Jeśli po zmianie władzy Lis nie będzie przymierał głodem to znaczy, że nic się nie zmieniło - zdjęcie
25.08.15, 17:41

Jeśli po zmianie władzy Lis nie będzie przymierał głodem to znaczy, że nic się nie zmieniło

14

Stażyści Lisa zatrudnieni na umowę zlecenie znaleźli dorsza wędzonego w rozliczeniach Andrzeja Dudy – całe 11 tysięcy złotych za przeloty samolotowe z trzech lat. Każde ściganie polityka, który sięgnie chociaż po jedną złotówkę Polaków powinno być pochwalone i objęte ponadpartyjną zasadą dogłębnej analizy. Gorzej gdy płatne pismaki władzy po wielomiesięcznej eksploracji kozaczego dołu wyjmują śmieszne papierki, które świadczą tylko i wyłącznie o głupocie i małości pismaków. Zacznijmy może od rzeczy podstawowej czyli prawa i poszczególnych artykułów, jasno definiujących stan faktyczny. 

Co czytamy na stronie sejmowej, która powołuje się na ustawę z dnia 9 maja 1996 r. O WYKONYWANIU MANDATU POSŁA I SENATORA? Poseł ma prawo, na terenie kraju, do bezpłatnego przejazdu środkami publicznego transportu zbiorowego oraz przelotów w krajowym przewozie lotniczym, a także do bezpłatnych przejazdów środkami publicznej komunikacji miejskiej (art. 43 ust.1 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora). Kwestię tę reguluje również rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 28 grudnia 2001 r. w sprawie trybu korzystania przez posłów i senatorów z bezpłatnych przejazdów i przelotów na terenie kraju, które wskazuje Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. jako zapewniające przewóz posłów na trasach krajowych. W związku z powyższym Kancelaria Sejmu zawarła umowę z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT S.A., które nie wyróżniają klasy biznes na przeloty krajowe. Ponadto Kancelaria Sejmu ma zawarte umowy ze SprintAir oraz ze spółką Eurolot. Źródło: strona sejmowa.

Krótko mówiąc poseł Andrzeja Duda w latach 2011, 2012 i 2013 zgodnie z prawem wydał śmieszną sumę 11 tysięcy (3666 zł przez rok) na przeloty krajowe, co każdy poseł ma zagwarantowane ustawowo. Dlaczego śmieszne. Ano dlatego:

  1. Donald Tusk w 2011 roku na domowe loty do Sopotu z kasy podatnika wydał 6 milionów złotych.
  2. Bogdan Borusewicz od 2007 do 2013 roku odbył ponad 700 lotów za kwotę 381 tysięcy zł.
  3. Radosław Sikorski na paliwo dla prywatnego samochodu wydał 80 tysięcy zł.
  4. Ewa Kopacz i świta na cztery przejazdy pociągiem wydali 9 tysięcy plus samolot, który poleciał za Pendolino do Gdańska za kilkaset tysięcy złotych.

Dla uzupełnienia kosztów ponoszonych przez podatników warto dodać, że za propagandową stertę nawozu pod tytułem „Tomasz Lis na żywo”, gdzie wielokrotnie łamano wszelkie możliwe standardy dziennikarstwa i normy moralne, Lis kasuje Publiczną Telewizję na 300 000 zł za każdy odcinek łajna, czyli 1 200 000 zł miesięcznie. Jeśli po październiku nie zobaczę jak tego rodzaju sprzedajni paszkwilanci, razem z żoną, wylatują na zbitą twarz z TVP i innych redakcji, to nie przejdzie mi przez gardło, że cokolwiek się zmieniło. Zmiana musi być widoczna i radykalna, a sprzątanie precyzyjne. Skompromitowani wyrobnicy mają przymierać z głodu i nie za swoje przekonania polityczne, których zresztą nie mają, ale za uprawianą prostytucję udającą dziennikarstwo. Dość takiego patologicznego stanu, w którym człowiek przyzwoity musi się bronić przed kalumniami „opluwacza”. Lis w przyzwoitym kraju byłby dziś w podręcznikach dziennikarstwa przedstawiany jako modelowy i instruktażowy wzorzec upodlenia zawodu. Każdy student dziennikarstwa powinien znać co najmniej trzy przykłady stoczenia się Lisa, żeby wiedzieć, co to znaczy być karykaturą dziennikarza i człowiekiem z półdupkami na szyi zamiast twarzy. Jeden z takich przykładów podaję. Poniższy paszkwil „dziennikarz” Tomasz Lis poświęcił mnie, proszę samemu zweryfikować, rzetelność i warsztat, a także ocenić, czy to jest upośledzenie, skundlenie, czy może kompilacja obu stanów.

Matka Kurka/ Piotr Wielgucki

za: kontrowersje.net

Komentarze (14):

anonim2015.08.25 18:07
Idę w zakład Panie Wielgucki, że żaden z tych pismaków nie będzie przymierał głodem. Nachapali się tak, że starczy na kilka pokoleń lisów, michników, olejników itp. Włos im z głowy nie spadnie, bo chroni ich prawo stworzone w najlepszej intencji obrony wolności słowa, a które oni zamienili na prawo do obrony rynsztoka. Nawet takie maleńkie fafiki się obłowiły i nadal będą ujadać i pluć wokoło miłością i tolerancją, co jakiś czas zmieniając swój nickname, aby ukryć się pod płaszczykiem zatroskanego obywatela.
anonim2015.08.25 18:17
"Jeśli po zmianie władzy Lis nie będzie przymierał głodem to znaczy, że nic się nie zmieniło" - tia, widzę że redakcja oficjalnie już podziela marzenia niektórych komentujących odnośnie zwycięstwa PiSu i rzekomych zmian jakie wprowadzą.
anonim2015.08.25 18:57
@ Fafik fafik.... fafik.... do budy no już.... a na poważnie.. jeśli nie widzisz różnicy między kradzieżą (rzekomą) 11 000 zł a okradaniem Polaków na kwotę 6 000 000 zł to może warto już udać się do lekarzy specjalistów...? Albo prościej będzie zrobić sobie i ciągle nosić koszuklę z nadrukiem "umrę za PO - poprzez uduszenie się w jej d....pie"!!! Uwierz... naprawdę nie da się głębiej wejść!!!!!!! I przekonaj mnie rzeczowo że nie mam racji???!!!
anonim2015.08.25 19:26
@ ilia Czy kradzież Fiata Seicento różni się od kradzieży Audi A6? Inna jest ocena moralna?
anonim2015.08.25 19:43
fafik typowy aparatczyk peowski przyszedł tu na forum się wynaturzać, spadaj na onet do swoich tam miejsce dla tępo-myślących :) troll
anonim2015.08.25 19:59
@ajawoledyskutowac Zależy kto i co ukradnie ;D
anonim2015.08.25 21:43
Fafik żałosne są twoje wywody, i bagatelizowanie machlojek Tuska z przelotami na 6 milionów złotych. Znaj proporcje platformiany Tumanie, 11 tysięcy złotych w zestawieniu z 6 milionami które Tusek zmarnotrawił na prywatne podróże. Na jednej wizycie u sowy więcej twoi sutenerzy z PO przeżarli niżeli pan Duda przez 3 lat wydał z kasy sejmowej.
anonim2015.08.25 21:44
Fafik jak to ukradł czerski imbecylu, przysługiwało dla pana Andrzej prawo do korzystania z tych pieniędzy, nie postąpił wbrew prawu.
anonim2015.08.25 21:45
Fafik Tusek nadużywał przywilejów i wydzierała pieniądze od Polaków to jest skandaliczne zachowania za które nie został rozliczony bo uciekł do Brukseli.
anonim2015.08.25 22:58
7. Nie kradnij ! Obojętnie czy wyniesiesz z biura ołówek czy z warsztatu samochodowego koło to jest to KRADZIEŻ ! Tak zostałem nauczony.
anonim2015.08.26 0:22
Donald Tusk i cała jego tzw. Platforma Obywatelska odpowiada za zdefraudowanie 26 miliardów złotych jakie miało miejsce przy budowie autostrad. Nikt go nie pociągnął do odpowiedzialności karnej. Tymczasem Duda pobrał z kasy państwowej kwoty zgodnie z obowiązującym prawem, by móc sprawować zgodnie z prawem swoje obowiązki. Zarzutu stawiane Dudzie są bezzasadne.
anonim2015.08.26 7:45
Jak można?Ci ludzie którzy opinie wystawiają bronią Tuska czy innych bo ci? im wolno. Ja sama byłam świadkiem jak Borusewicz jeszcze jak żyła jego żona przywiózł służbowym samochodem rodzinę na wczasy.Tyle afer, złodziejstwa nie widzą w PO. Widzą DRZAZGĘ U BLIŹNIEGO U SIEBIE BELKI NIE WIDZĄ. Taki przykładowy fafik-burak klapki ma na oczach.
anonim2015.08.26 10:41
Nikt niczego nie ukradł. Każdy poseł ma prawo korzystać z darmowych przewozów. Jeżeli jednak jakiemuś posłowi robi się zarzut, że wyjechał 11 tys. zł, a nie mówi się o kimś kto wyjeździł 6 mln to świadczy to tylko o stronniczości i próbie zdyskredytowania za wszelką cenę. Każde dziecko już wie, że Lis jest platformianym propagandzistą i nie warto się przejmować tym co pisze.
anonim2015.08.26 18:30
Trafne argumenty w temacie Lisa, ale Matka Kurka jeszcze niedawno sprzedawał się komunie, a potem PO. Mnie to wszystko brzydzi.