Kolejny atak na Polskę owocem Grossa, Tokarczuk i Michnika! - zdjęcie
24.10.15, 11:03

Kolejny atak na Polskę owocem Grossa, Tokarczuk i Michnika!

14

Wieloletnie działania przekonujące opinię publiczną, że to Polacy byli największymi agresorami podczas II wojny światowej i w istocie to oni są odpowiedzialni za krzywdę Żydów przynoszą skutek. Na zachodzie coraz więcej osób jest przekonanych, że Polska nie była ofiarą, lecz współtwórcą okropieństw II wojny. Jedną z nich jest amerykańska profesor Phyllis Chesler

„Podobnie jak polscy księża katoliccy przed II Wojną Światową, tak dzisiaj mułłowie i imamowie propagują nienawistny szał do Żydów” – napisała prof. Phyllis Chesler na israelnationalnews.com. Lewicowo-syjonistyczna psycholog zbliżona do kręgów feministycznych zarzuciła naszym przodkom niewiarygodne czyny, o jakich nie słyszała historiografia.

Co ciekawe, w swoich atakach na Polaków profesor opiera się głównie na książce Anny Bikont - dziennikarki "Gazety Wyborczej". 

Pochodząca z USA żydowska profesor o robotniczych korzeniach bez zająknięcia zarzuciła naszym przodkom zbrodnie. Starając się uargumentować swoje tezy podparła się niewyjaśnionymi w pełni wydarzeniami i ogólnikami o złych Polakach pragnących za wszelką cenę przejąć żydowski majątek, o szalejących z nienawiści endekach oraz o księżach przypominających przed wojną z ambon kto zabił Pana Jezusa.

Jak widać na amerykańskiej "uczonej" nie robi wrażenia fakt, że to Polacy w czasie wojny uratowali najwięcej Żydów, za co groziła im zresztą śmierć. Pomoc jakiej doświadczyli Żydzi z naszej strony nie ma jednak znaczenia, liczą się tylko pojedyczne poszlaki, z których można wysnuć fatalne dla nas wnioski.

W całym tekście słowo „Niemcy” padło tylko jeden raz. Z kolei wyraz „mordercy” w kontekście Polaków jest używany stale.

Czy w wyniku propagandy prowadzonej również przez rodzimych "intelektualistów" takich przypadków jak powyższy będzie więcej?

ds/pch24.pl/israelnationalnews.com

Komentarze (14):

anonim2015.10.24 11:25
To nie są "przypadki", a świadomie prowadzona tzw."polityka historyczna". Jak pisze S.Michalkiewicz został znaleziony "winowajca zastępczy", co jest tym bardziej perfidne, że staje się nim naród, który obok Żydów najbardziej doświadczał niemiecko-nazistowskich zbrodni. Póki co, polskie(?) państwo albo wcale, albo bardzo słabo przeciwstawia się tym pomówieniom.
anonim2015.10.24 11:25
To nie są "przypadki", a świadomie prowadzona tzw."polityka historyczna". Jak pisze S.Michalkiewicz został znaleziony "winowajca zastępczy", co jest tym bardziej perfidne, że staje się nim naród, który obok Żydów najbardziej doświadczał niemiecko-nazistowskich zbrodni. Póki co, polskie(?) państwo albo wcale, albo bardzo słabo przeciwstawia się tym pomówieniom.
anonim2015.10.24 11:27
Zarzuty są nieprawdziwe,czynią z ofiar katów,pomijają drastyczne historie polskich rodzin ginących w obronie Żydów,gdzie film o Ulmach?Dużo za to o Pokłosiu czy Idzie.Przyczyna jest jedna słabość państwa,bezradność jego polityki zagranicznej.Prezydent przeprasza za Jedwabne stawiając Polaków na równi z okupantem.Cóż się dziwić jeśli ministrem spraw zagranicznych był,jedyny wypuszczony na leczenie z Auschwitz, Żyd..PO prostu wystarczy już.
anonim2015.10.24 11:34
Trzeba być naprawdę Frondą, żeby nie widzieć różnicy między Tokarczuk a Chesler. Nie słyszałem jeszcze nigdy, żeby Tokarczuk, Michnik czy Gross powiedzieli, że to Polacy byli największymi agresorami podczas II WŚ. Czy na tym portalu wszystko musi być skrajne? Nie ma odcieni szarości? Przypisujecie ludziom nie ich słowa, żeby wyszli na bardziej radykalnych, niż są. Żeby można było się z nimi pokłócić. Rzetelność dziennikarska na poziomie "Faktu". Albo gorzej.
anonim2015.10.24 11:34
@Norek9. No i o czym to świadczy ? - moim zdaniem jedynie o tym, że w zdemoralizowanym(i biednym) wojną społeczeństwie zawsze znajdą się jednostki, które będą szukać łatwego zysku. A, że "skarby" były, to świadczą o tym zeznania nielicznych, ocalałych więźniów. Na przykład Richard Glazar (w ucieczce pomagali mu także Polacy) w swoich wspomnieniach pisze o tym, że ukraińscy wachmani zakopywali w okolicznych lasach różne kosztowności odebrane ofiarom niemieckiego ludobójstwa. Miejscowi ludzie coś na ten temat wiedzieli. Mało kto zresztą wie, że w pobliżu "Treblinki dla Żydów" był drugi obóz, w którym mordowani byli głównie Polacy.
anonim2015.10.24 11:47
@Norek9. "Nie zmyślał" ? - przypisując całemu narodowi polskiemu kradzież i zbrodnie ? W takim razie należałoby samym Żydom przypisać sprawstwo Holocaustu, skoro wielu z nich posłużyło Niemcom jako narzędzia ludobójczej eksterminacji ? Nie wszyscy zostali zmuszeni - byli i tacy, którzy szukali możliwości bogacenia się na mordowanych braciach. I co - mamy powiedzieć, że Żydzi także byli "narodem sprawców" ?
anonim2015.10.24 12:05
"profesor opiera się głównie na książce Anny Bikont - dziennikarki "Gazety Wyborczej"" Bo towarzystwo skupione wokół tej gazety jest V kolumną, szkodnikami nie wiadomo dlaczego tolerowanymi przez "polski" rzunt. Gdyby Polska była rządzona przez Polaków, całe to (i nie tylko to) środowisko zostałoby otoczone nadzorem tajnych służb, a piśmidło (nie mówiąc już o fakcie zasilania go z budżetu państwa) natychmiast rozwiązane.
anonim2015.10.24 12:33
[email protected] Zapnij rozporek.
anonim2015.10.24 12:37
Uczę się@ Naucz się czytać ze zrozumieniem. To ty przypisujesz Frondzie, to czego nie ma. Rozumiem, że popierasz antypolskie działania i prymitywną propagandę antypolską za grubą forsę w wykonaniu GW, Tokarczuk i Grossa. Gratuluję. Nie ma to jak robić geszeft na Polakach.
anonim2015.10.24 15:07
@Norek 9 - Co za głupie myślenie! Może wyjaśnisz innym frondowiczom co ma piernik do wiatraka tzn co ma czyn przeszukiwania byłego obozu KL Lublin po opuszczeniu go przez NKWD do morderstw tzn. zabijania żydów. I uświadom sobie że ten obóz przeszukiwał nie kto inny jak żydzi.
anonim2015.10.24 15:17
@Norek 9 Może grabieży na ziemiach odzyskanych nie dokonywali PPR z żydowskimi rodowodami z ZSRR. Tak samo i było w tym obozie KL LUBLIN - czy myślisz że to przeszukiwanie nie odbywało się bez zgody władz i SB? naiwny jesteś mówiąc wprost.
anonim2015.10.24 17:41
Gdyby Polska poszła na współpracę z Hitlerem, to żadna z tych kurew by dziś nie chodziła Ziemi. Opór Polaków wobec Hitlera zamiast otwarty z nim sojusz jest niekwestionowanym czynnikiem, który zadecydował o przekreśleniu sukcesu III Rzeszy.
anonim2015.10.24 17:43
"Pochodząca z USA żydowska profesor o robotniczych korzeniach...." te chwasty z robotą mają nic wspólnego.
anonim2015.10.24 21:33
Kolejne żydowskie bla, bla, bla....aj waj byle nie pracować , i łatwo żyć.