Polacy zanotowali najlepszy wynik etapowy w historii startów polskich kolarzy na Tour de France. Maciej Bodnar okazał się najlepszy na 20 etapie, a tuż za jego plecami wyścig ukończył Michał Kwiatkowski!

Dotąd w najsłynniejszym wyścigu kolarskim świata Polacy wygrywali etapy czterokrotnie. W latach dziewięćdziesiątych jeden etap wygrał Zenon Jaskuła, gdy w 1993 roku pojechał swój najlepszy tour w karierze i zakończył wyścig na trzecim miejscu. W ostatnich latach trzy etapy wygrał Rafał Majka.

Dwudziesty etap tegorocznej Wielkiej Pętli stanowiła jazda indywidualna na czas z finałem w Marsylii. Bezkonkurencyjny okazał się najlepszy polski specjalista od jazdy na czas Maciej Bodnar, a Michał Kwiatkowski był od niego zaledwie o sekundę wolniejszy.

Trzecie miejsce zajął Brytyjczyk Christopher Froome, który jednocześnie praktycznie zapewnił sobie triumf w całym wyścigu.