Jest porozumie w sprawie funduszy KPO dla Polski - zdjęcie
13.05.22, 16:31Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Jest porozumie w sprawie funduszy KPO dla Polski

25

Zarówno zespół ze strony Polski, jak i zespól, który został stworzony przez przewodniczącą KE doszły do porozumienia w zakresie treści kamieni milowych i te zaaprobowane przez obie strony treści kamieni milowych zostały właśnie przekazane do dalszej procedury, już takiej finalnej, formalnej akceptacji przez KE – powiedział w piątek rzecznik polskiego rządu Piotr Müller.

Jak przekazał rzecznik polskiego rządu, Polska oraz Komisja Europejska doszły do porozumienia ws. funduszu KPO. Prace zespołów negocjacyjnych zakończyły się w środę.

- Doszliśmy do porozumienia jeżeli chodzi o treść kamieni milowych w KPO, to bardzo dobra wiadomość, która oznacza, że w najbliższych kilku, kilkunastu dniach powinno dojść do formalnego zaakceptowania KPO. Cieszę się, że doszło do tego porozumienia w tych zespołach negocjacyjnych. Przed nami właściwie tylko droga formalna w KE, a potem oczywiście realizacja poszczególnych reform, które są zapisane w KPO – stwierdził Piotr Müller na briefingu prasowym.

- Przed nami już właściwie tylko droga formalna w KE, a później oczywiście realizacja poszczególnych reform, które są zapisane w KPO. Jest ich wiele, bo one nie dotyczą tylko wymiaru sprawiedliwości, to jest wąski wycinek, który był dyskutowany tylko na samym końcu, ale wielu reform gospodarczych, systemowych, które będą realizowane ze środków Unii Europejskiej – przekazał rzecznik rządu.

 

mp/300polityka.pl/polsat news/media

Komentarze (25):

Pąsowy miękiszon...2022.05.14 13:48
Pisowcy nic nie dostanie. W Europie nie siedzą frajerzy którzy dadzą sobie byle kit wcisnąć. Już się Rysio kilometrówka o tym przekonał na własnej skórze...
Filip2022.05.14 10:40
Adam Glapiński w czasie pandemii koronawirusa kazał dodrukować 144 mld zł, czym wywołał galopującą inflację. Celowo wywołał dużą inflację, żeby zwiększyć wpływy rządu Mateusza Morawieckiego. Adam Glapiński został wybrany na drugą kadencję, żeby przed wyborami parlamentarnymi rzucić pieniądze w wiadomym celu. :)
Filip2022.05.14 9:28
Od miesięcy nie milkną pogłoski o przygotowaniach PiS do przedterminowych wyborów parlamentarnych (planowo mają się odbyć jesienią 2023 roku). Prezesa Kaczyńskiego do takiej decyzji ma skłonić m.in. niepewność co do wysokiego poparcia w obliczu rosnącej inflacji i problemów kredytobiorców. Jednak do tej pory politycy obozu rządzącego stanowczo zaprzeczają planom przygotowywania wcześniejszej elekcji.
rabbi inoCenty stinkfurtz2022.05.14 8:55
... my pejsaci wlasciciele swiata niewidzimy potrzeby ... ay goje musieli miec sprawiedliwy sady ... POPOco ... nooo chodz do pejsatego pana ... pan cie kopnie ... schalom
NoName2022.05.14 0:55
Panie Müller, proszę się nie obawiać mówić prawdę. Te treści kamieni milowych to warunki a raczej szantaż (utrata suwerenności za pieniądze) stawiany przez ke: 1. rozwiązanie izby dyscyplinarnej, 2. przywrócenie sędziów zwolnionych przez tą izbę i wypłacenie im zaległych wynagrodzeń, 3. respektowanie wszystkich wyroków tsue nawet sprzecznych z polskim ustawodawstwem czyli wyższość prawa jakiejś coraz bardziej szemranej organizacji nad prawem krajowym. Jak to się ma do Waszych zapewnień, że ke i tsue działają bezprawnie, bez oparcia w traktatach niczym mafia i nie ulegniecie temu. Jeżeli przyjmiecie te punkty a szczególnie 2 i 3 to będzie to oznaczać utratę suwerenności co zakrawa na zdradę państwa. Organizacja wymiaru sprawiedliwości należy do suwerennego państwa a najwyższym prawem na terenie tego państwa jest jego Konstytucja i nie podlega to żadnej dyskusji ani kupczeniu. Suwerenność państwa nie jest na sprzedaż i dlatego nie wierzę w to, że po tylu górnolotnych słowach o honorze godności i dumie Polaków, prawica zamieni się z opozycją i sama zostanie TARGOWICĄ!!!.
no comment - no mercy2022.05.13 19:33
dla POplatfy i Herr Hund "kamieni kupa" - dla reszty Polaków "kamienie milowe"
Krzysztof2022.05.13 19:32
Jak Morawer z Kaczorem sprzedadzą chociaż gram polskiej suwerenności za te kilka miliardów kredytów, to ja się z nimi policzę.
Krakus2022.05.13 19:07
Z Czechami w sprawie w sprawie Turowa PiS nawet kilka razy zapowiadał "porozumienie". Nikt o normalnym umyśle wam złodzieje i nieudacznicy z PiS nie wierzy.
man.of.Stagira2022.05.13 18:41
ALE .. jest po rozumie? //
Krakus2022.05.13 19:08
No po rozumie. PiS nigdy rozumem się nie wykazywał, tylko chciwością, kumoterstwem i błaznowaniem.
Böno2022.05.13 18:30
Porozumienie o treści kamieni milowych? Czy to dureń się wypowiada, pisze, czy mają nas za durni? Nawet propagandy nie potrafią dobrze sformułować. A ta propaganda, to gorsza niż za PRL-u niż nawet ta putinowska.
Nietrzymanie moczu2022.05.13 18:42
Pierwsze objawy związane z nietrzymaniem moczu mogą wystąpić już u młodych kobiet. Dominuje wówczas wysiłkowe nietrzymanie moczu. Wraz z upływającymi latami, ten niekomfortowy incydent dotyka zarówno kobiety, jak i coraz więcej mężczyzn. Nietrzymanie moczu - przyczyny nieprawidłowego objawu wymagają wizyty u lekarza, najczęściej u urologa. W przypadku kobiet - konieczna może się okazać wizyta u ginekologa.
Lekarz2022.05.13 19:17
Jak masz problemy z nietrzymaniem moczu to zgłoś do twojego lekarza. Form na frondzie, to nie przychodnia lekarska. A ponadto polecam byś nosił przy sobie nocnik i mniej pił.
Wicio alpaga z anna pochewką2022.05.13 18:30
mamy zesmrodzone wakacje w Zanzibarze na zmywaku
Wicio Betonowy POplatfus ksywa denio2022.05.13 18:20
Hańba - von Leyen do dymisji - rozwiązać Parlament Europejski - Timmermans do Holandii 0 Wehofstadt do Belgii, Ruppe na Madagaskar
dobić Herr Hunda2022.05.13 18:19
mizykordyją
man.of.Stagira2022.05.13 18:03
JUŻ po rozumie? //
YORK2022.05.13 18:03
Jeżeli się okaże że kolejny raz zostaliśmy wpuszczeni w maliny to będziecie cienko śpiewać
matis892022.05.13 17:54
PRZYPOMINAM !!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
matis892022.05.13 17:10
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii Chipowania. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi, zapomogi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii Chipowania.
matis892022.05.13 17:54
PRZYPOMINAM !!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
Po 11 ...2022.05.13 17:09
Ta wasza propaganda jest głupsza niż Putina. Jest porozumienie? A co to niby znaczy? Znaczy to, że "doszliśmy do porozumienia jeżeli chodzi o treść kamieni milowych w KPO". Można się uśmiać na śmierć. Wasza głupota powala.
Anonim2022.05.13 16:49
PIS = Lockdown Embargo Wojna
Anon2022.05.13 16:42
Takie samo jak było z Czechami w sprawie Turowa?
Anonim2022.05.13 17:08
Takie, a nawet dużo lepsze. 😁😁😁