reklama
reklama

List premier Szydło do kierowcy Seicento

List premier Szydło do kierowcy Seicento
źr. zdj. Twitter
reklama

TVP Info dotarła do listu, który premier Beata Szydło wysłała kierowcy auta, które zderzyło się z samochodem z szefową rządu.

„Postanowiłam zwrócić się do Pana bezpośrednio w tym liście, ze względu na emocje, powstałe wokół zdarzenia, które 10 lutego było naszym udziałem”- napisała na początku premier.

Prokuratura postawiła 21-letniemu Sebastianowi K. zarzut spowodowania wypadku. 

„Wypadek drogowy to zdarzenie, które zawsze jest splotem nieszczęśliwych okoliczności i nie da się go przewidzieć. Jednak ten wypadek, w którym my braliśmy udział, stał się niestety sprawą polityczną, stąd towarzyszący mu szum medialny. Mam synów w podobnym do Pana wieku i wyobrażam sobie co Pan, i Pana bliscy, teraz czujecie. Samo to zdarzenie jest przeżyciem trudnym i stresującym. W naszej sytuacji dodatkowo te emocje są potęgowane przez zainteresowanie opinii publicznej” – napisała szefowa rządu. Jak zaznaczyła, zdaje sobie sprawę, że młody kierowca może obawiać się nierównego traktowania podczas postępowania.

„Rozumiem, iż podświadomie może się Pan obawiać, że w związku z pełnioną przeze mnie funkcją, w postępowaniu nie będziemy traktowani równo. Piszę do Pana także, aby zapewnić, że z mojej strony jest oczekiwanie, że ta sprawa będzie potraktowana jak każde inne takie zdarzenie. Wszystkie strony w prowadzonym postępowaniu mają te same prawa i obowiązki, a jako obywatele, przed organami sprawiedliwości jesteśmy równi. Nie dopuszczam myśli, że mogłoby być inaczej” – podkreślliła premiere Beata Szydło, dodając, że w jej przekonaniu wielu polityków chciałoby wykorzystać ten wypadek do gry politycznej.

"Dla mnie to działanie nieuczciwe i haniebne, mogę nad tym tylko ubolewać."- podkreśliła Szydło. Szefowa rządu wyraziła jednocześnie przekonanie, że toczące się postępowanie będzie "transparentne i rzetelne".

"Życzmy sobie wzajemnie, by ta sprawa jak najszybciej została wyjaśniona, nie powodując niepotrzebnych emocji”- podsumowała.

JJ/TVP Info, Fronda.pl

15.02.2017, 20:35

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook