reklama
reklama

Egzaltacja i wyniesienie brzydoty, makabryczności i demoniczności. List egzorcysty o Halloween

Egzaltacja i wyniesienie brzydoty, makabryczności i demoniczności. List egzorcysty o Halloween
fot. Facebook
reklama „W jednej z dużych rzymskich dyskotek w noc Halloween wystawiono na widok publiczny kukiełkę księdza, powieszonego za nogi, głową w dół.” - piszą w liście o Halloween egzorcysta. Koniecznie przeczytaj!

Egzaltacja i wyniesienie brzydoty, makabryczności i demoniczności, czyli list Przewodniczącego Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów o Halloween, Ks. Francesco Bamonte:

Miesiąc październik, który obecnie mamy , od kilku dziesięcioleci stał się czasem frenetycznych przygotowań do nocy z 31 października na 1 listopada 2014 , która dla wielu nie jest już czasem Wszystkich Świętych , ale stała się nocą Halloween. Stało się to już modą, również w naszej chrześcijańskiej kulturze , zwłaszcza dzięki instrumentalizacji przez network, prasę, wszystkie mass media, które je rozpowszechniają. Witryny cukierni , ozdobione Halloweenowi dekoracjami, sklepy z zabawkami , czasopisma dla dzieci i młodzieży , strony internetowe przywołujące nieustannie uwagę i zainteresowanie społeczne na Halloween, nawet szkoły są ozdabiane duchami, upiorami, dyniami, strasznymi maskami, które są prawdziwą i autentyczna egzaltacją ą tym co makabryczne.

W związku z tą nocą produkowane są kostiumy czarownic, duchów, upiorów, demonów, Draculi, kościotrupów, krwawych bestii i tej nocy są organizowane imprezy , które w zamiarze i na serio są obraźliwe dla naszej chrześcijańskiej wiary, jak na przykład to co stało się w jednej z dużych rzymskich dyskotek w noc Halloween, gdzie wystawiono na widok publiczny kukiełkę księdza, powieszonego za nogi, głową w dół.

Cel tego „święta” nie jest tylko komercyjny, ale chodzi w nim przede wszystkim o zachęcenie opinii publicznej, szczególnie dzieci , nastolatków i młodych ludzi aby oswoili się z mentalnością okultystyczną, magiczną, obcą i wrogą naszej chrześcijańskiej kulturze ( czasami pod pozorem poznawania kultury celtyckiej ), W czasie gdy jesteśmy świadkami usuwania krzyży z miejsc publicznych, a w okresie Bożego Narodzenia również zakazów urządzania szopek i przedstawień bożonarodzeniowych w szkołach , w tych samych szkołach propaguje się Halloween, który jest egzaltacją złej rzeczywistości duchowej, tzn. tego wszystkiego co uosabia zło, śmierć, strach, makabryczność, demoniczność. W noc Halloween odnotowuje się tez coraz większą liczbę praktyk okultystycznych, , rytuałów satanistycznych, ponieważ noc ta , zgodnie z kalendarzem czarownic odpowiada wigilii Nowego roku satanistycznego w którą ma miejsce rytuał inicjacji i poświęcenia Szatanowi w czasie sabatu.

I w ten sposób Halloween, zamiast promować wartości, zachowania moralne i duchowe, które budują osobowość dzieci i młodzieży , a tym samym społeczeństwa jutra, proponuje rzeczywistość pozbawioną wartości, która nie buduje, ale niszczy, która nie wynosi, ale czyni brzydką osobę ludzką, stworzona na obraz i podobieństwo Boże i stworzoną, stworzona aby znać, kochać i służyć Bogu.

Organizujmy więc w noc z 31 października na 1 listopada czuwania modlitewne w kościołach, alternatywne obchody chrześcijańskie tego święta z udziałem grup, piosenkarzy chrześcijańskich , procesje świętych, przedstawienia teatralne z życia świętych, imprezy dla dzieci i ich rodziców, zabawy inspirowane zdrową tradycją, które rozpowszechniając się, zastąpią te okropną egzaltację brzydoty proponowana przez Halloween.

Ks. Francesco Bamonte

Tłum. z włoskiego Ks. dr hab. Aleksander Posacki, członek-ekspert Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów

facebook.com/aleksander.posacki/oprac MP.

Na zdjęciu w tekście Ks. Francesco Bamonte.

31.10.2014, 9:58

Komentarze (24):

ufam Paź 31, 2014, 10:26 rano

zamiast w dyni drążyć oczy zróbmy z niej zupę jest fantastyczna a i zabawa z dzieckiem w kuchni bardziej wartościowa niż przebieranki w kościotrupy czy czarownice

ramadarster Paź 31, 2014, 10:51 rano

no pewnie, demagogia pelna geba:
a przed kazdym wypadem po cukierki w halloween, dzieci maja pogadanke o okultyzmie, czczeniu szatana i w jaki sposob najlepiej zaszkodzic przecietnemu katolikowi. Co za bzdety!
Boli was, ze ksiedza powiesili?

btard Paź 31, 2014, 11:12 rano

A może jakieś relacje z naszej katolickiej polonii w USA o obchodach Halloween?

Sylabariusz Paź 31, 2014, 11:19 rano

To dobrze obrazuje istotę tego święta, jego podłoże i początki...


Oczywiście można też potraktować ten przekaz jako przestrogę :DD


http://www.youtube.com/watch?v=QW-zKW8g_74

Sylabariusz Paź 31, 2014, 11:26 rano

Teraz kilka słów objaśnienia co do zaprezentowanego przeze mnie materiału :)

Ta niewinna zabawa istotnie wywodzi się od modnej pośród okultystów kultury Celtów. 1 listopada witali oni Nowy Rok. Celtyccy kapłani w tym czasie w szczególny sposób czcili boga śmierci, Samhain. Wierzono, że tego dnia po wsiach wędrują złe duchy, dokuczając ludziom. Równocześnie bóg śmierci miał wywoływać złe duchy zmarłych, którzy odeszli w ostatnim roku. Kapłani nakazywali rozpalanie wielkich ognisk. Palono w nich resztki plonów, zwierzęta, a NAWET LUDZI. Wokół stosu odbywał się taniec. Celtowie w stanie transu tańczyli tzw. taniec śmierci, zapraszając i jednocześnie wypuszczając duchy ciemności. Obrzędy te celtyccy druidzi często finalizowali ofiarą z dziewicy, albo rzuceniem klątwy na jej rodzinę.

(tak - teraz napiszcie coś o stosach, na których chrześcijanie palili domniemane wiedźmy, o klątwach papieskich i będzie "git").

:DD

pokaż więcej komentarzy

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook