reklama
reklama

"Fakt": Jaruzelski też miał teczki - i wiadomo, gdzie są?!

reklama

Dziennik "Fakt" pisze dziś, że nie tylko gen. Czesław Kiszczak zbudował w swoim prywatnym mieszkaniu groźną hakotekę. Teczki miał gromadzić też gen. Wojciech Jaruzelski - twierdzą informatorzy "Faktu". Mało kto zresztą przypuszcza, że mogłoby być inaczej...

"Fakt" pisze jednak nawet, kto według jego informatorów posiada teczki Jaruzelskiego: To jego córka, Monika, która miała otrzymać akta wraz z zwiększością spadku po zmarłym generale. Córka miała przekazać teczki Fundacji Archiwum Dokumentacji Historycznej PRL, bo taka była wola ojca.

"Wszystkie teczki z domu Jaruzelskiego, a było ich ze 2000, trafiły do magazynu przy bibliotece Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku" - przekonuje rozmówca "Faktu".

Kto tymczasem zasiada w Fundacji? Tak... Syn Wiesława Gomułki, a także były szef Sztabu Generalnego Ludowego Wojska Polskiego...

Gdy "Fakt" zjawił się w pułtuskiej bibliotece usłyszał od jednego z pracowników, że akta tam są - i że są "niezwykłe". Jednak dyrekcja pytana o sprawę tłumaczy, że... tylko IPN może sprawdzić, czy te akta tam są, czy nie, a zresztą... w ogóle ich nie ma.

Kiedy polską scenę polityczną wysadzi kolejna bomba, tym razem z pułtuskiej piwnicy Jaruzelskiego?...

23.02.2016, 8:35

Komentarze (0):

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook