reklama
reklama

Korwin-Mikke o Jaruzelskim: "Był dobrym generałem"

Korwin-Mikke o Jaruzelskim:
fot. Facebook
reklama Janusz Korwin-Mikke, wielki zwycięzca eurowyborów w Polsce, pokazał co naprawdę sądzi o śp. gen. Wojciechu Jaruzelskim. Chce by był pochowany z państwowymi honorami, gdyż był dobrym generałem

Podczas konferencji prasowej z Nową Prawicą Janusza Korwina - Mikkego pada pytanie o pogrzeb Jaruzelskiego i o to, czy powinien być pochowany z państwowymi honorami. Korwin odpowiedział:  "To mu się należy. Był dobrym generałem. Ale był politykiem, który zmarnował szansę. Gdyby zrobił to samo co Pinochet, Polska byłaby dziś trzy razy bogatsza niż Niemcy i byłby noszony na rękach. A on zrobił stan wojenny. Nie miał pojęcia o polityce i gospodarce. I nie miał odwagi, by słuchać swoich dobrych doradców". I dodał, że Jaruzelskiego można cenić jako generała, ale nie jako polityka".

Janusz Korwin-Mikke pokazał kolejny raz, że ukąszenie prorosyjskie wywołuje u niego nieprzewidywalne zachowania. Ta wypowiedź Korwina powinna być zimnym prysznicem dla tych młodych ludzi, którzy oddali na niego głos w wyborach do PE. Ale na to już niestety za późno!

Zobacz wypowiedz Korwina o Jaruzelskim TUTAJ

Philo/gazeta.pl

26.05.2014, 21:41

Komentarze (33):

Polipid3 Maj 26, 2014, 9:42 po południu

ma prawo do swojego zdania tumany!

Kriss66 Maj 26, 2014, 9:56 po południu

"To mu się należy. Był dobrym generałem"
Jeśli to prawda, @Polipid3, to pomimo iż Cię szanuję stwierdzam, że tumanem jesteś Ty.
Sorry, taki mamy klimat.
Kogoś, kto zdrajcę bandytę i sowieckiego agenta nazywa "dobrym generałem" skreślam, bo to albo rusofil albo idiota. Jednym i drugim gardzę!

Szarlej Maj 26, 2014, 9:59 po południu

Czy Pan ma problem z czytaniem ze zrozumieniem, Panie Philo? Koriwn powiedział, że Jaruzelskiemu należy się pogrzeb z państwowymi honorami, a nie z największymi honorami. Od kiedy jedno jest równoznaczne z drugim? Państwo powinno mieć skromny udział w ostatniej drodze Jaruzelskiego, bo jakie by jego winy nie były, był generałem i prezydentem - dlatego udział powinien być skromny.

Boduszański Maj 26, 2014, 10:02 po południu

generałem był może i dobrym... Guderian tez był niezły i Rommel i Tuchaczewski a i Czapajew ponoć też... Pytanie czy był dobrym Polakiem?

Boduszański Maj 26, 2014, 10:05 po południu

Panie Szarlej: Ma Pan rację. Panu Jaruzelskiemu należy się pogrzeb z honorami ale nie dlatego że był generałem ale dlatego, że był pierwszym prezydentem wolnej Polski. Pozdrawiam

pokaż więcej komentarzy

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook