reklama
reklama

Joga to dzieło szatana!

Joga to dzieło szatana!
reklama Egzorcysta o. Gabriele Amorth nie ma w tej kwestii wątpliwości: joga jest dziełem szatana i prowadzi do zła. Z kolei Kongregacja Nauki Wiary ostrzega, że podobne praktyki mogą prowadzić do schizofrenii!

„Joga to dzieło szatana. Myślisz, że robisz to dla treningu swojego mózgu i ciała, a tak naprawdę prowadzi to do hinduizmu. Wszystkie te orientalne religie bazują z kolei na fałszywej wierze w reinkarnację” – wyjaśnia o. Gabriele Amorth, watykański egzorcysta.  

„Szatan zawsze się ukrywa. Bardziej od wszystkiego innego pragnie, by ludzie nie wierzyli w jego istnienie. Bada każdego z nas, nasze relacje z dobrem i złem – a potem nas kusi” –  przestrzega.

O. Amorth przypomina, że poprzez tego typu praktyki, związane często z sektami, diabeł kusi przede wszystkim młodzież. Zdaniem o. Amortha oddziaływanie jogi na młode osoby można przyrównać do diabelskiego wpływu książek o Harrym Potterze. Rodzice kupują je dzieciom myśląc, że to niewinne opowieści; tymczasem poprzez nie szatan zbliża najmłodszych do świata złych mocy.

Warto tu zauważyć, że wypowiedzi o. Amortha nie są tak naprawdę żadną nowością. To po prostu mocne przypomnienie nauki Kościoła świętego. Warto tu przypomnieć jasne ostrzeżenia Kongregacji Nauki Wiary dotyczące praktyk podobnych do jogi, umieszczone w dokumencie "O niektórych aspektach medytacji chrześcijańskiej” z 1989 roku (s. 28):

"Niektóre ćwiczenia fizyczne wywołują wrażenia spokoju i odprężenia, uczucia błogości, a nawet światła i ciepła, przypominające radości duchowe. Branie ich za autentyczne pociechy Ducha Świętego oznaczałoby całkowicie błędne pojmowanie drogi duchowej. Nadawanie im znaczeń symbolicznych, typowych dla doświadczenia mistycznego, gdy nie odpowiada im moralna postawa zainteresowanego, ujawniałoby pewien rodzaj umysłowej schizofrenii, która może prowadzić nawet do zaburzeń psychicznych, a niekiedy do odchyleń moralnych".

Biorąc to wszystko pod uwagę sprawa jest oczywista: oficjalna promocja jogi, z jaką mamy do czynienia w Poznaniu, to ogromny skandal. Podobne działania są na rękę wyłącznie diabłu i mogą doprowadzić do poważnych problemów duchowych u wielu osób. A co gorsza, są adresowane także do dzieci, nie zważając wcale na ostrzeżenie Chrystusa o grzechu, jakiego się w ten sposób dopuszczają: 

"Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza" (Mt 18,6). 

pac

3.07.2014, 20:45

Komentarze (33):

Bubu64 Lip 3, 2014, 9:12 po południu

Re:granatowy
Kiedy to chrześcijanie wierzyli w reinkarnację?
Następny postępowy (niedouczony) lewak?

Pokręć Lip 3, 2014, 9:24 po południu

@Granatowy: już w listach Apostolskich, w Nowym Testamencie jest jasno i wyraźnie, wprost napisane, że pisane jest czlowiekowi raz umrzeć a potem - sąd. Wprost i jasno jest wykazane, że wiara w reinkarnację jest fałszem, zresztą wprowadzonym na grunt Europejski przez Pitagorasa i jego szkołe filozoficzną. Chrześcijaństwo u swojego zarania potępiało wiare w reinkarnację i uważało ją za herezję.

RationalismusXXI Lip 3, 2014, 9:28 po południu

Za kłamstwa zawarte w tym artykule, ktoś się będzie smażyć na pewno.

Majestic Lip 3, 2014, 9:31 po południu

Na każdym kroku trzeba zachować czujność i stronić od zachowań które mogą negatywnie na daną osobę rzutować gdyż joga jest wabikiem nęcącym nieświadomych uczestników aby przystąpili do zbiorowiska belzebuba przejawiającego się w buddyzmie.

pokaż więcej komentarzy

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook