Ks. prof. Andrzej Kobyliński: Musimy sprowadzić rodaków do ojczyzny!  - zdjęcie
20.01.22, 16:50Fot. Ks. prof. Andrzej Kobyliński – archiwum prywatne

Ks. prof. Andrzej Kobyliński: Musimy sprowadzić rodaków do ojczyzny!

35

„Od lipca 2020 r. do czerwca 2021 r. liczba mieszkańców naszego kraju spadła o niemal 200 tys. To tak jakby w ciągu jednego roku przestało istnieć miasto wielkości Radomia czy Torunia” – alarmuje na łamach tygodnika „Do Rzeczy” ks. prof. Andrzej Kobyliński. Filozof przekonuje, że polityka prorodzinna nie jest już dziś w stanie uratować nas przed „biologiczną zagładą”. W jego ocenie konieczne jest połączenie jej z roztropną polityką imigracyjną.

Ks. prof. Kobyliński przywołuje dramatyczne dane. Od lipca 2020 roku do czerwca 2021 roku w Polsce urodziło się niespełna 344 tys. dzieci. Zmarło w tym czasie blisko 540 tys. Polaków. Filozof przyznaje, że „dużą grupę stanowiły nadmiarowe zgony spowodowane paraliżem służby zdrowia oraz różnymi ograniczeniami w dostępie do świadczeń medycznych z powodu pandemii i lockdownu”. Zaznacza jednak, że pandemia koronawirusa jedynie pogłębiła kryzys demograficzny, z którym Polska zmaga się od dawna.

Dziś żyje w Polsce 38 mln ludzi. Duchowny przywołuje dokument dot. prognozy liczby mieszkańców na naszej planecie w 2100 roku przygotowany przez Wydział Ludnościowy Departamentu Spraw Gospodarczych i Społecznych ONZ w 2017 roku. Prognozy ekspertów nie są optymistyczne dla naszego kraju. Według zakładającego niewielki wzrost dzietności wariantu średniego, w Polsce w 2100 będzie mieszkać 21 mln ludzi. Jeśli jednak poziom dzietności nie wzrośnie, w Polsce będzie mieszkać wówczas zaledwie 11 mln 570 tys. osób.

- „Czy wówczas nasz kraj, zamieszkały głównie przez ludzi w podeszłym wieku i potrzebujących opieki, mógłby jeszcze istnieć jako niepodległe państwo między imperialną Rosją i dominującymi w Europie Niemcami?”

- pyta ks. prof. Kobyliński.

Ryzyko zagłady nie dotyczy tylko Polski, ale wszystkich narodów słowiańskich. Autor przypomina, że narodom tym udało się przetrwać dramat XX wieku, w którym „kraje słowiańskie spłynęły krwią polską, rosyjską, białoruską, ukraińską”.

- „Słowianie przetrwali dwie wojny światowe, komunizm i narodowy socjalizm. Niestety, ryzyko powolnego wymierania ludności w krajach Europy Środkowo-Wschodniej pojawia się w obecnym wieku – w czasie pokoju, rozwoju naukowego i technologicznego oraz coraz większego dobrobytu”

- wskazuje.

Potrzebujemy roztropnej polityki imigracyjnej

Kierownik Katedry Etyki UKSW podkreśla, że problem zbliżającej się katastrofy demograficznej był przez lata wypychany z debaty publicznej. Zmieniło się to w ostatnich latach, dlatego duchowny z uznaniem odnosi się do polityki prorodzinnej prowadzonej przez rząd Zjednoczonej Prawicy od 2015 roku. Przekonuje jednak, że za pomocą samej polityki prorodzinnej „nie można uratować Polski przed zagładą biologiczną”. Na to jego zdaniem jest już za późno. Dlatego autor apeluje o połączenie wyzwań demograficznych z roztropną polityką imigracyjną.

- „Obecnie Polska potrzebuje długofalowego programu imigracyjnego, który może uchronić nas przed katastrofą demograficzną. Działalność władz rządowych i samorządowych powinna być adresowana przede wszystkim do milionów naszych rodaków mieszkających na obczyźnie. W pierwszej kolejności trzeba uczynić wszystko, aby czym prędzej mogli powrócić do Ojczyzny Polacy mieszkający w krajach byłego Związku Radzieckiego. Należy także przekonywać do powrotu naszych emigrantów mieszkających w krajach europejskich i rozsianych po różnych zakątkach świata”

- podkreśla.

Jako wzór takiej polityki przywołuje działania Izraela podjęte w 1989 roku i działania Niemiec po zburzeniu Muru Berlińskiego. Żeby uniknąć zagłady biologicznej, co w ocenie filozofa jest naszym największym wyzwaniem w obecnym stuleciu, trzeba umożliwić powrót do ojczyzny milionom rodaków mieszkającym za granicą.

- „W najbliższych dziesięcioleciach Polska będzie musiała przyjąć kilka milionów nowych mieszkańców. Dlatego zagadnienia demograficzne trzeba koniecznie połączyć z odpowiedzialną polityką imigracyjną. Czy rozumiemy tę dziejową konieczność?”

- podsumowuje.

kak/ks. Andrzej Kobyliński, Czas ściągnąć rodaków do ojczyzny, „Do Rzeczy” 2/2022, s. 53-55

Komentarze (35):

Zawi2022.01.22 2:05
Nie pamiętam, by Tradycja Kościoła miała jakieś cele terytorialne. Słowianie, to i Polacy i Ukraińcy i Białorusini i Rosjanie... cóż to za "nowy rasizm katolicki" i nowa "ziemia obiecana" na którą należy trafić? Polki w GB rodzą prężniej niż tamtejsze Arabki i Hinduski, a w PL - prawie najgorzej na świecie. Niech rodzą, gdzie im lepiej.
anonim2022.01.21 17:48
Po co na sile sprowadzac do Polski pseudorodaskow. Chcieli wyjechac, to wyjechali. Krzyz im na droge i banki na olej. Ojczyzna im smierdziala, bo byla PRL, no to siedza na obczyznie, a nie u siebie.
Margeritta2022.01.21 10:33
"W pierwszej kolejności trzeba uczynić wszystko, aby czym prędzej mogli powrócić do Ojczyzny Polacy mieszkający w krajach byłego Związku Radzieckiego. Należy także przekonywać do powrotu naszych emigrantów mieszkających w krajach europejskich i rozsianych po różnych zakątkach świata". No tak, ale czy ci w pierwszej kolejności, jeżeli nie mają w Polsce rodziny albo znajomych, gdzie mogliby się zaczepić? Wątpię, żeby zostali przyjęci z otwartymi ramionami. No chyba, że potrzebują i przyjmą np. lekarzy czy inżynierów. Pozostali mogą nie znaleźć tu pracy i wyjechać np. do Niemiec. Trzeba wziąć pod uwagę, że nawet młode pokolenie wychowało się w odmiennych warunkach niż w Polsce. A ci "rozsiani po różnych zakątkach świata", choćby po Wyspach, Niemczech, Holandii itp. po co mają tu wracać? Mają tam perspektywy, zakładają rodziny, a dla ich dzieci urodzonych już po emigracji wyjazd do Polski to nie "powrót", tylko wyjazd do obcego kraju. I zderzenie z inną kulturą niż ta, w której dorastali.
julek2022.01.21 9:14
ty sobie lepiej mozg sprowadz spowrotem w ta pusta klerykalna pałe
Jan2022.01.21 14:49
chłopcze wracaj do odrabiania lekcji
Anonim2022.01.21 9:06
Największy przyrost ludności mieliśmy za czasów PRL. Najniższy zaś teraz - odkąd cwaniaczki w kieckach trzymają władzę i wtrącają się do wszystkiego. I tyle w temacie.
tylda2022.01.21 8:11
Wyjechalam z Polski nie przez PiS, bo w 2004 roku to nie oni byli u wladzy. Wyjechalam za praca, bo w wieku dwudziestuparu lat mieszkac u rodzicow i nie miec szans na prace to wstyd. Jak tysiace - wyjechalam do Wielkiej Brytanii. Po szesciu latach mialam spokojne zycie, kupilam dom (bede go splacac przez jeszcze 8 lat, ale w sumie to moje) i bylam w stanie pomagac finansowo rodzicom. Teskno za Polska, ale teraz juz jestem tu uwiazana jak pies. Ile jest takich osob jak ja? Pewnie setki rodzin. Kto wynajmuje mieszkanie i ma punkt zaczepienia w Polsce, moze o tym pomyslec. Jesli masz rodzine, dom i prace poza granicami Polski i nie masz dokad wracac - nie ma takiej opcji.
Anonim2022.01.21 9:15
Doskonale rozumiem. Tu nie ma po co wracać, gratuluję decyzji. Polska to kraj do likwidacji.
WartoZobaczyćPolskęŻebySięRozpłakać2022.01.21 10:09
Jesteś w "błogosławionej" sytuacji! Udało Ci się podjąć właściwą decyzję we właściwym czasie i nie zmarnowałaś swoich produktywnych lat życia w Polsce. Sentyment, nostalgia - to naturalne i wartościowe uczucia, dobrze że Ci towarzyszą. Wycieczka do Polski zapewne nie leży poza Twoimi możliwościami finansowymi. Przyjedź, wpadnij, odwiedź - ukoisz sobie tęsknoty. Zaręczam, że z przyjemnością wrócisz do normalnego świata. Polska to dziś straszliwy grajdół nad przepaścią. Socjalizm, państwowa jałmużna, ciemnota wpatrzona w telewizyjną propagandę, gospodarka trzyma się tylko dzięki ssaniu pieniędzy z Unii Europejskiej. Od 2004 roku niczego tutaj nie wymyślono, niczego nie odkryto, nic nie rozkwitło ku zachwytowi w oczach świata. Panuje marazm, bierność, zamordyzm, tłumienie inicjatywy, deptanie prywatności, równanie inności. A najgorsza jest wrogość. Wszechobecna. Umiejętnie roznoszona i podsycana przez rządzących socjalistów. Zgodnie z zasadą, że podzielonym społeczeństwem łatwiej rządzić. Nie wierzysz mi? Przyjedź, wpadnij, zobacz. Jestem pewny, że nie zrezygnujesz z biletu powrotnego do normalnego świata.
Torchwood2022.01.21 7:17
"tak jakby w ciągu jednego roku przestało istnieć miasto wielkości Radomia czy Torunia" - akurat Torunia szkoda by nie było, zakładając, że uwzględniałoby to też Ojca Dyrektora ze świtą.
matis892022.01.20 23:32
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi, zapomogi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
matis892022.01.20 23:32
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892022.01.20 23:36
𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!! ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!!
AAAtomek2022.01.20 21:09
Ja moją trójkę dzieci przygotowuję do ewentualnej emigracji. Lepiej mieszkać na Zachodzie, niż w katoprawicowej Polsce, na obrzeżach cywilizacji Europy.
Böno2022.01.20 22:20
Wyjeżdżaj jak najszybciej. Jednego dziada i zgorzkniałego prowokatora mniej. Szczęśliwej drogi i już nie wracaj.
AAAtomek2022.01.21 7:59
Ja zostaję, dzieci chcę wysłać na emigrację. Jeszcze was ćwoki katoprawicowe powxxxxkurwiam. Bez obaw. A potem będę obserwował upadek Polski pod rządami katoprawicy.
MaxFiend2022.01.20 20:42
Myślicie, że będą chcieli wracać do PiSlandii? Szczerze wątpię.
Polak2022.01.20 20:05
Andrzej, rozumiem że nie masz pojęcia o zasadach sekty dla której pracujesz, ale twoi watykańscy rodacy w żaden sposób nie poprawią dzietności dopóki wasza firma nie zrezygnuje z celibatu. Natomiast Polacy którzy wyjechali za granicę zrobili to dla uniknięcia ***okomuny oraz sekty rzymskokatolickiej, więc z powrotem ich w żaden sposób nie ściągniesz.
Zacytuję klasyka2022.01.20 19:48
"A na co im tego garba przyprawiać?"
Andrzej2022.01.20 19:27
A o kaczynskich też coś będzie?
sabcia2022.01.20 19:14
A kto to są ci rodacy Kobyliskiego?
Böno2022.01.20 22:22
Jak to kto? Stare kobyły.
WydalićKleruchówOdciążyćBudżetProkreacyjny2022.01.20 18:41
55.000 (pięćdziesiąt pięć tysięcy) klero-pasożytów wyłudza co roku kilkanaście MILIARDÓW złotych na swoje fanaberyjne potrzeby, na luksusowe i beztroskie uprawianie singlostwa. Kleszy darmozjad bez rodziny przeżera forsę, która mogłaby zostać spożytkowana np. aby finansowo przekonać młode kobiety do szybszego posiadania potomstwa. Tak, bo to jest sprawa pieniędzy, czyli bezpieczeństwa ekonomicznego. Matki i dziecka.
mistrz2022.01.20 18:48
Nie ma potrzeby ich wyrzucać. W zupełności wystarczy żeby zaczęli podlegać takim samym przepisom (również podatkowym) jak pozostało NGO a utrzymywali się z dochodów netto wyznawców
mistrz2022.01.20 18:32
Radykalna wyznanizacja prawa i ustroju nie pomaga. Nic dziwnego że ludzie nie chcą żyć w Polsce jeśli w Polsce całkowitą władze nad wszystkimi aspektami ich życia mają sprawować Kaja Godek Leszczek Głódz i Stanisław Gądecki
QWE2022.01.20 18:12
Ja i moja rodzina, w tym dzieci nie damy się sprowadzić do Polski! Nawet, jakby ks. Kobyliński kupił nam bilet na samolot.
rebeliant2022.01.20 18:42
A za darmowy obiad w Toruniu ? Nie no to tylko taki żart, gdyż wykonanie obiadu kosztuje i tak, choć tego nie widać z punktu widzenia rządców duszami.
matis892022.01.20 18:03
Zobaczcie jak masońskie lewaki pokroju Kobylińskiego bezczeszczą w Polsce Kościół pogaństwem i okultystyczną ekstazą. Kapłan daje zezwolenie na koncert w Kościele pogańskiemu lewakowi twierdzącemu że pochodzi od kosmitów, czyli demonów. Ten opętany człowiek mówi że nie jeden koncert odprawiał w Kościele za zgodą kapłanów. https://www.youtube.com/watch?v=bi5H8CY6xGo
andrzej2022.01.20 18:23
Jaka pogoda w Moskwie ?
katolik2022.01.20 17:56
Chyba Ks ma na myśli nowych ludzi skombinowanych genetycznie przez masonów po wyszczepieniu chemią genetyczną
katolik2022.01.20 17:35
ABP GADECKI ODPOWIADA ZA ZMUSZANIE POLAKÓW__ WIERNYCH I KSIĘŻY do samobójstwa, chemia genetyczną--- ludzie wyszczepieni umrą w ciagu paru miesiecy, teraz już masowo chorują !
BieS2022.01.24 16:47
Parę miesięcy temu to samo prorokowałeś ale jesteś fałszywym prorokiem bo się nie ziściło. I co lewusie, będziesz dalej się podszywał pod katolika?
rebeliant2022.01.20 17:24
Bo po prostu wszyscy chcą iść do nieba, a jak wiadomo dziewice i celibaty mają milszą woń dla pana. No niestety, ale skur...wysyństwo poczynione pod płaszczykiem krzyża nie zasługuje nawet na pół dziecka.
ABC2022.01.20 17:21
Trzeba najpierw przeprowadzić reformy jakie miał wprowadzić PiS a które uwalał Maliniak. Nie polakożercze urzędy, sądy, ustawy inwigilacyjne, rejestracje telefonów i dostępu do internetu. Mieszkania dla młodych, łatwość podejmowania pracy na własnym, stabilne przepisy gospodarcze i skarbowe itd. Wtedy może ktoś powróci ale następni rządzący znowu nam umilą życie swoją radosną twórczością przepisów. Proponuję panu ks. prof. film "Tam gdzie da się żyć". Powinien być na YT.
matis892022.01.20 17:21
Fronda znowu cytuje tego masońskiego lewaka Kobylińskiego od bergogliańskiej Pachamamy i aborcyjnej PIS szczepionki Antychrysta ??? Nie macie do cytowania katolickich kapłanów ????