Legia Warszawa uzyskała awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów jako pierwszy polski zespół od dwudziestu lat. Gratulujemy!

Piłkarze Legii w rewanżowym meczu decydującej fazy kwalifikacji podejmowali irlandzki zespół Dundalk FC. Spotkanie było bardzo trudne i mimo zaliczyki z pierwszego meczu wygranego przez stołeczną ekipę 2:0 piłkarze mistrza Polski długo musieli drżeć o wynik.

Na prowadzenie w pierwszej połowie wyszli Irlandczycy, gdy po akcji w polu karnym kapitalnym uderzeniem w samo okienko wynik meczu otworzył Benson. Przy tej akcji bramkarz Legii Arkadiusz Malarz nie miał nic do powiedzenia.

Do przerwy Legioniści przegrywali jedną bramką, a po zmianie stron twardzi Irlandczycy długo stawiali opór, tym bardziej, że ataki Legii nie były zbyt skuteczne.

Jednak mimo niedokładności w grze ofensywnej w samej końcówce po doskonałym strzale do wyrównania doprowadził Michał Kucharczyk, dając swojemu zespołowi awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów!

Mistrz Polski po raz trzeci w historii zagra w tych rozgrywkach. Poprzednie przypadki to Legia w sezonie 1995/1996 i Widzew Łódź w sezonie 1996/1997. Na awans musieliśmy czekać więc długie dwie dekady. Ale nareszcie się doczekaliśmy!

Wierzymy, że w osiągnięciu tego sukcesu dopomógł Święty Hubert, o którego wstawiennictwo z pewnością prosiło wielu naszych czytelników zgodnie z naszą wcześniejszą sugestią. Dziękujemy Święty Hubercie!