reklama
reklama

Kard. De Paolis: "Bardziej słuchamy ludzi, niż prawd wiary"

Kard. De Paolis:
Kard. Velasio de Paolis (fot. YouTube)
reklama "Mamy zamieszanie, nad którym trudno jest zapanować. Bardziej słuchamy ludzi, niż prawd wiary. Kościół tymczasem musi przekazywać prawdę, którą otrzymał z wysoka" - mówi kard. Velasio de Paolis.

„Mamy zamieszanie, nad którym trudno jest zapanować. Bardziej słuchamy ludzi, niż prawd wiary. Kościół tymczasem musi przekazywać prawdę, którą otrzymał z wysoka, a nie podporządkowywać się opinii publicznej” – to mocne słowa, które wypowiedział kardynał Velasio de Paolis, uczestnik wielu synodów. Tym razem, jako kardynał senior, ocenia obrady ostatniego ze zgromadzeń z zewnątrz. Purpurat pod uwagę bierze przede wszystkim poważne zamieszanie, które powstało w Kościele.

Kardynał stwierdził, że zbyt duży wpływ na obrady Ojców Synodu miał lęk przed utratą popularności. Niepotrzebnie położono też zbyt duży nacisk na retorykę innowacyjności.

Hierarchowie rozbudzili oczekiwania, których nie można było spełnić – i to ostatecznie negatywnie zaciążyło na synodzie.

By naprawdę zrobić krok w przód, Kościół potrzebuje ciągłości – podkreśla kard. De Paolis. Wszystkiego nie można kwestionować. Kościół jest bowiem stróżem prawdy i nie ma nad nią władzy. „Stałym punktem jest Słowo Boże. Jest to skarb, którego nikt nie może zmienić, nawet Papież” – podkreślił kard. De Paolis.

bjad/radio watykańskie

22.10.2014, 7:57

Komentarze (12):

tomtom Paź 22, 2014, 8:14 rano

KONKRET !!!

blumkwist Paź 22, 2014, 8:16 rano

„Stałym punktem jest Słowo Boże. Jest to skarb, którego nikt nie może zmienić, nawet Papież”....kto odpowiada za to zamieszanie...czy tylko kard. Kasper i Marx? Mam nadzieję że Franciszek zrozumie tą aluzję zawartą w zacytowanym stwierdzeniu kard. De Paolis.

Lidka Paź 22, 2014, 8:31 rano

No i tak powinien się wypowiedzieć papież zamiast flirtować z rozmywaniem nauki Kościoła.

KEFAS1277 Paź 22, 2014, 8:38 rano

KK nie może iść z duchem czasu, bo ten "duch czasu" śmierdzi siarką!

Arom Paź 22, 2014, 8:51 rano

Bergoglio to lewak, który sieje zamierzony zamęt. Czy gdyby szanował zdrową cywilizację i prawo naturalne wystawiałby prawdę na unicestwienie???!!!
PS. Bergoglio wspominał o emeryturze (po kuriozalnej abdykacji BXVI nie byłby to już precedens). Czas na czyny w tym temacie!

pokaż więcej komentarzy

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook