Mocne świadectwo: Muzułmanie was zniszczą  - zdjęcie
26.08.15, 13:28

Mocne świadectwo: Muzułmanie was zniszczą

8

Ks. Joseph Shimshon Al-Bazi jest katolickim kapłanem z Bagdadu, który pracuje wśród chrześcijańskich uchodźców w Irbilu. O doświadczeniach, jakie wynieśli iraccy chrześcijanie z relacji z muzułmanami, opowiadał podczas Mityngu Przyjaźni w Rimini.

Jego zdaniem Państwo Islamskie to prawdziwe oblicze islamu. Islamiści robią to samo, co robił Mahomed 1400 lat temu – powiedział iracki kapłan. Podkreślił on, że w walkach na Bliskim Wschodzie bynajmniej nie chodzi o ropę naftową, lecz o sam islam, o konflikt między sunnitami i szyitami. Przypomniał, że chrześcijanie byli tam prześladowani jeszcze przed pojawieniem się Państwa Islamskiego.

Ks. Al-Bazi doświadczył był więziony i torturowany. Różaniec odmawiał, posługując się łańcuchem, którym był skuty. Wie, że wcześniej czy później zostanie zabity. Martwi go jednak los jego wiernych, którzy są przerażeni wizją przyszłości. Są bowiem świadomi, że będą ją musieli dzielić z muzułmanami. Jego zdaniem najgorsze jeszcze przed nami. Kolejne pokolenia islamistów będą bardziej radykalne. Muzułmanie umiarkowani chyba już nie istnieją – powiedział proboszcz z Irbilu.

Iracki kapłan ostrzega też Zachód. „Rak stoi u waszych drzwi. Zniszczą was. My chrześcijanie jesteśmy jedyną grupą, która zobaczyła złe oblicze islamu” – powiedział ks. Al-Bazi.

 

MT/Radio Watykańskie

 

Komentarze (8):

anonim2015.08.26 13:53
Franciszek pewnie na niego ekskomunike da za te jakże heretyckie słowa. No bo jak to, przeca Muzułmanie wierzą w ''tego samego Boga co katolicy'' ( to że nie jest w Trójcy Jedyny to sobie wygodnie pominiemy, idąc za przykładem katolickich grubych ryb) więc ich religia jest gites majonez!
anonim2015.08.26 15:22
Rozumiem emocje księdza, ale on widzi konflikt przez perspektywę własnych cierpień. Państwo Islamskie jest karykaturą islamu - to twierdzą nawet duchowni muzułmańscy. O tym, że jest możliwa pokojowa koegzystencja islamu i chrześcijaństwa świadczy Liban. Owszem, dużym problemem są terroryści deklarujący się wyznawcami jedynej prawdziwej wiary, ale terrorystów nie brakowało również wśród katolików i protestantów. Jedyne co możemy zrobić sensownego, to próbować budowy mostów pomiędzy wyznaniami monoteistycznymi - tak już od prawie wieku czyni Stolica Apostolska. Na wojnę świat chrześcijański nie może sobie pozwolić, bo nie ma na to zarówno środków, jak i chętnych do walki.
anonim2015.08.26 16:07
"Kiedy chrześcijanin żyje w środowisku muzułmańskim współistnienie dwóch religii jest niemożliwe" A tych wszystkich chrześcijan co żyją na Bliskim Wschodzie to tam jakiś desant ostatnio i spisek żydowski zrzucił? Czy może jednak wiele z tych wspólnot istnieje od czasów przedislamskich? @Klara "Państwo Islamskie jest karykaturą islamu" Niestety to nie takie proste.
anonim2015.08.26 16:14
@Klara Ksiądz właśnie po to mówi to co mówi, żebyś nie musiała widzieć tego konfliktu przez perspektywę własnych cierpień...Katoliccy, protestanccy terroryści walczyli w sporach politycznych, czy terytorialnych, a nie religijnych. Wojen religijnych w Europie już od wielu lat nie ma.
anonim2015.08.26 16:36
marekwu napisał: " Katoliccy, protestanccy terroryści walczyli w sporach politycznych, czy terytorialnych, a nie religijnych. Wojen religijnych w Europie już od wielu lat nie ma. " Nieprawda. Wojna w byłej Jugosławii miała też klimaty religijne, nie tylko polityczne. W Irlandii po dzień dzisiejszy jest tylko względny spokój, ale ostry konflikt może wybuchnąć lada moment. *** Mieszkam pośród muzułmanów i bardzo to sobie chwalę. Razem z nimi chodzę na manifestacje przeciw IS. *** Poza tym, powtórzę - na wojnę przeciw islamowi nie mamy środków. Przy tym, nie bardzo wiadomo, jak przeciwstawić się uchodźcom, którzy szturmują nasze granice - strzelać do nich? Do kobiet i dzieci też?
anonim2015.08.26 17:12
@ Igor " A tych wszystkich chrześcijan co żyją na Bliskim Wschodzie to tam jakiś desant ostatnio i spisek żydowski zrzucił? Czy może jednak wiele z tych wspólnot istnieje od czasów przedislamskich? " Poczytaj sobie o statusie Chrześcijan w wielu muzułmańskich krajach. Bardzo często są oni obywatelami drugiej kategorii. W tak chętnie odwiedzanym przez Europejczyków Egipcie istnieje lista zawodów, które może wykonywać tylko muzułmanin. Większość Koptów jest zepchnięta na margines społeczeństwa i żyje w pobliżu wysypisk śmieci. @ Klara Akurat Liban to kiepski przykład. Kraj ten kilkakrotnie był areną bratobójczych walk i do dzisiaj jest mieszanką wybuchową składająca się z Chrześcijan, sunnitów i szyitów. Nienawiść muzułmanów jest tam skierowana przeciwko innym odłamom islamu. Lepszym przykładem są kraje gdzie sunnici stanowią 90% mieszkańców.
anonim2015.08.26 17:25
@Klara Jądrem islamu jest pokój...w świecie islamu. Czyli w takim, który jest 100% islamski. Po prostu za długo z nimi mieszkasz i dałaś się zwieść. Nie odpowiem na to co mają robić Europejczycy, którzy przez całe wieki eksploatowali i destabilizowali świat islamski. Odpowiem co mają zrobić Polacy, którzy w tym nigdy nie uczestniczyli. Wziąć różańce do rąk. Islam nie da rady wejść w konkretną i trwałą aksjologię. Po prostu. Wchodzi jak w masło w pustkę duchową. O to, aby tej pustki w Polsce nie było toczy się bój...
anonim2015.08.26 18:40
@monarchista "Poczytaj sobie o statusie Chrześcijan w wielu muzułmańskich krajach." Nigdzie nie twierdziłem, że mają tam jak w raju. W ogóle mniejszości (nie tylko) religijne zawsze miały przesrane, i obecne próby wyrównania też się kiepsko wiodą.