"Matka Kurka": to będzie koniec Jerzego Owsiaka - zdjęcie
06.11.14, 19:32Jerzy Owsiak (fot. Wojciech Stróżyk)

"Matka Kurka": to będzie koniec Jerzego Owsiaka

22

Wielgucki gościł na antenie Telewizji Republika. Znany bloger od dłuższego czasu procesuje się z szefem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chodzi o kwestie jawności finansowej.

„Sąd uznał, i podkreślił to kilkukrotnie, że moje publikacje były oparte na faktach, czyli prawdziwe. Przedstawiłem liczną dokumentację w tej sprawie” – powiedział Wielgucki.

Podkreślił, że według sądu zeznania Owsiaka ws. spółki Złoty Melon są niewiarogodne. Stwierdził też, że niewiarogodne miały być jeszcze zeznania rzecznika WOŚP, Krzysztofa Dobiesa.

Wielgucki przytaczał dokumentację sądową i uznał, że dokumentacja WOŚP ws. Złotego Melona jest po prostu wewnętrznie sprzeczna i zawiera nieprawdziwe informacje. „Sąd uznał, że wykazałem powiązania finansowe Złotego Melona, Mrówki Całej i WOŚP, z czego zyski czerpie m.in. Jerzy Owsiak. Na koniec sąd uznał, że Owsiak, WOŚP i Złoty Melon, odmawiając przesłania pełnej dokumentacji do sądu, w ten sposób uniemożliwili sądowi ustalenie, nie tych przepływów finansowych, ale skali tego procederu” – powiedział bloger Matka Kurka.

Wielgucki zapowiedział, że złożył już zawiadomienie do prokuratury ws. składania przez Owsiaka fałszywych zeznań. „Będę dążył do ujawnienia całej dokumentacji, co doprowadzi do końca Jerzego Owsiaka” – powiedział bloger.

bjad/telewizja republika

Komentarze (22):

anonim2014.11.6 20:11
Mam ogromny szacunek dla Jurka Owsiaka. W latach 90-tych brałem udział w Orkiestrze. Jurek nauczył nas co znaczy bezinteresowna pomoc bliźniemu, solidarność i dobroć.
anonim2014.11.6 20:17
Sąd nakazał dla jurasa przedstawienie oryginalnych dokumentów niestety czerwony gamoń ponownie się wykręci gdyż wie doskonale jeśli faktury przyniesie jego liczne oszustwa zostaną uwidocznione i intratny biznes wośp przestanie zyski przynosić.
anonim2014.11.6 20:26
Panie Piotrze, podziwiam Pana nieustępliwość. Powodzenia!
anonim2014.11.6 20:32
patriota jeśli nielegalnie upasł się na dobroczynności ludzi to jest raczej wielkim spryciarzem
anonim2014.11.6 20:33
@staszek Masz rację ... ale nie do końca. Bo jeśli ten sąsiad wypuszcza żebrakow by pod pozorem zbiórki na np. dzieci chore na raka, zbierali na drugą, trzecia i kolejna krowę, przy okazji oszukując wszystkich naokoło i oskarżając przed sądem uczciwych - to jedyną normalną reakcją w normalnym kraju, byłoby postępowanie prokuratorskie i karno skarbowe.
anonim2014.11.6 20:36
Uzasadnienie sądu w sprawie, nie tylko miażdży Owsiaka. Sędzia wykazuje nie bez ironii, miałkość majestatu rzeczonego osobnika. Zamiast nieudolnie komentować, radzę częstochowskim intelektualnym medalikarzom przeczytać tekst uzasadnienia wyroku. To tylko 31 stron. Pełny tekst - http://kontrowersje.net/foto/uzasadnie3.pdf
anonim2014.11.6 20:39
Uzasadnienie wyroku sądu: http://kontrowersje.net/foto/uzasadnie3.pdf
anonim2014.11.6 21:00
Same kłamstwa albo półprawdy. Tak, sąd stwierdził, że zeznania Dobiesa mogą być niewiarygodne. Nie, sąd nie stwierdził, aby zeznania Owsiaka były niewiarygodne. Tak, sąd stwierdził, że powiązania między 3 spółkami są, ale nie ma w nich żadnych nieprawidłowości ani działań nielegalnych. Nie, sąd nie stwierdził, aby Owsiak czerpał korzyści w spółek w jakikolwiek wątpliwy sposób. Nie, sąd nic nie mówi o tym jakoby nieprzesłanie dokumentów świadczyło o jakimś procederze, a tym bardziej o jego skali A to, że Kurka nie kłamał? To odsyłam do nagrania uzasadnienia z sali sądowej, gdzie sędzia stwierdza, że manipulacja danymi to nie to samo co kłamstwo
anonim2014.11.6 21:33
Juras to resortowe dziecko. Nic by nie zdziałał bez poparcia swoich zdegenerowanych ziomali. Sam jest odpychającym, zadufanym w sobie chamem, pajacem w czerwonych spodniach, który uważa, że wszystko mu wolno. Przy okazji szczytnego celu również dla siebie coś chce uszczknąć i wsadzić do słoików.
anonim2014.11.6 21:51
Do tej pory Piotruś Pan w czerwonych spodenkach był ponad prawem, traktowany niczym pewne święte (dojne) zwierzę w Indiach. Niech się wreszcie skończy era tego przebierańca, który rżnie filantropa w świetle jupiterów.
anonim2014.11.6 21:59
@sstaszek44 Jeżeli się okaże, że Owsiak robił przekręty, a wszystko na to wskazuje, bo broni dostępu do rachunków niemal własną piersią, to jak będą wyglądały Twoje zachwyty ? Okażesz się NAIWNIAKIEM ! I tak będzie, to tylko kwestia czasu. Dytyramby na cześć Owsika są ryzykowne. Matka Kurka działa w naszym interesie, chce nam otworzyć oczy,żebyśmy nie dali się okradać.
anonim2014.11.6 22:35
Nie jestem zwolennkiem Jerzego Owsiaka, ale niech ten cwaniak Matka Kurka zajmie sie przy okazji się Ob. Rydzykiem
anonim2014.11.6 22:42
"Wszystkie te Złote Melony, Lux Veritatis i inne prywatne fundacje to jeden wielki przekręt i pralnia brudnych pieniędzy!" - To mniej więcej tak, jak bank Watykanu ... Nie wstyd wam tak manipulować? @Alucard wypunktował. Ach nie ... Każde draństwo jest dobre, by zgnoić konkurenta do naszej kieszeni, nie?
anonim2014.11.6 23:40
@Alucard i inni obrońcy p. Owsiaka Czy wy naprawdę liczycie, że nikt tutaj nie skorzysta z zalinkowanego przeze mnie uzasadnienia wyroku? Sąd nie zostawił suchej nitk (i na p. Owsiaku i jego pomocnikach. Tekst uzasadnienia to jedno wielkie oskarżenie jego sposobu działania. Ale kłamcie dalej, zawsze coś w ludzkiej pamięci pozostanie (stara lewicowa metoda zakrzykiwania rzeczywistości).
anonim2014.11.7 0:07
elzata ... egzaltacja bez mózgu
anonim2014.11.7 0:15
@bogist Ja właśnie użyłem zalinkowanego przez ciebie wyroku i tak to właśnie wygląda. Matka Kurka kłamie jak najęty nawet na podstawie tego dziwnego uzasadnienia. Jak chcesz zobaczyć jak bardzo idiotyczne jest to uzasadnienie to polecam mowę podsumowującą sędziego z ostatniego dnia rozprawy http://kreciola.tv/video/107562263 -od 12minuty jest przemowa sędziego, ale polecam obejrzeć jeszcze komentarz Jurka Owsiaka. A jeśli myślisz, że kłamie czy coś to tutaj masz zapis wypowiedzi z sali sądowej http://www.wykop.pl/mikroblog/kanal/wosplive/
anonim2014.11.7 7:48
Warto byłoby się zastanowić, jak pogodzić inicjatywy: woodstock i orkiestra śp. to co się tam dzieje i przekręty finansowe z których ogromne korzyści ma pan Owsiak.
anonim2014.11.7 11:13
Jeżeli Owsiak nie potrafi wytłumaczyć się z przepływów między własnymi spółkami, to albo nie zna się na tym albo nie chce powiedzieć prawdy. Co zmieni ten wyrok ? Już nie będę wydawał po kilkaset złotych (aukcje). Matka też już nie da starego pierścionka jak kiedyś. Zresztą teraz jest inny problem, najdroższe jest leczenie, nie sprzęt. Istnienie WOŚP traci sens.
anonim2014.11.7 15:03
@PietroW Owsiak się nie zna, dlatego na świadka powołali główną księgową Dorotę Pilarską, która wytłumaczyła sądowi na czym polegały błędy interpretacji Wielguckiego i wykazała, że wszystkie jego oskarżenia są bezzasadne. Nawet według uzasadnienia pisemnego wynika, że była wiarygodna. Punkt, że Owsiak nie chciał pokazać papierów też jest półprawdą, czyli w sumie kłamstwem. Owsiak nie chciał pokazać tych papierów bez powołania biegłego, który by dane dokumenty skompletował, a sąd prośbę o powołanie biegłego nie wiedzieć czemu odrzucił. Cały ten proces i uzasadnienie to była wielka farsa i podejmowanie decyzji względem jego jest bez sensu Poza tym sprzęt nie jest bez sensu. Diagnostyka też kosztuje, a nowoczesne urządzenia diagnostyczne zmniejszają jej koszt. Oprócz tego skuteczna profilaktyka redukuje nam koszt leczenia, a wośp oprócz sprzętu diagnostycznego organizuje wiele programów badań przesiewowych. Dodatkowo nowoczesny sprzęt leczniczy jest efektywniejszy, pewniejszy i prowadzi do mniejszej ilości powikłań co też wpływa na zmniejszenie wydatków. @MyslacyInaczej W linku z kreciola.tv ,który wcześniej zamieściłem pierwsze 12 minut wideo to komentarz Owsiaka do uzasadnienia sądu.
anonim2014.11.7 15:25
Złoty melon i jego szef mataczy.
anonim2014.11.10 21:44
To koniec świata będzie o wiele szybciej, niż się niektórzy spodziewali
anonim2014.11.13 18:47
@patriota5: skoro Jurek Owsiak potrafił Cię nauczyć co to jest bezinteresowność, to oznacza, że jeszcze jest nadzieja, że np. ksiądz - rozpustnik kogoś nauczy co to jest czystość przedmałżeńska...