reklama
reklama

Koniec złudzeń! Rosja jest poważnym zagrożeniem militarnym dla Polski!

Koniec złudzeń! Rosja jest poważnym zagrożeniem militarnym dla Polski!
nicekby/sxc.hu
reklama Analityk NATO Peter Caddick-Adams w rozmowie z „Tygodnikiem Powszechnym” mówi wprost:„Rosja stała się poważnym zagrożeniem militarnym dla Polski”.Koniec złudzeń, przygotujmy się na walkę

Peter Caddick-Adams na wstępie rozmowy z „Tygodnikiem Powszechnym” od razu stawia sprawę jasno analizując konflikt ukraińsko-rosyjski, mówiąc, że jest to po prostu WOJNA: „Wojna – to najwłaściwsze określenie agresji Rosji we wschodniej Ukrainie. Nie powinniśmy mieć skrupułów przed używaniem właściwych w tej sytuacji słów. W minionym tygodniu już nie żadne „zielone ludziki”, lecz regularne oddziały rosyjskiej armii zaczęły tam kolejną ofensywę”.

Według Adamsa Rosji już nic nie stoi na przeszkodzie: żadne sankcje, Zachód, USA, ostracyzm (którego nie odświadcza w żaden sposób). „Teraz Rosji już nie przeszkadza fakt, że na Zachodzie wszystko widać jak na dłoni. Choć do swojej obecności na Ukrainie Putin jeszcze się nie przyznaje.

To, co się teraz dzieje, jest efektem polityki jednego człowieka – prezydenta Rosji. Narracja o „odzyskaniu utraconych ziem” na wschodzie Ukrainy była dotąd w Rosji językiem prawicowych ekstremistów. Władimir Putin wprowadził ją do głównego dyskursu. Chce zdestabilizować całą Ukrainę poprzez stworzenie tam kadłubowego i zależnego od Moskwy nowego państwa”.

Rosja zaprzecza faktom, że prowadzi wojnę. W każdej rozmowie z zagranicznym przedstawicielem Zachodu, Putin stosuje retorykę KGB: dezinformację! „Rosyjska strategia zaprzeczania to inne oblicze znanej z czasów KGB taktyki dezinformacji. Jest jeszcze inne, proste słowo na jej określenie: kłamstwo. Strategia ta polega na zaprzeczaniu faktom z całą stanowczością, a następnie wykorzystywaniu zasianej u innych niepewności. Jeśli kłamiesz, zawsze znajdzie się ktoś, kto ci uwierzy – zwłaszcza w czasach mediów społecznościowych. Im większe kłamstwo, tym bardziej prawdopodobne, że ktoś je kupi. Nawet niektóre media na Zachodzie poprzedzają doniesienia o rosyjskich żołnierzach słowem „domniemani”.

Najważniejszym, dla Polski przesłaniem płynącym z rozmowy z Peterem Caddick-Adamsem jest jego teza, że Rosja stała się już poważnym militarnym zagrożeniem dla Polski: „Rosja stała się teraz poważnym zagrożeniem militarnym także dla Polski, krajów bałtyckich, Mołdawii, Gruzji i Armenii. W szybkim tempie unowocześnia swoje siły zbrojne: w ciągu najbliższych pięciu lat aż 70 proc. jej armii mają stanowić nowoczesne jednostki. Jedną z przyczyn ekspansywności Kremla jest słaba polityka zagraniczna USA i Wielkiej Brytanii. Słabość tę widać choćby na przykładzie cięć w wydatkach na zbrojenia i bierności w kwestii Syrii. Jedynym rozwiązaniem dla Zachodu jest dziś zwiększenie wydatków na zbrojenia i zgoda na wzmożenie aktywności militarnej. Dobrym rozwiązaniem byłoby choćby planowanie na szerszą niż dotąd skalę ćwiczeń i manewrów NATO w Europie Środkowej i Wschodniej, a także rozwój wojskowy Unii Europejskiej. Przypuszczam, że Putin odczytałby taki sygnał i przystopował. Jak zawsze Rosja pogardza słabością – i szanuje siłę”.

Powyższy wywiad dedykujemy wszystkim prorosyjskim Polakom, a jest ich nie mało, zwłaszcza dedykacja dla Ruchu Narodowego i Kongresu Nowej Prawicy!

Philo

Źródło: TYGODNIK POWSZECHNY


3.09.2014, 13:11

Komentarze (34):

pablo81 Wrz 3, 2014, 1:15 po południu

Jak na siłę będziemy szukać wojny to w końcu ją będziemy mieli, dedykuje to redaktorom frondy - portalu poswieconego zydowskiej propagandzie

wróg publiczny nr 1 Wrz 3, 2014, 1:40 po południu

racja naprawdę syjonistyczno-satanistyczno-chabadowska propaganda, już jej słuchać i czytać nie można, codziennie tylko podjudzają głupich ludzi do wojny, bo mądrzy nigdzie nie pójdą i poczekają jak głupie się wybiją, jeżeli to od jednego tylko zależy (Putina) to by go dawno snajper ściągną. tu stoi cala machina masońska z jej planem III wojny w Rosji nie rządzi wcale Putin tak jak w USA Obama ale za ich pleców sekta chabad, poczytajcie sobie życiorys Putina jako biedny mały chłopiec został przygarniety właśnie przez tą sektę, i szkolony do władzy od lat młodych tak samo i Obama, poczytajcie se kto ma największe wpływy w każdym kraju i Rosji też. klany Rotshild, Rocefeler i im podobni, którzy planują zniszczyć wszystkie mocarstwa i połączyć je w jedno państwo NWO czy nie widzicie jak politycy się ugadują? gdyby naprawdę walczyli ze sobą to nikt by sie nie spotykał i dłoni nie podawał wrogowi, a oni na każdym spotkaniu się witają, goszczą i uśmiechają do siebie, jak by nic się nie działo, tylko głupie ludzie tego nie widzą i są manipulowani

wróg publiczny nr 1 Wrz 3, 2014, 1:52 po południu

bo gdyby Putin sam chciał rządzić skończył by tak jak Kenedi Kadafi czy Husain itp, i nikt nawet debil nie dałby 100 milionów za darmo Obamie na kampanie wyborczą żeby se chłopak porządził i se dorobił, tylko musiał najpierw podpisać posłuszeństwo sponsorom tak samo i z innymi rządzącymi, i pewnie sam Tusk też musiał coś podpisać za stołek w Brukseli

PiotrEs Wrz 3, 2014, 2:18 po południu

Mamy zatem niebezpieczeństwo na poziomie postsowieckich republik. To tyleż konsekwencja ekspansjonistycznej polityki Putina, co rojeń naszych elit politycznych opartych na zdezaktualizowanej idei Giedrojcia. Nadskakiwaliśmy Litwinom -w zamian mamy z ich strony wrogość, postępującą i nieukrywaną przymusową lituanizację, nadskiwaliśmy Ukraińcom wspierając pomarańczową rewolucję - w zamian dostaliśmy gloryfikację bandziorów z OUN-UPA i brak wsparcia dla naszych inicjatyw gospodarczych w tym kraju. Politycy, więcej realizmu, jeszcze nie jest za późno!

matem Wrz 3, 2014, 2:38 po południu

Zawsze Rosja nas mogła i może zaatakować. Ale do wojny to Fronda nie musi nawoływać. Nie wyszedł manewr wyrwana Ukrainy z wpływów Rosji zarządzony przez Obamę i nigdy Rosjanie nie pozwolą na to żeby Ukraina spod ich wpływów się wyrwała.

pokaż więcej komentarzy

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook