- Nie ma harmonii pomiędzy symbolem LGBT i symbolem biblijnego Przymierza. Tęcza LGBT nie ma nic wspólnego z tęczą biblijnego Przymierza. Wręcz przeciwnie – pisze przedstawiciel Forum Żydów Polskich Paweł Jędrzejewski.

Jednocześnie Jędrzejewski podkreśla, że czym innym jest sześciokolorowa tęcza, „symbolizująca współcześnie ruchy gejowskie i pokrewne”, a czym innym tęcza siedmiokolorowa, która oznaczaja relację Boga z ludźmi. 

Nie milkną echa po dokonaniu profanacji przez środowiska lewackie. Po zatrzymaniu przez policję Elżbiety Podleśnej,  która pod koniec kwietnia rozkleiła w Płocku plakaty i nalepki z Matką Boską i Dzieciątkiem Jezus z tęczowymi aureolami, do sprawy odniosło się Forum Żydów Polskich. 

Przedstawiciel FŻP Paweł Jędrzejewski naportalu salon24.pl pisze, że „nie ma harmonii pomiędzy symbolem LGBT i symbolem biblijnego Przymierza”. 

- Siedem Przykazań Potomków Noego stanowi treść Przymierza symbolizowanego przez tęczę i jej siedem kolorów”. Piąte z tych przykazań – oznaczające zakaz niemoralnych stosunków seksualnych – dotyczy każdego stosunku seksualnego, „jaki nie odbywa się pomiędzy kobietą a mężczyzną (których dodatkowo nie może wiązać bliskie pokrewieństwo lub powinowactwo) - przypomina Jędrzejewski

Według niego, "paradoksem w obrębie symboli” jest to, że tęcza – „symbol ładu i twórczego ograniczenia, jakie judaizm (a za nim chrześcijaństwo) wprowadziły do ludzkiej seksualności, stała się symbolem ruchu (LGBT) głoszącego całkiem odwrotne hasła”. 

Jego zdaniem, hasła ideologii LGBT„propagują cofnięcie się do form seksualności z czasów odległych o tysiące lat – prymitywnych i przez ludzkość już dawno odrzuconych”. 

- Idee zawarte w Torze uczyniły »gender obiektu« tematem moralnym. Ustaliły, że nikt nie jest »wymienny« seksualnie. W efekcie ustanowiły, że seks będzie istotną interakcją pomiędzy ludźmi odmiennych płci, a nie po prostu »robieniem czegoś komuś« – zaznacza 

- Rezultatem tego było między innymi podniesienie społecznej roli kobiet, które powoli przestawały być »obiektami« do męskiej penetracji (wymiennymi z dziećmi, chłopcami, zwierzętami) lub »maszynkami do dostarczania potomstwa«, a stawały się systematycznie, poprzez stulecia, równorzędnymi partnerami mężczyzn” – podkreśla Jędrzejewski.

- Używanie argumentu, że tęcza symbolizująca ruch LGBT jest w jakiś sposób zgodna z symboliką biblijnego Przymierza, jest kłamliwe lub – co najmniej – błędne.  - podsumowuje

 

Argument, że sześciokolorowa tęcza symbolizująca ruch LGBT jest w jakiś sposób zgodna z symbolem biblijnego Przymierza (siedmiokolorową tęczą), jest kłamliwy lub - co najmniej - błędny. Te dwie tęcze, te dwa symbole pozostają w kulturowym konflikcie.

— Forum Zydow Polskich (@ForumFZP) 7 maja 2019

bz/TVP INFO/Salon24.pl