reklama
reklama

Krzyżak dla Frondy: Caritas zakopuje topór wojenny z WOŚP

Krzyżak dla Frondy: Caritas zakopuje topór wojenny z WOŚP
reklama

Caritas Polska zakupuje topór wojenny z Jurkiem Owsiakiem. Na niedzielną licytację (15 stycznia) WOŚP przekazała właśnie lampę oliwną w kształcie gołębia pokoju, wykonaną przez chrześcijan z Bliskiego Wschodu.

Przez wiele lat Caritas i WOŚP prowadziły swego rodzaju cichą rywalizację. Ilekroć zbliżał się kolejny finał akcji Jurka Owsiaka w mediach pojawiały się artykuły pokazujące skalę pomocy obu organizacji. Rywalizację zdecydowanie wygrywała Caritas, która w ciągu roku zbiera znacznie więcej pieniędzy aniżeli WOŚP. Teraz Caritas zdecydowała się wyciągnąć do Owsiaka rękę i zakopać topór wojenny.

„Każdy, kto działa na rzecz bliźniego jest godny szacunku. Caritas Polska nie podejmuje żadnych działań przeciwko Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, nie konkuruje z nią ani nie szuka porównań – czytamy w komunikacie ks. Mariana Subocza, dyrektor Caritas Polska. - Ilość problemów społecznych i osób potrzebujących zainteresowania i wsparcia w Polsce jest ogromna. Jest tu miejsce dla każdego, kto angażuje się w pomoc dla bliźniego. Apelujemy o szacunek, wsparcie i przestrzeń do działania dla wszystkich ludzi i organizacji dobrej woli oraz o zaprzestanie podziałów i konfrontacji” – dodał szef Caritas.

Komunikat kościelnej organizacji to przykład prawdziwie chrześcijańskiej postawy. Nie zamyka on jednak tematu kontrowersji finansowych, których wokół WOŚP sporo. I choćby dlatego wolę dać mój grosz do Caritas.

Tomasz Krzyżak

Autor jest dziennikarzem i publicystą "Rzeczpospolitej"

11.01.2017, 17:54

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook