Religia nie w szkole, związki partnerskie, prostytucja...Oto hasła Pawła Kukiza! - zdjęcie
07.05.15, 08:00

Religia nie w szkole, związki partnerskie, prostytucja...Oto hasła Pawła Kukiza!

25

Paweł Kukiz w rozmowie z Konradem Piaseckim z RMF FM zadeklarował, że jest zdecydowanym przeciwnikiem uczenia w szkołach religii. Na krótkie pytanie: religia w szkołach, tak czy nie?, odparł:

"Absolutnie nie, od zawsze byłem przeciwnikiem. Od samego początku, od moment jej wprowadzenia byłem przeciwnikiem. Uważałem, że szkodzi tak Kościołowi, jak i dzieciom".

Polski Episkopat tymczasem bardzo zdecydowanie i jednoznacznie popiera pozostawienie w szkołach lekcji religii. Dlaczego Kukiz atakuje tę sprawę? Czy to próba sięgnięcia po lewicowy elektorat? Nie wykluczone. Bo w tej samej rozmowie Kukiz zapewnił, że nie ma nic przeciwko związkom partnerskim.

"Nie jestem przeciwnikiem związków partnerskich" - powiedział rockman, zaznaczając przy tym, że nie zgadza się na cywilne związki homoseksualne, bo doprowadziłoby do to adopcji przez takie pary dzieci.

Jak świetnie pamiętamy nieco wcześniej Paweł Kukiz zapowiadał, że chce zalegalizować prostytucję, bo państwo polskie powinno czerpać z tego procederu zyski. 

A więc krótko: religię wyrzucić ze szkół, tak dla związków partnerskich, tak dla legalnej prostytucji.

Kto chce jeszcze na Kukiza głosować?

bjad

Komentarze (25):

anonim2015.05.6 13:10
A Duda jest niejedoznaczny w kwestii in vitro, aborcji itd. Kto jeszcze chce na niego głosować? Jedyny wybór dla katolika to Braun.
anonim2015.05.6 13:12
@TORD A kto zniósł to godło? Sanacja, czyli ci, których PIS uważa za wzór.
anonim2015.05.6 13:33
"Kto chce jeszcze na Kukiza głosować?" Ja chcę.
anonim2015.05.6 13:36
Jeśli Episkopat poparł inVitro (a poparł) to czemu ktokolwiek ma na jakikolwiek temat słuchać episkopatu ? Bez sensu ... natomiast Kukiz mówi otwarcie - nauczcie się wybierać. Sami ! Wybierzcie i rozliczće. Teraz tego nie da rady zrobić. To dopuszcza tez złe wybory ! Ale taka postawa jest lepsza niż postawa kogoś kto zawsze wie lepiej (Braun, Komorowski, duda i inni).
anonim2015.05.6 13:46
@redermic --------------------------------------------------------------------------------------- "No i to są powody, które skłaniają mnie, żeby jednak wyjść z domu w najbliższą Niedzielę :)". ---------------------------------------------------------------------------------------------- Czyżby?? "zaznaczając przy tym, że NIE ZGADZA się na cywilne związki homoseksualne". Zamierzasz oddać swój głos na homofoba?? :)))))
anonim2015.05.6 13:53
I owszem MA RACJĘ. Jestem z pokolenia które miało zarówno religię w salkach kościelnych jak i w szkole. Gdyby nie to że byłem w ministrantach i Oazie to pewnie dziś nie byłbym człowiekiem wierzącym. Tylko poczucie przyzwoitości powstrzymywało mnie od przyłączania się do cyrku jaki robili księdzu moi koledzy z klasy. Nie potrafiłem wtedy jeszcze bronić Wiary tak jak dziś to bym uczynił. Religia w szkołach szkodzi dzieciom wierzącym, powoduje że jeszcze niedojrzali w wierze kryją się przed agresywną retoryką kolegów, boja się ostracyzmu i przez to staja się konformistami - dlatego potem mamy takich co mówią : " ... jestem katolikiem, ale ... " " ... aborcja nie ale ... " itp. itd. Mamy również takich hipokrytów którzy boja się sami i nie potrafią nazwać Krzysztofa Bęgowskiego normalnie tylko wciąż " ... Grodzka to, Grodzka tamto, Grodzka siamto... " Dlatego też jestem zwolennikiem takiego rozwiązania.
anonim2015.05.6 13:57
Ależ wprowadzenie religii do zafajdanych szkół państwowych było celową zagrywka czerwonych i różowych, aby ateizować dzieciarnię. Mówił o tym wprost niejaki Urban, znaczy - śmiał się z głupoty *katolików* cieszących się z tego.
anonim2015.05.6 15:14
@redermic Kukizowi brak ogłady, kompetencji i doświadczenia. Dodatkowo nie jest to z całą pewnością człowiek wielkiego, błyskotliwego geniuszu czemu daje niejednokrotnie wyraz prezentując skrajnie ubogi zasób słownictwa... Ponadto Prezydent, choćby ze względu na majestat urzędu, winien być określonej aparycji i prezencji. Ja, z całym szacunkiem, nie wyobrażam sobie "dukającego" frazesy Pana Kukiza w garniturze na stanowisku Prezydenta RP. Dodatkowo jest wielkim orędownikiem sprawy tzw. JOW-ów, co stanowiłoby dla Polski istną katastrofę. To rozwiązanie zwyczajnie cementuje polityczny "beton" PO-PiS-u, jako największych formacji, i tym samym sprzyja dalszemu, postępującemu rozkładowi Polski. Oczywiście Pan Kukiz, jako człowiek niezbyt lotny intelektualnie, nie jest w stanie merytorycznie odnieść się do oczywistych zarzutów. Jego odpowiedź na atak Korwina była wprost żałosna i pozbawiona choćby cienia finezji, że o treściach merytorycznych już nie wspominając. Tak, tak... Mimo, iż to nie jest mój "cyrk", śledzę uważnie, co dzieje się ostatnimi czasy w mojej znękanej Ojczyźnie... Pośród tych kandydatów nie ma ani jednego, który byłby godzien urzędu o jaki zabiega.
anonim2015.05.6 16:18
Kukiz to dziwny typ.... Pozostaje Braun.
anonim2015.05.6 19:00
"Kto chce jeszcze na Kukiza głosować?" Ja.
anonim2015.05.6 21:17
Ja wybieram Brauna
anonim2015.05.6 22:25
A co w tym takiego dziwnego ,ze popiera homoseksualizm???Osobiscie ogladalem program w TV jakies pare lat wstecz gdzie Kukitz oglaszal wszem i wobec ,ze jest homoseksualista a scislej ,,bi,, lubi possac i polizac. No tak tylko wtedy byl cpunem i alkoholikiem i nie zdawal sobie sprawy ,ze zechce byc prezydentem. Jestem pewien ,ze wyciagna mu te brudy. To zwykly krzykacz bez zadnej koncepcji i programu.Nawet nie powinien byc kandydatem a co dopiero prezydentem.
anonim2015.05.7 12:17
Wybory się zbliżają, PISofronda opluwa kandydatów,a zwłaszcza tych, którzy mogliby odebrać głosy zwolennikom JedynychPrawdziwychPiSoPatriotów. Niesmaczne toto okrutnie. Tania propaganda ze szkoły Sowiecko-Urbanowskiej. Każdy be, tylko Duda cacy, bo go Prezes Jarosław raczył namaścić. Niesmak budzą również zdjęcia, którymi Fronda ilustruje PiSowską propagandę. Duda zawsze śliczny, dystyngowany i uśmiechnięty, Prezydent Bronisław zawsze z głupią miną, a inni z żądzą mordu w oczach. Moglibyście raz dla odmiany pokazać dystyngowanego Bronka, przyjaźnie uśmiechniętego Kukiza i Dudę z durną miną, tak dla równowagi? Dział propagandy PiSu najbardziej boli to, że wybory mógłby wygrać ktoś przyzwoity, ale nie z PIS - to widać od samego początku. Tymczasem prawda jest taka, że PiS ma największy elektorat negatywny, a to on decyduje w drugiej turze. P. Kukiz ma realne szanse na zwycięstwo w drugiej turze, a A. Duda ich nie ma, bo wielu nie lubiących miłościwie nam panującego B. przymknie oko na jego wady i bęDzei głosować na niego, byleby nie dopuścić do prezydentury A. D. sterowanej z tylnego fotela, tak jak premierowanie Marcinkiewicza. Obrzydzając ludziom kandydatów niePiSowskich de facto działacie więc w imię zwycięstwa obecnego Prezydenta.
anonim2015.05.7 13:46
"A więc krótko: religię wyrzucić ze szkół, tak dla związków partnerskich, tak dla legalnej prostytucji. Kto chce jeszcze na Kukiza głosować?" - No co za pytanie: komuchy, lesbijki, geje, prostytutki i wszelkiej maści osobniki korzystający z ich usług....Brawo PAWEŁEK!!!!! Aleś dobrał sobie towarzycho.....
anonim2015.05.7 14:51
Obiektywna fronda ma pełne ręce roboty przed wyborami.
anonim2015.05.7 16:42
Super. I ten koleś był kilka miesięcy temu gościem katolickiego programu tv dla dzieci "Ziarno" Winszuję wyboru.
anonim2015.05.7 18:41
A ja bym wycofał muzykę. A najlepiek Kukiz ty się sam wycofaj. Drugi Palikukiz się znalazł.
anonim2015.05.7 21:36
Panie Kukiz na życie należy patrzeć pod kątem zbawienia a nie tylko społecznie czy politycznie. Przez fakt że ma pan poglądy niezgodne z dekalogiem, praktycznie w sprawach duchowych niczym się pan nie rożni od lewaków. Różnica światopoglądu polega tylko na aspekcie społecznym czy politycznym. Boże chroń nas od takich prawicowców.
anonim2015.05.7 22:43
Ja chcę głosować za Kukizem bo chce JOWy. Nie chcę Dudy bo popiera invitro, a jego partia poparła PIS. nie chcę Brauna bo popiera okultyzm (joga) a tego najbardziej Bóg się brzydzi
anonim2015.05.7 23:43
TORD Maj 6, 2015, 1:10 po południu Pan Grzegorz Braun przedstawił właściwą DIAGNOZĘ powiedział odważnie o źródłach upadającej POLSKI i TAK TRZEBA nikt nie wspomniał z prezydentów o fałszywym godle masońskim- Izraelskim, nawet Kwaśniewski, Kaczyńscy, albo Wałęsa, i inni Okrągłego Dołu ... Multimedia i politycy boją się nazywać i pokazywać rzeczywistych korzeni zła upadku Polski, TEGO Byta masońskiego niemieckoRosyjskoIzraelskiego - Słonia, który gniecie Polskę jak się wyraził Pan Braun! i od uwolnienia z pod tego jarzma NALEŻY zacząć. WIĘC tej że tak się wyrażę niebezpiecznej-odwadze jaką okazał należy się szacunek i uznanie! POPIERAM PANA BRAUNA rodzice wykładowcy na uczelni, musieli uciekać z POLSKI.
anonim2015.05.9 9:39
Jak będzie w piekle bóg-demon Lucyfer wynagrodzi go na swój sposób za ten jego nieprzejednany wrogi stosunek do Religi św.Tzn będzie go osobiście karał. i Bądzie umilał na piekielnej arenie swoimi występam gwardi piekielnej gdzie wiecznymi klakierami zmuszającymi go do radosnych podrygów będą jego wyborcy.
anonim2015.05.11 13:51
A po co religia w szkole ? Komu to potrzebne..wychowanie religijne powinno być w domu i w kościele..reszta we własnym zakresie! - to tylko szkodzi Kościołowi. Dalej; związki partnerskie -dobrze, też jako katoli jestem ich zwolennikiem - ale poza Kościołem, nie zabronię nikomu posiadania własnej woli - tego nawet Kościoł nie ma w prawach; dalej, legalizacja prostytucji..tu Fronda nie dopowiada tylko rzekomo podaje takie twierdzenie p. Kukiza. Ja uważam że jest on wzorem swoistego katolicyzmu którego broni. Przecież państwo nie zabroni palenia papierosów -ale może je opodatkować, tak samo jak narkotyki, alkohol, czemu nie prostytucję.Z tego co wiem, Fronda jest w oszołamiającym niedopowiedzeniu..jak piszecie..piszczie..całą pradę a nie na wagę TVNu i mu podobne..jakość tekstu ..słabo Frondo...poniżej poziomu -.-
anonim2015.05.13 13:57
Jak Kukiz jest za referendami, to ludzie opowiedzą się za religią w szkołach - bo to jest bezpieczniejsze i wygodniejsze dla rodziców. Po za tym ta kwestia nie podlega prezydentowi.
anonim2015.07.1 23:09
czy ktoś to jeszcze pamięta: Paweł Kukiz Ksiądz proboszcz już się zbliża - tekst piosenki Ksiądz proboszcz już się zbliża Już puka do mych drzwi Pobiegnę go przywitać W mym ręku wino drzy O szczęście niepojęte Ksiądz sam odwiedza mnie Sąsiedzie wspomóż renta Bym mogli pokazać się W spiżarni trzymam koniak W lodowce wódki dwie Pobiegnę po kieliszki Ksiądz lubi napić się O szczęście niepojęte Ksiądz wypił flaszki dwie Sprowadzę go po schodach Bo sam wywróci się Ksiądz wziął do ręki kredę Napisał K plus M plus B Na dole ministranci Już niecierpliwią się Otwieram drzwi Toyoty Ksiądz proboszcz chwali mnie W swej Nysce policjanci Życzliwie sieja się Ksiądz ruszył z piskiem opon Nie zdążył uciec kot Zahaczył światłem o słupek I wyrznął bokiem w plot Ach plączą parafianie Co widzieli wypadek ten? Toyota dużo kosztuje Znów trzeba dać na msze
anonim2015.07.2 10:57
obecna wersja piosenki Kukiza: 1. Nie jestem godzien Panie Obrońcą Twoim być Dla wrogów mojej wiary Bezwzględny muszę być Ref: To Kukiz do mnie puka On głosu mego chce Ja jemu nie otworzę Bo dobrze wiem kim jest 2. On pieśń kościelną zmienił By w niej z kapłanów drwić Taki to z niego śpiewak Co z wiary przodków kpi Ref: 3. Związki partnerskie poparł Lepiej na krechę żyć Po co się komu wiązać Stałym w uczuciach być 4. Grzesznice także wspiera To także praca jest Bo przecież seks na sprzedaż Przyniesie państwu zysk Ref: 5. Jest wielkim patriotą Tym chlubi bardzo się Lecz patriotyzm z wiarą To polskie Credo jest Ref: 6. Nie dajcie się omamić To jest o Polskę gra Tylko czy pozostanie Bóg, Honor ,Ojczyzna . Piosenka do melodii piosenki Kukiza „Ksiądz Proboszcz już się zbliża”