reklama
reklama

Co zrobić gdy zapuka do Ciebie dziecko przebrane w strój halloweenowy?

Co zrobić gdy zapuka do Ciebie dziecko przebrane w strój halloweenowy?
reklama Czasami do naszych drzwi mieszkalnych zapukać mogą dzieci przebrane w upiorne stroje i bawiące się w halloweenowe zabawy. Jak powinniśmy się w takim momencie zachować?

Magazyn "Miłujcie się" przygotował ciekawą, wręcz edukacyjną akcję skierowaną do dzieci, które bawią się w Halloween i pukają po domach i proszą o cukierek.

Każdy chrześcijanin powienien się cieszyć, gdy odwiedza go ktoś potrzebujący ewangelizacji. Dzieci, które zaczynają się bawić w haloweenowe zabobony, rozpaczliwie potrzebują Chrystusa. Kiedy pukają do naszych drzwi, nie wolno nam zmarnować szansy. Pamiętajmy, że niektórzy z nich w ogóle nie chodzą do kościoła ani na lekcje religii, więc to może być ich ostatnia szansa usłyszenia Ewangelii!!!

Wydaje się, że najlepsze jest zadawanie pytań. Patrząc w oczy takiego dziecka warto zapytać go o jego wiarę: czy chodzi do kościoła, czy przyjmuje Komunię św., kiedy ostatni raz był u spowiedzi. W zależności od odpowiedzi i zachowań można kontynuować z pytaniami natury duchowej: czy dziecko wie, co to jest opętanie; czy widział kiedyś, jak zachowuje się człowiek opętany; czy chciałby mieć co nocy koszmary i skończyć w domu wariatów.

Ale absolutnie konieczne jest zadanie pytania najwazniejszego dla każdego człowieka: Kim jest dla ciebie Jezus? Niezależnie od odpowiedzi mamy obowiązek wyjaśnić dziecku, że Jezus oddał życie na krzyżu, by wyzwolić nas z władzy śmierci i szatana, natomiast przebieranie się za wiedźmy i upiory oddaje nas z powrotem w moc złego. Warto zaproponować dzieciakom wspólna modlitwę, dać im jakis obrazek z modlitwą (np. koronką do Miłosierdzia Bożego), i na pewno koniecznie trzeba za nich się pomodlić tego wieczoru, i przynajmniej przez kilka następnych dni.

Nie zrażajmy się, jeśli dzieciaki będą niegrzeczne, zaczną się z nas naśmiewać lub powiedzą coś obrzydliwego. Skorzystajmy z możliwości zasiania w ich sercach ziarna Ewangelii i módlmy się, by Bóg dał wzrost.

Philo

Źródło: Miłujcie się

 
28.10.2014, 21:59

Komentarze (107):

Majestic Paź 28, 2014, 10:11 po południu

W porządnych osiedlach ten pogański zwyczaj nie jest obchodzony bo dzieci doskonale wiedzą że to nie zabawa tylko oddawanie czci belzebubowi który w szczególności młodą duszę może opanować.

olla Paź 28, 2014, 10:12 po południu

Bardzo dobry pomysł. Wypróbuję, bo na pewno dzieci jak zawsze przyjdą.

Majestic Paź 28, 2014, 10:14 po południu

Jeśli nawet przechadzając się po okolicy napotka się w specyficzny sposób przebrane dzieci to można powiedzieć czym właściwie jest halloween aby poznały prawdę do jakiej dostęp jest przez tą nędzną władzę liberalno - lewicowych drani utrudniony.

olla Paź 28, 2014, 10:15 po południu

Majestic
A jakie to są porządne osiedla? Z pozoru sama mam takie ale jak przychodzi ten dzień to jeden pan lekarz z grupką dzieci "obskakuje" osiedle kibicując im.

Marc1n Paź 28, 2014, 10:20 po południu

A chodzili tacy, chodzili, jakoś w styczniu tego roku. Gender w sukienkach z koronkami. Ucieszyłem się, bo każdy inteligentny człowiek jest chętny do dzielenia się faktami, logiką i wiedzą. A wyraźnie widać było że im bardzo naukowych prawd brakuje.

pokaż więcej komentarzy

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook