10 listopada Stowarzyszenie KoLiber organizuje akcję "Smoleńsk - chcemy prawdy! Czy wiesz, ile nie wiesz?". Będzie to akcja informacyjna, która pokaże fakty dotyczące katastrofy pod Smoleńskiem oraz działania związane z jej wyjaśnianiem i opisywaniem.

Jakie to będą fakty? Marcin Kamiński, prezes Stowarzyszenia KoLiber, mówi portalowi Fronda.pl, że nie tyle chodzi o informacje nieznane, w sensie nieujawniane, co po prostu nieznane opinii publicznej. Takie, które nie są pokazywane w mediach mainstreamowych, nie są razem zestawiane, łączone w ciąg przyczynowo–skutkowy.

- Jest to pierwsza taka akcja stowarzyszenia KoLiber, ale na pewno nie ostatnia. Data nie jest przypadkowa, ale podkreślam, że nie jest naszą intencją łączenie jej ze Świętem Niepodległości. Po prostu 10 listopada to symboliczna data, mija kolejny, siódmy już miesiąc od katastrofy w Smoleńsku – mówi Marcin Kamiński.

- Informowanie społeczeństwa w kwestii śledztwa smoleńskiego zdaje się być dziś bardzo ważne. W normalnych, cywilizowanych państwach, jeśli minister przyznaje się do kłamstwa, to jest dymisjonowany przez premiera, a w Polsce taka sytuacja miejsca nie miała. Mówię konkretnie o pani minister Kopacz, która w ubiegłym tygodniu wprost przyznała się do kłamstwa i nie poniosła za to żadnych konsekwencji. To tylko jeden z wielu argumentów, które nami kierują. To są kwestie skandaliczne, ale powszechnie nikt o nich nie mówi – dodaje Kamiński.

KoLiber chce zachęcić do aktywizacji działań na rzecz ujawnienia prawdy o katastrofie smoleńskiej i szerzej - na rzecz powiększania obszaru prawdy w polskim życiu publicznym.

Jakiego oddźwięku spodziewają się organizatorzy akcji? - Naszym głównym celem jest tutaj informowanie społeczeństwa. Owszem, pośrednio akcja wpływa również na decyzje i działania rządu, ale przede wszystkim na informowanie społeczeństwa – podsumowuje Marcin Kamiński.

Organizatorzy akcji przygotowali prezentację multimedialną, film, nagrania wypowiedzi znanych osób. Będzie też happening oraz rozdawanie ulotek. Spotkanie będzie miało miejsce przy wyjściu ze stacji metra Centrum w Warszawie, 10 listopada, w godzinach 16.00–18.00.

eMBe

/