Marek Jurek dla Fronda.pl o spocie „Najbliżsi obcy: Kompletne wywrócenie zadań TVP! - zdjęcie
20.10.14, 17:38Marek Jurek (fot. archiwum)

Marek Jurek dla Fronda.pl o spocie „Najbliżsi obcy: Kompletne wywrócenie zadań TVP!

9

Marek Jurek: Jak TVP może wpływać na życie publiczne – pokazała nominacja dla „Ich ojców, ich matek” do Emmy. Promotorzy tego serialu mogli się powoływać na szerokie uznanie, z jakim się spotkał w rozmaitych telewizjach publicznych, nawet w Polsce. Wczoraj więc TVP autoryzowała „Ich ojców, ich matki”, a dziś autoryzuje postulaty politycznego ruchu homoseksualnego. Taki charakter ma spot, który chcą nadać.

To kompletne wywrócenie zadań TVP. Telewizja publiczna powinna umacniać rodzinę (o czym mówi wyraźnie art. 21-2-7 ustawy RTV), a nie kwestionować normy moralne, na których życie rodzinne się opiera. Moralna dezaprobata homoseksualizmu nie jest refleksem jakiejś „homofobii”. Podobnie jak fakt, że ćwierć wieku temu ustawodawstwa homoseksualnego nie znało żadne demokratyczne państwo.

Wartości małżeństwa i rodziny (jako normy społeczne) to po prostu podstawowy składnik cywilizacji chrześcijańskiej. Niestety, państwo PO (bo chodzi tu nie tylko o rząd, ale i o inne instytucje publiczne, TVP nie jest jedyna) postanowiło przyłączyć się do rewolucji, która ma stopniowo doprowadzić do zerwania Europy z jej chrześcijańskim dziedzictwem kulturowym i prawnym. Wywrotowy charakter tej polityki polega nie tylko na tym, że lekceważy podstawy naszej kultury, ale nawet reguły prawne, które wyraźnie je potwierdzają.

Rozm. MaR

Komentarze (9):

anonim2014.10.20 18:44
przecież TVP dostało TOTUS-a, czego się czepiacie prawie świętej dyrekcji. Trochę mnie wnerwia że moja darowizna na Dzieło idzie na takie neopolityczne zagrywki na rzecz ocieplenia wizerunku TVP w oczach katolików, jak popatrzę na ostatnie wydania Warszawskiego Gościa Niedzielnego - ktoś mi zwrócił uwagę że Hanna Grokiewicz Walc w ostatnich tygodniach miała prawdopodobnie więcej zdjęć niż Papież Franciszek, a mój metropolita (Warszawski) w dniu 30 rocznicy śmierci Księdza Jerzego Popiełuszki wydaj mdły list pasterski z obowiązkiem jego przeczytania na każdej mszy (być może dlatego) by zamknąć usta jakimś niewygodnym wypowiedziom księży odnośnie chociażby podobieństw dzisiejszej sytuacji i z dni uprowadzenia Księdza Jerzego - ale może ja cierpię na paranoję
anonim2014.10.20 19:11
"ćwierć wieku temu ustawodawstwa homoseksualnego nie znało żadne demokratyczne państwo" Owszem. Można pójść jeszcze dalej: kilka wieków temu za "uprawianie czarów" groziło spalenie na stosie, kradzież była karana obcięciem dłoni, a kobietom nie wolno było się kształcić. Zagadka: zmieniło się na lepsze, czy na gorsze?
anonim2014.10.20 19:48
Z pozoru tylko lesbijki są nie groźne i w materiale propagandowym są przedstawione jako łagodne osoby ale wśród takich ohydnych związków partnerskich przemoc i znęcanie się nad partnerem jest regułą. Jakim prawem telewizja finansowana z pieniędzy normalnych ludzi przyznaje zupełnie za darmo czas antenowy dla sodomitów reklamujących swą brzydką seksualną przypadłość.
anonim2014.10.20 20:32
Jurek na prezydenta!
anonim2014.10.20 22:02
Dawid napisał: Jurek na prezydenta! *** Jestem ZA.
anonim2014.10.21 7:26
Smieszne jest to zestawianie ze soba w jednej linii niewolnikow, kobiet pozbawionych praw wyborczych i podobno uciskanych homoseksualistow. To bardzo wygodna analogia dla gejowskich aktywistow, ale niestety bardzo mocno naciagana i intelektualnie tak mialka, ze tylko baran jest w stanie sie na nia nabrac. A tych nie brak rowniez na tym forum.
anonim2014.10.21 11:15
bo tvp niczym się ni różni od tvn w jednej i drugiej pracują komuchy i pedały
anonim2014.10.22 11:29
@Fajerfox: A istnieje definicja słowa klamka w jakiejś ustawie? A wiesz, że w zamówieniach publicznych, np. na remont, występuje słowo klamka? Ale intuicyjnie inżynierowie wiedzą, że klamka, to taki ruchomy przedmiot u drzwi, służący do otwierania. Jak zajrzysz sobie w kodeks rodzinny i opiekuńczy, znajdziesz odmianę słowa rodzina 64 razy (liczyłem na szybko). Czy nie otrzymałeś dostatecznego wykształcenia, by samodzielnie rozpoznać, czym jest rodzina? Ostatecznie, podobnie jak z klamką, ze słowem rodzina idzie Ci w sukurs słownik języka polskiego. Sprawdź sobie znaczenie tego słowa i zastanów się nad sensem swojego wywodu. Co do postępu, Przed 1792 r. nie było gilotyny, która w rewolucji francuskiej służyła za masowy przedmiot egzekucji. Jeszcze 30 lat temu nie było powszechnej pornografii w internecie i nie było plagi uzależnionych od niej nieletnich. Jeszcze 100 lat temu nie było stalinizmu, ani hitleryzmu. Jeszcze rok temu nie było epidemii eboli w Afryce. Jeszcze 60 lat temu problem otyłości wśród dzieci był marginalny. Jeszcze 15 lat temu czekolada smakowała jak czekolada. Postęp nie jest wartością samą w sobie.
anonim2014.10.23 9:51
@Fire Fox Jeśli "rodzina nie jest nigdzie zdefiniowana", to może usankcjonujemy "związki" ze zwierzętami, kazirodcze (Fuszara i Hartman już idą w tym kierunku), poligamię, pedofilię (jest za tym Cohn Bendit, kumpel Michnika i Palikota, czyli człowiek "światły"). "Postępie" trwaj!