Nawrócenie św. Pawła. Dziś szczególnie módlmy się o nawrócenie grzeszników - zdjęcie
25.01.22, 19:17

Nawrócenie św. Pawła. Dziś szczególnie módlmy się o nawrócenie grzeszników

17

Modlitwa Ojca Pio o nawrócenie  

Pokornie proszę Cię, Panie, abyś ze względu na Twoją dobroć i miłosierdzie powstrzymał gromy Twego gniewu na nieszczęsnych grzeszników i udzielił im łaski nawrócenia i pokuty. Ty, Panie, przez Autora "Pieśni nad Pieśniami" powiedziałeś, że "jak śmierć potężna jest miłość" (Pnp 8, 6), dlatego z całym żarem proszę Cię: spojrzyj okiem niewypowiedzianej dobroci na tych braci i siostry, pociągnij ich ku sobie i złącz nierozerwalnymi więzami miłości.

O Panie, niechaj znowu powstaną ci, którzy prawdziwie umarli. Ty, który swoim potężnym głosem wyprowadziłeś z grobu śmierci Łazarza, zawołaj na nich mocnym i potężnym głosem i przywróć im życie. Spraw, by na Twoje słowo porzucili swoje grzechy i mogli wraz ze wszystkimi odkupionymi sławić bogactwa Twego miłosierdzia...

 

       Ty sam, Panie, wiesz, jak wciąż wielu żyje z dala od Ciebie, źródła wody żywej; jak wciąż sprawdzają się Twe słowa, że "żniwo jest wielkie, a robotników mało", że już jest dojrzałe żniwo na polu Kościoła! Oby ono nie zmarnowało się z powodu braku robotników! Oby nie zagarnęli go emisariusze szatana, którzy są tak aktywni! Nie dopuść do tego, o najsłodszy Boże, ale okaż swą litość i wejrzyj na nędzę oraz potrzeby duchowe współczesnych ludzi, i odpuść grzesznikom winy, i wprowadź ich na drogi sprawiedliwości i pokoju, prowadzące do Twego królestwa życia i nieśmiertelności. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

za:opoka.org.pl

Komentarze (17):

Jak na imię masz?2022.01.25 21:27
I co brałeś dziś?
Amazing Grace.2022.01.25 20:29
We wszystkich kościołach, wszystkich denominacji chrześcijańskich, w USA, w Kanadzie, UK i praktycznie na całym świecie, ten hymn jest śpiewany. Autorem jest John Newton, Anglik. Był on handlarzem niewolników, "zawód" najgorszy z możliwych wymagający wręcz nieludzkiej osobowości. Tak jak Św. Paweł w drodze do Damaskus, tak John Newton doznał łaski nawrócenia. Przyszedł moment w jego życiu, że zobaczył siebie w twarzach niewolników, zobaczył, kim on jest. - I z handlarza niewolnikami stał się duchownym-teologiem. "I once was lost, but now I am found Was blind, but now I see..." Doznał Amazing Grace.
Adeptus2022.01.25 20:51
Ale przecież Biblia wprost dopuszcza niewolnictwo. Ba, sam wzmiankowany Paweł pisał "Wszyscy, którzy są pod jarzmem jako niewolnicy, niech własnych panów uznają za godnych wszelkiej czci, ażeby nie bluźniono imieniu Boga i [naszej] nauce. Ci zaś, którzy mają wierzących panów, niechaj ich nie lekceważą z tego powodu, że są braćmi, ale niech im lepiej służą, dlatego że są oni wierzącymi i umiłowanymi jako uczestnicy dobrodziejstwa. Tych rzeczy nauczaj i do nich zachęcaj! Jeśli ktoś naucza inaczej i nie trzyma się zdrowych słów Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z pobożnością, jest nadęty, niczego nie pojmuje, lecz choruje na dociekania i słowne utarczki" (6 rozdział Listu do Tymoteusza). Albo "Niewolnicy, ze czcią i bojaźnią w prostocie serca bądźcie posłuszni waszym doczesnym panom, jak Chrystusowi, nie służąc tylko dla oka, by ludziom się podobać, lecz jako niewolnicy Chrystusa, który z duszy pełnią wolę Bożą" (list do Efezjan, rozdział 6). "Niewolnicy, bądźcie we wszystkim posłuszni doczesnym panom, nie służąc tylko dla oka, jak gdybyście się mieli ludziom przypodobać, lecz w szczerości serca, bojąc się [prawdziwego] Pana" (list do Kolosan, rozdział 3). Więc z punktu widzenia Biblii grzechem jest bycie kiepskim niewolnikiem, zbyt mało gorliwa służba właścicielowi. Mój blog: adeptusrpg.wordpress.com
Spierdalaj ze swoim grafomaństwem!2022.01.25 21:00
Parchu yebany, w minute masz "teksty" gotowe. BYLE NIE NA TEMAT!!! Szukaj ch uja do du py w Loży Polin!
Teofila Zdziebko (w podróży)2022.01.25 21:07
Forfiku, lamerulo. Ne prelegu saĝajn homojn.
Adeptus2022.01.25 21:25
Jak nie na temat? Jest Paweł, jest niewolnictwo. To chyba Ty masz gotowe teksty, które wklejasz bez czytania postu, na który niby odpowiadasz. A co do Loży Polin - rozumiem, że idea Polin Tobie, jako katolikowi, czyli zwolennikowi dominacji żydowskiej religii i żydowskiego boga nad Polską jest bliska, ale ja nie podzielam Twoich poglądów. Choć doceniam, że próbujesz się ze mną podzielić radami wynikającymi z Twego doświadczenia seksualnego... ale w homoseksie też nie gustuję. W hetero w sumie też nie bardzo. Ale dobre intencje się liczą. Pozdrawiam.
Spierdalaj ze swoim grafomaństwem!2022.01.25 21:36
Szukaj ch uja do du py w Loży Polin! Tam może znajdziesz jehowego, NIE TU!
Teofila Zdziebko (w podróży)2022.01.25 21:43
Forfiku, lamerulo. Ne prelegu saĝajn homojn.
Chcesz wiedzieć kim jest "kretynizacja"?2022.01.25 20:10
Jest to sk urwysyn żyd nazwiskiem JERZY URBAN !!!
פאולוס2022.01.25 20:10
.אני חושב שאני כבר משוגע לגמרי. שמתי מסקרה עבה על העין
To bydle żydowskie ciągle na wolności!2022.01.25 20:09
Tu na Frondzie zboczeniec-pedofil pod pseudonimem "𝐑𝐄𝐁𝐄𝐋𝐈𝐀𝐍𝐓" napastował mego syna (13-latek). Oto co mu "proponowal" cyt. "Daj mi proszę swój numer telefonu to z chęcią zadzwonię i zaproszę cię np. na lody?" . . . . . . . . . . . . . Góra z góra ... Dopadnę cię żydzie sk*rwysynie i oduczę pedofilii!
hakier2022.01.25 20:29
Zlokalizuję cię po IP i się z tobą policzę za oszczerstwa.
Paulus2022.01.25 20:07
Chyba już całkiem zwariowałem. Na oko kładę gruby tusz.
rebeliant2022.01.25 20:01
Na same dno bezradności o uzurpatorze Jahwe, abyś spadł, zaś wszyscy poprzez ciąg pomst, aż do samej praprzyczyny ku wszechmocy. Niech wieko nad świadectwami przeciwko Bogu Jahwe nigdy się nie zamknie, lecz by przetrwał ładunek na potępienie i obalenie praprzyczyny wszelkiej bezradności, która jest konieczna w strukturze Jahwe.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2022.01.25 19:56
debilna modlitwa i to już w pierwszym zdaniu! jak można być dobrym i miłosiernym i jednocześnie posyłać na kogoś gromy gniewu?
Adeptus2022.01.25 20:54
No bo w chrześcijańskiej doktrynie przejawem nieskończonego boskiego miłosierdzia jest to, że Bóg mógłby ludzkość non stop nękać plagami i wszystkich ludzi po śmierci skazywać na wieczne męki... ale łaskawie od czasu do czasu komuś daruje. Z kolei człowiek może poświęcić całą swoją egzystencję na pomaganie innym, a i tak będzie nędznym grzesznikiem. Chrześcijaństwo stawia Bogu poprzeczkę nieskończenie nisko, człowiekowi zaś - nieskończenie wysoko (choć na logikę powinno być odwrotnie, skoro ten pierwszy jest wszechmocny, a ten drugi słaby i ograniczony), by triumfalnie oznajmić "boska miłość jest nieskończenie większa od ludzkiej!". Mój blog: adeptusrpg.wordpress.com
ks. Bartołt2022.01.25 19:28
Dokładniej to było nawrócenie Szaula ha-Tarsi (‏שָׁאוּל התרסי‎), bo wtedy nie był on świętym Pawłem (Paulusem).