Oto posyłam was jak owce między wilki - zdjęcie
26.01.22, 07:30

Oto posyłam was jak owce między wilki

6

PIERWSZE CZYTANIE

Żywa wiara Tymoteusza

2 Tm 1, 1-8

Czytanie z Drugiego Listu Świętego Pawła Apostoła do Tymoteusza

Paweł, z woli Boga apostoł Chrystusa Jezusa, posłany dla głoszenia życia obiecanego w Chrystusie Jezusie, do Tymoteusza, swego umiłowanego dziecka. Łaska, miłosierdzie, pokój od Boga Ojca i Chrystusa Jezusa, naszego Pana!

Dziękuję Bogu, któremu służę jak moi przodkowie z czystym sumieniem, gdy nieustannie cię wspominam w moich modlitwach w nocy i we dnie. Pragnę cię zobaczyć – pomny na twoje łzy – by napełniła mnie radość na wspomnienie bezobłudnej wiary, jaka jest w tobie; ona to zamieszkała najpierw w twej babce, Lois, i w twej matce, Eunice, a pewien jestem, że mieszka i w tobie.

Z tej właśnie przyczyny przypominam ci, abyś rozpalił na nowo charyzmat Boży, który jest w tobie od nałożenia moich rąk. Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości oraz trzeźwego myślenia. Nie wstydź się zatem świadectwa Pana naszego ani mnie, Jego więźnia, lecz weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii mocą Bożą!

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Żniwo wielkie, ale robotników mało

Łk 10, 1-9

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich:

«Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.

Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co będą mieli: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: „Przybliżyło się do was królestwo Boże”».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (6):

Diabeł2022.01.27 7:33
po prostu wzorowy pasterz
rebeliant2022.01.26 12:13
Jeżeli Jahwe myśli, że mnie zbawił techniką "ja cię podtopię, ja cię wyciągnę", to się grubo myli. Tylko wszechmoc kładąca wszelką bezradność. Z resztą posłuchajmy sami: https://www.youtube.com/watch?v=9_i8Wew2UHk - jak przewrotny tutaj jest Jahwe i jego zbawicielstwo. Otóż za krzywdy tej "grzesznicy" odpowiadają jej bezpośredni oprawcy i przede wszystkim bezradność samej ofiary, narzuconą przez Jahwe. Są po prostu ludzie niezbawialni i po prostu Jahwe musi im zwrócić wszechmoc. I żadne szopki ze strony Jahwe tu nie pomogą. On jak widać na siłę stawia na tragedię, aby za nią nabyć cudzą świadomość. Niech spróbuje on zacząć zbawiać ludzi, którzy są w stanie wszystko uczynić, a nie być na łasce jego planszy. Jestem przekonany, że dysponując wszelkimi możliwościami owa kobieta nie dałaby uczynić sobie krzywdy. Jestem nawet skłonny myśleć, że kościół tworzy siatkę zorganizowaną, która również potrafi zainscenizować takie cuda. Aby jak najbardziej podtrzymać świadomość bycia między dwoma biegunami: albo tu w kościółku na kolanach będziesz albo będziesz towarem niewolniczym w bandyckich łapach. Zaobserwowali tą kobietę, że przychodzi do "świątyni", zorientowali się o kogo chodzi i zrobili "cuda" odsyłając ją z powrotem. Cała idea zbawienia wraz z postawieniem ludzi w stanie niezliczonych bezradności i niemocy jest przewrotna i potępiona.
Adeptus2022.01.26 9:31
"W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co będą mieli: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę" Oj, chyba raczej jak (żarłoczne) wilki między owce. Mój blog: adeptusrpg.wordpress.com
Kruk2022.01.26 9:04
czu jezus był kochankiem mojzesza ? to o tego chodzi bo nie wiem ???
Marianczi2022.01.26 8:51
Dlaczego Panie Jezu nas PiS-owców pośród te lewackie wilki posłałeś?
Anonim2022.01.26 7:51
Dopóki nie nurzamy się w kłamstwie, możemy liczyć na pomoc Boga, ale bez spełnienia tego warunku, nie mamy szans.