reklama
reklama

Satanistyczne rondo w Jaworznie po WOŚP

Satanistyczne rondo w Jaworznie po WOŚP
Jeff Hanneman (Fot. Wikimedia Commons)
reklama Dzięki aukcji, jaką firma ART-COM Sp. z. o. o. wygrała w czasie finału WOŚP, rondo w Jaworznie będzie nosić imię satanisty i entuzjasty historii nazizmu, Jeffa Hannemana z zespołu "Slayer".

W czasie tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy firma ART-COM Sp. z.o.o. nabyła prawo do nadania nazwy ronda w centrum Jaworzna. Tablica z nazwą została uroczyście zmieniona 6 lutego. Rondo będzie przez cały rok nazywać się rondem „Jeffa Hannemana” – muzyka satanistycznego zespołu Slayer.

Na tablicach przy rondzie widnieje napis „Rondo Jeffa Hannemana” oraz jego tłumaczenie na angielski, „Jeff Hanneman’s Circle Pit”.

Jeff Hanneman to gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i jeden z założycieli znanego metalowego zespołu Slayer. To w dużej mierze dzięki jego działalności Slayer stał się ikoną muzyki metalowej. Magazyn Guitar World umieścił go na liście dziesięciu najlepszych gitarzystów wszechczasów. Jeff Hannemann zmarł po długiej chorobie 2 maja 2013 roku mając 49 lat.

Niestety, Hanneman był członkiem zespołu, który tworzył i wciąż tworzy muzykę otwarcie antychrześcijańską i satanistyczną. Wystarczy wymienić nazwy kilku utworów: God Hates Us All (Bóg nienawidzi nas wszystkich), Diabolus in Musica (Diabeł w muzyce) czy Christ’s Illusion (Iluzja Chrystusa).

Dodatkowo, jak można przeczytać w biografiach samego Hannemana, był on entuzjastą historii nazizmu. Osobiście kolekcjonował medale i odznaczenia nazistowskie. Ta fascynacja znalazła też swoje odbicie w twórczości muzycznej Slayera. Przykładowo utwór „Angel of Death” (Anioł śmierci) opowiada o zbrodniarzu nazistowskim, dr Mengele.

Nazwanie ronda w Jaworznie imieniem takiej osoby jest po prostu skandalem i nie ma żadnego powodu, dla którego mieszkańcy mają to tolerować. Firma ART-Com Sp. z. o. o. od wielu lat kupuje na aukcjach WOŚP różne przedmioty, sowicie wspierając fundację Jerzego Owsiaka. Sposób, w jaki uczciła swoją pomoc, zasługuje na natychmiastową interwencję – zarówno mieszkańców Jaworzna jak i samego Owsiaka. 

Pac/jaw.pl

7.02.2014, 19:03

Komentarze ():

Przecinak Lut 7, 2014, 7:29 po południu

Ja jestem z Jaworzna i bardzo mnie cieszy to rondo, fronda niech się odstosunkuje.

Ondraszek1 Lut 7, 2014, 8:06 po południu

Dziwne a zarazem straszne!?
Jakis czas temu w jednym z maist chciano nazwac ulice im.Czesława Niemena i była wielka awantura przeciw.
Ja tego muzykanta nie znam!

Zuber Lut 7, 2014, 8:07 po południu

Satanista? Nazista? Co za matoł to pisał?

Lukas Lut 7, 2014, 8:18 po południu

Wiadomość ciekawa i cieszy. Autor powinien się douczyć.

Ondraszek1 Lut 7, 2014, 8:58 po południu

@axal13
Przedstawiasz odmienny od normy stan świadomosci.

pokaż więcej komentarzy

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook