Legutko w sprawie KPO: KE wcale nie jest chętna, by wypłacić nam te środki - zdjęcie
14.05.22, 15:55Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Legutko w sprawie KPO: KE wcale nie jest chętna, by wypłacić nam te środki

20

Europoseł PiS prof. Ryszard Legutko uważa, że pomimo osiągnięcia kompromisu w sprawie polskiego Krajowego Planu Odbudowy, Komisja Europejska wcale nie jest chętna temu, by pieniądze z Funduszu Odbudowy trafiły nad Wisłę.

- Nie wątpię, że rzeczywiście negocjacje ws. KPO zostały zamknięte, ale Komisja Europejska nie jest chętna, by przekazać nam pieniądze. Jakieś przeszkody zawsze się znajdą. Pamiętajmy, że oni nie grają fair, trzeba się spodziewać kolejnych fauli - powiedział Legutko na falach Polskiego Radia 24.

- Otrzymanie środków z KPO to kwestia kilku miesięcy. Zależy tu dużo od nastawienia w UE, tego czy będzie jakaś próba obstrukcji, czy też uzna się, że zniknęły przeszkody polityczne, które były zresztą pozbawione podstaw prawnych - dodał europoseł.

Rzecznik rządu Piotr Mueller poinformował niedawno, że Polska osiągnęła kompromis z Komisją Europejską w sprawie KPO. Zatwierdzenie tego dokumentu jest niezbędne, aby do Polski mogły trafić środki z Funduszu Odbudowy.

Negocjacje w tej sprawie trwały od dawna. Polska jest, obok Węgier, jedynym krajem UE, który nie otrzymał jeszcze żadnych kwot z Funduszu Odbudowy. Komisja Europejska, przeciągając proces zatwierdzania KPO, naciskała na Polskę w sprawie zmian w zakresie wymiaru sprawiedliwości.

jkg/polskie radio 24

Komentarze (20):

Filip2022.05.15 20:27
Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Austriak Gerard Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys. zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Prokuratura podległa Zbigniewowi Ziobrze nie zajęła się sprawą. Roman Giertych usłyszał zarzuty, choć sąd uznał jego niewinność, a zarzuty uznał za absurdalne. Magdalena Adamowicz żona zamordowanego Prezydenta Gdańska, usłyszała absurdalne zarzuty i została prawomocnym wyrokiem uniewinniona. Natomiast zabójca Pawła Adamowicza nie został jeszcze osądzony. Mateusz Morawiecki zmarnował 134 mln zł na wybory kopertowe bez podstawy prawnej. Prokuratorka chcąca zająć się sprawą jest prześladowana. Na wybudowanie, a następnie rozebranie bloku C elektrowni w Ostrołęce zmarnowano 4 mld zł. Prokuratura nie zajęła się prawą. Politycy z PiS-u okradli PCK w Wałbrzychu na kilka milionów i z tych pieniędzy finansowali swoje kampanie wyborcze. Na zakup systemu Pegasus rządzący wydali nielegalnie kilkadziesiąt milionów zł, żeby podsłuchiwać opozycję. Codziennie tracimy milion euro z powodu braku likwidacji nielegalnej Izby Dyscyplinarnej przez rządzących. Tak wyglądają "reformy" sądownictwa Zbigniewa Ziobry.
BieS2022.05.16 12:22
Kłamstwo to jego znamię, szatan jego przewodnikiem! Całe życie takie podłe, spędzone na trollowaniu - oto filip!
AAAtomek2022.05.15 11:21
Brawo Unio! Tak trzymać i nie wypłacać pieniędzy krajom, które łamią prawo.
genus2022.05.15 12:24
Wygląda, że chodzisz do sądu po wyrok wydany przez niezawisłego sędziego który za swoje łajdactwa nigdy nie ma zawisnąć
ET2022.05.15 13:48
Jstes Pan trolem Putina ,Sholtza i rury North stream2
Anonim2022.05.15 9:29
Panie Profesorze, Premier M. Morawiecki nam to zapewnił na unijnych szczytach, skąd ta obecna wrzawa na KE.
kefas2022.05.14 23:24
niby profesór a głupi jak but, albo rżnie głupa, w każdym razie pissowieta.
ofiaro pomatolska2022.05.15 1:01
glupia to twoja matka bo cie urodzila zamiast poddac sie aborcji
AAAtomek2022.05.15 11:20
Gdyby poddała się aborcji to byłaby jej decyzja. Dlaczego zabraniasz aborcji polskim kobietom?
BieS2022.05.16 12:24
Troll kefas rżnie głupa!
ala2022.05.14 21:57
Kto zna osobnika z opozycji, za którego nie jest Polakom wstyd. Głosowali za nieprzyznaniem Polsce Funduszy w ramach KPO: Magdalena Adamowicz, Bartosz Arłukowicz, Jerzy Buzek, Jarosław Duda, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Danuta Hubner, Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Jan Olbrycht, Janina Ochojska, Radosław Sikorski, Róża Thun, Krzysztof Hetman, Adam Jarubas, Jaroslaw Kalinowski, Marek Balt, Marek Belka, Robert Biedroń, Łukasz Kohut, Włodzimierz Cimoszewicz, Bogusław Liberadzki, Leszek Miller, Sylwia Spurek. To zdrajcy! Hańba dla
Filip2022.05.15 20:05
Środki z K.P.O. zostały zablokowane z winy Zbigniewa Ziobry, który nie chce likwidacji nielegalnej Izby Dyscyplinarnej przy Sądzie Najwyższym. Z powodu Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego dziennie tracimy milion euro. Tylko zwolennicy PiS-u nie zwalajcie winy na opozycję, bo to nie opozycja łamie praworządność. Zwolennicy PiS-u piszący na tym forum nie mają pojęcia o praworządności i wierzą w kłamstwa propagandy rządowej. Cała elita konstytucjonalistów w Polsce i za granicą jest zgodna, co do faktu łamania praworządności przez władzy PiS-u i Solidarnej Polski. Rządzący chcą podporządkować sobie sądownictwo gdyż po utracie władzy będą mieli postępowania karne i konstytucyjne!
Wróg ludu2022.05.14 20:40
Nie …chcom ale muszom … zdradziecka ich mac !
pejsaty kibuc EjU2022.05.14 20:05
Dlaczego niesiegamy po nasze setki bilionow ???? Gonic szabrownictwo 2.0 won za Don !!! https://www.youtube.com/watch?v=IF4oZ5Q41Kc&t=7s
ile gwiazdek na wers?2022.05.14 16:39
☆                                                                                                                                                                                           ☆                                                                                                                                                                                           ☆                                                                                                                                                                                           ☆                                                                                                                                                                                           ☆                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      ☆                                                                                                                                                                                           ☆                                                                                                                                                                                           ☆
Anonim2022.05.14 18:39
***** **
Anonim2022.05.14 18:59
☆☆☆☆☆   ☆☆☆   i  KonfedeRosję
Anonim2022.05.15 1:02
***** twoja matke
YORK2022.05.14 16:20
Tak się składa że pan Legutko ma rację, niech inni decydenci pisu się odczadzą i zaczną trzeżwo myśleć jak min Ziobroi inni mądrzy ludzie.
Anonim2022.05.16 8:21
Ziobro dba o Polskę w ten sam sposób, co Putin dba o Rosję. A ty jesteś tak samo ogłupiony jak Rosjanie.