reklama
reklama

Muzułmanie w Europie: Zabijemy was, chrześcijan

Muzułmanie w Europie: Zabijemy was, chrześcijan
Muzułmanie w Europie: Zabijemy was, chrześcijan (fot. YouTube/CNN)
reklama Katolicki seminarzysta z holenderskiego Utrechtu spotkał się z atakiem muzułmanów. Ekstremiści grozili mu i opluli, bo nosił koszulkę, która wyraża solidarność z prześladowanymi chrześcijanami.

Jak podaje dziennik „Die Presse”, o. Jaider Chantre Sanchez, który pochodzi z Kolumbii, został napadnięty w miejskim parku przez dwóch muzułmanów. Według mediów mężczyźni mieli wołać: „zabijemy was, chrześcijan!”. „Trochę się bałem. To pierwszy raz, gdy coś takiego mi się przydarzyło. W Kolumbii słyszałem, że Holandia to tolerancyjny kraj. Wydaje się jednak, że jest inaczej” – powiedział seminarzysta w wywiadzie dla holenderskiego „De Telegraaf”.

Co ciekawe, muzułmanie, którzy go napadli, udawali się akurat na antyizraelską demonstrację, która miała się odbyć w Utrechcie.

Seminarzysta wyjaśnia, co jego zdaniem stało się przyczyną ataku ekstremistów. Miał na sobie koszulkę z arabską literą „n”, która oznacza słowo „nazarejczycy”. Taką literą Państwo Islamskie oznacza w Iraku domy wyznawców Chrystusa. „Wielu chrześcijan nosi takie koszulki z powodu solidarności z braćmi w wierze z Iraku. Logo musiało zadziałać na obydwu muzułmanów niczym czerwona płachta” – mówi o. Sanchez.

pac/kath.net

14.08.2014, 13:24

Komentarze (62):

Sual Sie 14, 2014, 9:32 rano

Trzeba zacząć rozsylać szynkę listami. Albo nosić przy sobie wieprzowinę. I w ryj. I po zbawieniu wyznawców islamu. Szynki się boją.

OZ Sie 14, 2014, 9:41 rano

Islamiści żyjąc poza granicami swoich państw nie przestrzegają "przykazań" swojej religii, jak np. : piją alkohol, jedzą mięso, prowadza rozpustne życie - to na podstawie częstych zachowań studentów islamskich.

Mordy na Chrześcijanach jasno pokazują komu i czemu służą.

Gandalf Sie 14, 2014, 9:41 rano

No tak.
A głupek Piogal nadal wierzy, że stały realny wzrost liczby islamistów w Europie połączny z realnym zmniejszaniem się liczby chrześcijan przyczyni się do wzmocnienia wirtualnych sił "postępu i nauki".

Sebinus Sie 14, 2014, 9:43 rano

Chyba Holendrzy powinni tym brudasom pokazać że nie są u siebie.

Sebinus Sie 14, 2014, 9:45 rano

Gandalf on wierzy że ludzie ,,nauki i postępu" do których siebie zalicza obronią zdychający zachód,swoją drogą o czym on chrzani?

pokaż więcej komentarzy

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook