyć literę Pisma”, gdzie powołuje się na słowa św. Pawła z 2 Kor 3,6. „Biblia nie ‘jest’ słowem Boga; Biblia ‘zawiera’ słowo Boże” – stwierdził ponadto.

„Niektórzy ludzie Kościoła mówią, że bycie gejem jest ‘ok’, jednak homoseksualiści nie powinni uprawiać seksu, mogą się tylko nawzajem kochać. Jest to największa hipokryzja. To tak jak mówić do rośliny, która rośnie: ‘Nie możesz kwitnąć, nie możesz przynosić owoców!’. Tak, to jest przeciwko naturze!” – czytamy w dziełach Don Michele.

Pac/SM

Źródło: www.lifesitenews.com

26.05.2014, 9:48

Komentarze (76):

Janunge Maj 26, 2014, 10:05 rano

TO CHYBA JAKIŚ GŁUPI ŻART FRONDY???

hamaczek Maj 26, 2014, 10:10 rano

Jeśli to prawda, to Franciszek jest malowanym chrześcijaninem. Promowanie, eksponowanie złych przykładów działa przeciwko Kościołowi. Nie wiem już co myśleć o tym Papieżu, wierząc, że to co wyżej napisane jest prawdą.

OR Maj 26, 2014, 10:13 rano

Żałosny pontyfikat. Dla każdego coś miłego.
Jak mówi wieszcz:
"Był dawniej adwokatem pan rejent Bolesta,
Zwano go kaznodzieją, że zbyt lubił gesta."

Credo Maj 26, 2014, 10:16 rano

A Lefebryści źli... :(

pokaż więcej komentarzy

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook