Matka Kurka: TVP postąpiła zgodnie z prawem i normami etycznymi - zdjęcie
05.02.19, 15:50zdj. screen TVP Info

Matka Kurka: TVP postąpiła zgodnie z prawem i normami etycznymi

55

"W świetle prawa i przestrzegania norm społecznych, TVP nie tylko nie zrobiła nic nagannego, ale postąpiła zgodnie z prawem i normami. W każdym cywilizowanym społeczeństwie palcem się pokazuje zadymiarzy, szczególnie osoby i funkcjonariuszy publicznych"-Pisze Piotr Wielgucki "Matka Kurka" na swoim blogu w serwisie Kontrowersje.net

"Nie wiem, który to już raz jesteśmy świadkami skrajnie obrzydliwego relatywizmu połączonego z pełna ignorancja, tego chyba nikt nie policzył i nie policzy. Wiadomo natomiast, że za każdym razem widzimy praktycznie ten sam zestaw uczestników obrzydliwego spektaklu. Na szpicy obrońcy praw wszelakich, którym dzielnie towarzyszą „obiektywni”, czytaj rozkraczeni celebryci „prawicy”."- pisze bloger. Matka Kurka w swoim wpisie na blogu komentuje fakt ujawnienia w "Wiadomościach" TVP wizerunków osób, które napadły na dziennikarkę tej stacji, Magdalenę Ogórek.

"Co się takiego wydarzyło we wczorajszych „Wiadomościach”? Nic, w sensie prawnym i społecznym, zupełnie nic. Prawdą jest jedynie to, że opublikowanie wizerunków, imion i nazwisk ulicznych zadymiarzy, rzeczywiście wymaga odpowiednich decyzji ze strony właściwych organów. O tym nawet dziennikarze wiedzą, że umieszczenie w Internecie lub w miejscu publicznym twarzy i danych osobowych bandziora, jest naruszeniem prawa. Natomiast w tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z dwoma faktami. Na pierwszym miejscu widzimy zadymiarzy, ale zapominamy albo nie wiemy, że to zadymiarze szczególnego rodzaju. Wszyscy pokazani w TVP mają status osoby publicznej! Ba! Niektórzy mają status funkcjonariusz publicznego, co wiąże się z całkowitą jawnością danych"- podkreślił publicysta. W swoim wpisie Wielgucki powołuje się na art. 81 Prawa autorskiego:

Art. 81. Prawo autorskie

1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.

2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:

1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych;

Bloger zauważa również, że osoby, które zaatakowały Magdalenę Ogórek to osoby publiczne, a swoje działania upubliczniały w sieci "setki razy". 

"Wszyscy stercząc przed TVP pełnią funkcje publiczne, w dodatku te wyróżnione przez ustawodawcę: polityczne, społeczne. TVP nie potrzebowała żadnego „pozwolenia” od sądu, czy innego organu, aby „upublicznić” osoby publiczne w związku z ich działalnością społeczno-polityczną. Czy TVN i Gazeta Wyborcza dopuściły się złamania prawa pisząc o Piotrze Rybaku i pokazując jego wizerunek? Oczywiście nie! A profesor Chazan, zlinczowany przez media, ze wskazaniem miejsca pracy? Też nie było tu żadnego złamania prawa, analogicznie do funkcjonariusza publicznego, czyli pani, która z wyraźnym kuku na muniu, jest terapeutką w publicznym szpitalu"- napisał Matka Kurka. 

"Status niejakiej Magdaleny „Rudej” Klim jest dokładnie taki sam, jak status Barbary Pieli, pomówionej przez Owsiaka i TVN z imienia, nazwiska i wizerunku, gnojonej przez wiele dni, ze wskazaniem na miejsce pracy. Jak zwykle rwetes podniósł się dlatego, że ruszono swoich, a nie dlatego, że ktokolwiek złamał prawo. I tak się będzie działo cały czas, dopóki rozsądna cześć społeczeństwa nie przestanie słuchać prawnych ignorantów, lewackich aktywistów i prawicowych celebrytów. W świetle prawa i przestrzegania norm społecznych, TVP nie tylko nie zrobiła nic nagannego, ale postąpiła zgodnie z prawem i normami. W każdym cywilizowanym społeczeństwie palcem się pokazuje zadymiarzy, szczególnie osoby i funkcjonariuszy publicznych"- podsumował bloger.

Komentarze (55):

toja2019.02.8 6:30
Prokurator tego nie może a TVPis bez problemów.:))) Kurka jak zwykle na ziołach.
Jony2019.02.6 16:30
Czytam pana felietony w Gazecie Polskiej od początku. Zawsze bardzo trafnie ocenia Pan rzeczywistość i tak jest tym razem. Co wolno jednym , za chiny nie wolno opluwanym i fizycznie atakowanym . Komitet Obrony Darmozjadów ,nie walczy o demokrację , tylko chorzy z nienawiści do władzy są skłonni w to wierzyć. Ulica i zagranica , wściekłość przemoc i krew na ulicach , byle stołki wróciły do nas. Tylko jak już będzie majdan krew pot i zły to co powie Komitet Obrony Darmozjadów i politycy ich wspierający?
,,,,,,,2019.02.6 15:11
teraz Matka Kurka, ale niktg nie wesprze go w walce z sektą Owsiaka. udajecie, że nie ma problemu? Oni strzygą Polaków na miliony a wy milczycie!
Xd Lol2019.02.6 16:25
Wariatów w szaleństwie się nie wspiera, a kurka to klasyczny wariat.
Saki faki2019.02.6 12:29
Tytuł artykułu brzmi jak : "Szakal w bronie hieny".
anonim2019.02.6 10:02
Moralności uczy Frondę naczelny szczuj Polski, który uczynił sobie źródło dochodu z oblewania pomyjami przyzwoitych ludzi, którego sensem istnienia jest uprzykrzanie życia Owsiakowi i który sam nic w życiu nie osiągnął.
Lookacz2019.02.6 16:51
Kogo masz na myśli mówiąc o przyzwoitych ludziach?
Martinique2019.02.6 9:05
Matka k...a znowu pierdzi farmazony, niech pokaza tez zadymiarzy z pochodow ONR czy krzykaczy i szczekaczy z PiS-owskiej sekty. Z nazwiskami.
kto2019.02.6 4:18
To była ustawka zorganizowana przez jednego redaktora z TVP.
,,,,,,,2019.02.6 15:18
przestań sie kompromitować!
Ojciec Kogucik2019.02.5 23:21
Oczywiście, że można pokazywać bandziorów, zdrajców, bandytów. W końcu nikt nie krzyczy kiedy pokazuje się Kaczyńskiego, Rydzyka, Dudę, Macierewicza. Skoro można publikować dane tych szumowin, to dlaczego niby nie można publikować twarzy i danych innych osób?
Xd Lol2019.02.5 21:23
Czy jest jakiś wpis gdzie matka kurka nie nawiązywał do Owsiaka? Facet zachowuje się jakby ktoś jego zaloty odrzucił.
,,,,,,2019.02.6 15:20
determinacja w walce z sektą nie jest wadą, tylko zaletą, nie pasuje ci, to po co czytasz??? Owsiak kazał???
Xd Lol2019.02.6 16:07
Nikt mi nic nie kazał i piszę co mi się podoba, po co ta agresja? Ziółek się napij. Kurka plecie takie farmazony i takie głupoty, że ręce opadają (twierdził m.in. że wypadek Dudy na początku kadencji spowodowany był przez minę przeciwczołgową) i nikt z jego otoczenia nie reaguje, to się chyba bardziej kwalifikuje pod sektę? Pomiędzy determinacją jednak, a obsesją jest różnica, a nie trzeba być mistrzem psychologi, żeby zobaczyć że Piotruś W. na puncie Jurka ma świra.
anonim2019.02.5 20:14
Matka kurka domowa, alfą i omegą, ha, ha, ha....
EWA2019.02.5 18:53
Bo normy etyczne pisich już dawno nie sa takie jakie swiat uznaje
JR2019.02.5 18:28
Bardzo dobrze, że pokazano mordy zadymiarzy. Robią to jak nałogowcy. Ta zadyma to nie jest pierwsza. I pomyśleć, że za pieniądze ludzie mogą zrobić z siebie baranów.
moherowy kaczor2019.02.5 18:02
ile Kurski dostał dotacij ? za propagande matko ku..y?
Realista2019.02.5 17:15
Sprzedajna Matka Kur*a. Ile pis płaci temu trolowi?
,,,,,,,2019.02.6 15:15
wychowanek sekty Owsiaka:) Wielgucki ma rację, ze was tępi, nienawistne glonojady
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.5 16:59
matka Matki Kuurwy zrobiła coś bardzo nagannego. Nie wyskrobała Matki Kuurwy
Alojzy Cedzidło2019.02.5 17:45
Te dumne geje to wszystkie takie wyskrobane z kultury .
zamek2019.02.5 18:28
A u proktologa już byłeś ? To dla ciebie musi być wielka przyjemność.
Agnieszka2019.02.5 16:50
Jeśli ktoś tam popełnił przestępstwo, zniszczył mienie Magdaleny Ogórek, naruszył jej nietykalność cielesną to powinien ponieść surowe konsekwencje. Upublicznianie wizerunku, danych osobowych, a nawet w przypadku jednej osoby miejsca pracy, może prowadzić do samosądów bądź ataków jakichś niezrównoważonych "bojowników" , ludzi chorych psychicznie, albo bardzo mocno zakręconych ideologicznie. Czy naprawdę chodzi o to, żeby ktoś z tych ludzi został pobity, czy nie daj Boże, zamordowany? Kto wtedy będzie za to odpowiedzialny?
Bezmózgi pisowiec2019.02.5 17:16
Jak to kto? Tusk.
Alojzy Cedzidło2019.02.5 17:51
A ja myślałem że pani ,,Agnieszka " kobieta przecież , stanie w obronie kobiety , wolnego słowa . A tu coś mi sie widzi broni wrogów Kobiet . I badz tu mądry . Jeszcze jak b y tak o mowie nienawiści ....
Agnieszka2019.02.5 17:57
Nie ma to związku z obroną kobiety. Potępiam wszelkie ataki i agresję, ale dla mnie upublicznienie danych to zachęta do odwetu, kolejnych ataków. I do czego to prowadzi? Jest prokuratura, są sądy, ta sprawa powinna tam mieć dalszy ciąg.
Alojzy Cedzid\\\\305\\\\202o2019.02.5 19:00
Powinna mieć , jasne . I chyba będzie miała . Tyle że brak solidarności ,,damskiej " i tak nie zginie . A to bardzo szpetne i nie honorowe ..A tu ta walka o pokazaniu ,bużków " świadczy o tym .że nie chodziło o protest tylko o jaja .
zamek2019.02.5 17:52
To trzeba był się wcześniej zastanawiać nad tym co się robi. Gdzie drwa rąbią tam wióry lecą. Najgłośniejsza była psycholożka . Dobrze wiedziała co robi. W stu procentach wykorzystała swoją profesję do napaści i kierowania grupą ludzi w napaści na jedną bezbronną osobę. Nie kryła swojego wizerunku . A raczej raczyła się tym ,że będzie w kadrze kamery. Ma pani rację . Tej całej KOdziarso POpapranej zgrai chodzi o to aby daj Boże ktoś został zamordowany. Od ponad trzech lat ta banda walczy o krew na ulicy. Taki jeden Diduszko padł na ziemię dwa lata temu przed sejmem udając pobitego przez skrytobójczą policję Kaczyńskiego. Jak upubliczniono dane Barbary Pieli to jakoś pani nie była oburzona , że może być zamordowana. I nie stawiała pani pytania kto będzie za to odpowiedzialny. Akurat w tym wypadku symetria działań pani jest obca. Niech pani nie udaje takiej martwiącej się o zdrowie i bezpieczeństwo . Te bojówki mają jedno zadanie . Doprowadzić do krwi na ulicy.
Agnieszka2019.02.5 18:04
Proszę nie oceniać wszystkich swoją miarą.
zamek2019.02.5 18:15
Oceniam panią tylko pani miarą i z tego co pani pisze. Niezwykle pokrętny sposób pochwalania i obrony KODowskiego ubectwa.
Agnieszka2019.02.5 18:27
A może mi pan spokojnie i bez uprzedzeń pokazać gdzie ja pochwalam to co się zdarzyło i gdzie kogokolwiek bronię? Dlaczego wizerunki przestępców i ich nazwiska są utajniane, a w tym przypadku nie zastosowano się do tego?
zamek2019.02.5 18:49
Właśnie wizerunki przestępców zostały ujawnione. To o co pani chodzi ? A co do pochwalania. Nigdy pani nie potępiła tej ubeckiej zgrai. Pani szuka symetrii. A jej nie ma. W ujawnieniu wizerunków tej zgrai widzi pani nadużycie. I roztacza wizję morderstwa. A składa pani ubolewanie po bandyckiej napaści na jedną samotną kobietę. No tak przecież ta banda tylko napadła na osobę przeciwników politycznych PO. Przypominam. Taka sama atmosfera była jak dziewięć lat temu współpracownik milicji obywatelskiej i waluciarz nijaki Cyba dokonał bestialskiego morderstwa w Łodzi. Takie napaści należy ganić i napiętnować a nie pisać dyrdymały o upublicznieniu wizerunku.
...2019.02.5 19:54
A jakbz tak tobie lewackie ścierwo buźkę przeflancowal i trochę pogonił to byś się osrała ze strachu. pewnie niezbyt wyjściowa jestes i zazdrościsz Pani Ogórek urody i klasy. Nie dorównasz jej nigdy. powinnas sie bac bo może jakiś prawdziwy Polak zechce cie nauczyc rozumu.
Agnieszka2019.02.5 20:08
To jest właśnie ta wasza klasa,wasz szacunek do kobiet. Powinnam to potraktować jak groźby karalne, mowę nienawiści, czy tylko zryw patriotyczny "prawdziwego Polaka"?
Lookacz2019.02.6 8:22
Bijesz wszelkie rekordy hipokryzji!
anonim2019.02.6 12:04
No tak, jak śmiałam oburzyć się na kogoś, kto mnie wulgarnie wyzywa i mi grozi. Ale przecież panu to się podoba. I to nie jest hipokryzja.
Lookacz2019.02.6 14:48
Poczułaś się urażona i zagrożona jednym wpisem! Poczułaś więc ułamek promila tego, co Pani Ogórek czuła osaczona, przez bandę zozjuszonych bydląt, których Ty wizerunku bronisz z takim zacięciem. Motywujac cynicznie ochroną i powstrzymaniem eskalacji! ... informuje cie wiec, że prewencja polega na ochronie normalnych ludzi przed bandytami a nie bandytów przed normalnymi i rozumiem, że zgodnie z Twoją chorą logiką, Pani Ogórek powinna prowadzić program w masce i ze zmienionym cyfrowo głosem?! P.s. Czytałem Twoje wpisy o pogrzebie Adamowicza i szczerze współczuje Ci braku rozumu!
Adam M.2019.02.6 15:08
Trafna odpowiedz Lookacz,Agnieszka to typowa lewaczka,zakłamana i pokrętna.Podziwiam że też chcesz prowadzić z nią dyskusję.
...2019.02.6 16:09
Lewackie pomiotło dało glos. Milcz jak nie chcesz zarobić . zajmij sie tym co lubisz antykoncepcją, aborcja i dogadzaniem kochasiowi.
anonim2019.02.5 20:23
Śmieciu. To ma być szacunek do Kobiet? Prawdziwy Polaku, ciekawe jak bardzo byś płakał i przepraszał gdybyśmy się spotkali? Co za łajza i frajer. Ojciec cie bije? hahaha Ty przecież jesteś zykłą łajzą. I tak nikogo nie obchodzisz. Prawda? ... Prawdziwy Polaku nie dał bym ci nawet butów do wyczyszczenia. Żenujący i komiczny.
Lookacz2019.02.6 8:24
Do budy kundlu!
Anonim2019.02.6 10:00
P.Nowak tak się podnieciłeś kogutku,żebyś się tylko nie posrał.
Adam M.2019.02.6 15:03
Odszczekujesz się jak dziewczynka albo kastrat.Straszysz spotkaniem,stary a kto by się Ciebie bał,największa ofermo na frondelku?
Pawel2019.02.5 16:49
zadymiarzy, szczególnie osoby i funkcjonariuszy publicznych --- ok, wskazuję palcem niejakiego Piotra Wielguckiego.
Rocco_Wawa2019.02.5 16:37
dziwnym trafem policja od ponad roku nie może/nie chce opublikować portretów rasistów z marszu niepodległości 2017...przypadek???
Naczelny2019.02.5 16:19
Kurek, a jak tam zamach na prezydenta Dudę? ;DDDDDDDDDDD Bo coś ucichłeś
Miroslaw2019.02.5 16:07
Sekta kodowska została rzucona do walki niczym wiosną gnój na pole. Damscy bokserzy atakowali już Pawłowicz
Naczelny2019.02.5 16:09
Buahahaha, no tak biedna Krysia, taka krzywda jej się stała, santo subito
Ehh2019.02.5 17:17
To jacy oni damscy jak atakowali pawłowicz?
Naczelny2019.02.5 16:02
Pisowski lizodup broni pisowskiej szczujni, paradne ;D
Alojzy Cedzid\\\\305\\\\202o2019.02.5 17:42
W biologi ,,naczelne " to małpy . Nie znam sie na tym Małpą przeciez nie jesteś . Tylko dlaczego piszesz nie po ludzku.
Pracownik2019.02.5 15:59
Matka Kur*a ekspertem od zasad moralnych. Zaraz umrę ze śmiechu
Jarek2019.02.5 16:02
Czekamy...
Alojzy Cedzid\\305\\202o2019.02.5 17:38
W razie spełnienia Twoich marzeń o przejściu do lepszego świata bez PiS-u odprowadzi Cie tam ks Sowa