Oto jak europosłowie PO zdradzają Polskę! - zdjęcie
17.03.16, 20:00

Oto jak europosłowie PO zdradzają Polskę!

11

 

OŚWIADCZENIE

Posłowie PO zasiadający w Parlamencie Europejskim złamali niepisaną zasadę wspierania Polaków na ważne, europejskie stanowiska podczas głosowania nad kandydaturą Pana Janusza Wojciechowskiego do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. 

Prawo i Sprawiedliwość, od początku funkcjonowania Polski w Unii Europejskiej respektowało zasadę, że niezależnie od sporów politycznych w kraju, w sprawach międzynarodowych zawsze popieramy kandydatury przedstawicieli Polski na ważne funkcje zagraniczne, zwłaszcza na funkcje w Unii Europejskiej. W ramach tej niepisanej zasady kandydaci Platformy Obywatelskiej na ważne funkcje międzynarodowe zawsze otrzymywali nasze wsparcie. Niestety w ostatnim czasie eurodeputowani Platformy Obywatelskiej tę niepisaną zasadę złamali podczas głosowania nad kandydaturą Pana Janusza Wojciechowskiego na członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. 

Warto przypomnieć, że PiS popierało kandydaturę Jerzego Buzka na Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Donalda Tuska na przewodniczące Rady Europejskiej, Jacka Saryusz-Wolskiego na przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego. Popieraliśmy też zdecydowanie kandydatów PO na stanowiska unijnych komisarzy - Janusza Lewandowskiego i Elżbietę Bieńkowską. W tym ostatnim przypadku, mimo że pani Bieńkowska słabo merytorycznie wypadła na przesłuchaniu, w obronę jej kandydatury szczególnie mocno zaangażował się ówczesny poseł do Parlamentu Europejskiego, a obecny prezydent RP Andrzej Duda. Popieraliśmy też w 2010 roku zgłoszonego przez rząd PO-PSL kandydata do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego pana Augustyna Kubika.

Stosując sami dobrą zasadę popierania Polaków ubiegających się o urzędy międzynarodowe, oczekiwaliśmy i oczekujemy respektowania jej także przez Platformę Obywatelską.

Platforma Obywatelska złamała tę zasadę już przy pierwszej poważnej próbie. W Komisji Kontroli Budżetowej Parlamentu Europejskiego europosłowie PO podjęli szkodliwe działania blokujące poparcie zgłoszonego przez polski rząd, pana Janusza Wojciechowskiego.

Pan Janusz Wojciechowski, jako były sędzia i przede wszystkim były prezes Najwyższej Izby Kontroli, jest najlepszym możliwym kandydatem na urząd członka ETO. Jego merytoryczne kwalifikacje i przygotowanie zostały wysoko ocenione podczas wysłuchania w Parlamencie Europejskim i nie są przez nikogo kwestionowane. Do działań przeciwko polskiemu kandydatowi europosłowie PO wykorzystali wyłącznie własne zarzuty, zaczerpnięte ze sporów politycznych w kraju.  Jesteśmy tym głęboko zaniepokojeni i zmartwieni. 

Pozostając w politycznym sporze, ponieważ taka jest natura demokracji, równocześnie apelujemy do Platformy Obywatelskiej, aby sporów politycznych w kraju nie przenosić na działania szkodzące Polsce i Polakom na arenie międzynarodowej. Zwracamy się do Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, aby nie tylko powstrzymał szkodliwe działania blokujące poparcie Janusza Wojciechowskiego, ale by podjął też aktywne działania wspierające bardzo dobrą polską kandydaturę.  

Głosowanie w sprawie kandydatury Janusza Wojciechowskiego w Parlamencie Europejskim w Strasburgu przewidziane jest na 13 kwietnia br. Jest jeszcze czas, by Platforma Obywatelska, należąca do Europejskiej Partii Ludowej, największej frakcji politycznej w Parlamencie Europejskim, podjęła skuteczne działania wspierające bardzo dobrego polskiego kandydata do ETO. Niech PO da pozytywny sygnał respektowania dobrej zasady, że niezależnie od krajowych sporów, Polacy wspierają polskich kandydatów.

Uszanujmy tę zasadę, teraz i w przyszłości, dla dobra Polski. Szanujmy ją nawzajem.  

Komentarze (11):

anonim2016.03.17 20:18
dla PO, zdrada jest czymś zupełnie normalnym, za to nienormalnym dla PO jest dbać o interesy Narodu w Europie.
anonim2016.03.17 20:37
Schetyna jak i jemu podobni są kosmopolitami a kosmopolici z natury nie uznają granic i kultury narodowej. Dążą oni do politycznej i społecznej jedności świata i gdzieś mają patriotyzm. Oczywiście gęby mają pełne frazesów o patriotyzmie bo w przeciwnym wypadku zostaliby odrzuceni przez społeczeństwo. Proponuję nazywać ich kosmopolici oddając pełną naturę ich sprzedajnej mentalności. Każdy zainteresowany sprawdzi sobie kto to jest kosmopolita.
anonim2016.03.17 20:45
@bogdanusn - oni w nosie mają takie frazesy jak kosmopolityzm. To są indywidua chcące po prostu przykleić się do jakiegoś silnego podmiotu, któremu się będą wysługiwać, bo przez całe swoje polityczne życie tylko to robili. Im chodzi o forsę i dolce vita. To nie liberałowie, socjaldemokraci, czy inne ładne słówka. To bezideowe fafluśniaki.
anonim2016.03.17 20:45
1. Miejsce w ETO dla Polaka jest zagwarantowane, więc wynik głosowania jest istotny dla kariery p. Wojciechowskiego, ale dla interesu Polski nie ma większego znaczenia. 2. Kandydatura przepadła stosunkiem głosów 12:9, więc jeden głos p. Pitery na wyniku nie zaważył, p. Thun nie głosowała, bo prawa głosu nie miała. 3. W czasie dyskusji padły argumenty stawiające p. Wojciechowskiego w niekorzystnym świetle, ale prawdziwe, w końcu o wyprowadzaniu sędziego TK w kajdankach mówił z własnej i nieprzymuszonej woli.
anonim2016.03.17 20:56
Peerelowska prokuratura, potem sądownictwo, lata kariery w ZSL i PSL... Pewnie że się nadaje!
anonim2016.03.17 21:10
Swieta naiwnosci!!! To PIS w tej odchlani naiwnosci wspieral takich oszolomow z PO zeby sie na unijne stolki dostali a potem wykorzystywali te stolki do niszczenia Polski i psucia PISowi szykow?O litosci,apelujcie sobie do lewakow ile chcecie ,mozecie ich teraz cmoknąć.
anonim2016.03.18 4:35
Jak widać owoce pseudo Ewangeli wg Judasza wyd przez szmatławca RP GW owocują . I indoktrynowani przez nią synowie i córki złego wzorują się na jego Judaszowskiej zdradzie. Za co otrzymają podobną jak on nagrodę zdrady wieczną w piekle w raz z swymi mentorami z GW.
anonim2016.03.18 9:49
@Majestic, a dla PiS zdrada nienarodzonych jest czymś naturalnym
anonim2016.03.18 11:37
PiSiory próbuja rozmawiac ze świniami ludzkim językiem. Tak sie nie da. Ze świnią rozmawia sie po świńsku: wywalając na zbity pysk ze wszystkich mozliwych stanowisk, waląc ubeckimi teczkami na odlew, osmieszając we wszystkich możliwych mediach polskich i zagranicznych. Świnia rozumie tylko po świńsku.
anonim2016.03.18 15:30
@[email protected] I bat. Jak byłem mały u dziadka na wsi, dawał mi bat do ręki i kazał pilnować, jak knurom wyjdą różowe śrubokręciki i podejdą do świń, to mam lać. I lałem.
anonim2016.03.18 16:30
POpamiętają nas ....