Chiny ostrzegają USA. Pekin poparł żądania Moskwy  - zdjęcie
28.01.22, 13:24Fot. Пресс-служба Президента России via: Wikipedia CC 4.0/Narendra Modi via: Wikipedia CC

Chiny ostrzegają USA. Pekin poparł żądania Moskwy

34

Wczoraj, jak podały źródła rządowe w Pekinie, wysokiej rangi chiński dyplomata zwrócił się do odpowiednich władz z Waszyngtonie z sugestią, żeby Stany Zjednoczone zaczęły „poważnie traktować rosyjskie obawy o bezpieczeństwo w Europie”. Pretekstem do rozmów była rzekoma troska Chińczyków o zbliżające się w ich kraju Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

„Poprzez dialog – jak napisano w chińskim oświadczeniu - wszystkie strony powinny całkowicie wyrzec się mentalności z okresu zimnej wojny i zbudować zrównoważony aparat”. W dalszej części czytamy, że Chiny są przeciwne zagranicznej ingerencji w działania innych krajów, a szczególnie niechętne są wypowiadaniu się przeciwko Rosji, swojemu kluczowemu partnerowi strategicznemu i stałemu członkowi Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. Rząd w Pekinie nie życzy sobie także wtrącania się USA w wewnętrze sprawy Chin, a głównie w sposób traktowania mniejszości muzułmańskiej Ujgurów w regionie Xinjiang.

Z powyższego wynika, że Pekin za nic ma prawa mniejszych narodów do samostanowienia, bo najważniejsza jest Moskwa, z którą można robić najlepsze interesy. Ponadto potwierdza się teza zaprezentowana rok temu przez jednego z austriackich politologów, że Chiny z Rosją podpisały tajny protokół (podobny do paktu Ribbentrop-Mołotow) określający strefy wpływów obu państw w Azji i Europie.

P.J.Z.

 

Komentarze (34):

ABC2022.01.30 1:54
Ciekawe, że nikt na tym katolickim portalu nie wymienia Boga jako naszego Zbawcy i obrońcy przeciw bandyckim państwom, rasieji i chinom komunistycznym.
zaswe2022.01.28 22:18
A jak to tajny protokół - dotychczas kończył się skoczeniem sobie do gardeł. Chiny bez wypowiedzenia wojny zaatakują Rosję, a USA będą drżeć na wieść o straszliwych okrucieństwach Chińczyków na froncie. Czy taki scenariusz jest możliwy?
Chabad Lubawicz2022.01.29 9:19
wg PIS i ich wyznawców tak, są miliony scenariuszy gdzie zawsze Rosja zostaje zniszczona przez USA lub Chiny i Polskę pod przywództwem Jarosława Zbawiciela, te scenariusze przewidują, że na terenie USA , NATO czy Polski nie spadną żadne bomby, rakiety czy też nie eksplodują ładunki nuklearne gdyż z założenia wspaniałe dobre państwa zachody nie mogą być zniszczone przez rosyjską broń bo ta rosyjska broń będzie chronić zachodnie państwa bo jest przyzwoita w przeciwieństwie do Putina , a jak tak będzie to nie będzie żadnych strat w ludziach więc można atakować bezkarnie
katolik2022.01.28 20:37
𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!! ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!!
katolik2022.01.28 19:46
Nazistki i nazisci z lewicy zebrali 10 tyś podpisow aby wyszczepienie było obowiązkowe, czyli trzeba ZACZAĆ zbierac podpisy przeciwne i o odsunięcie wszystkich od wladz
Anonim2022.01.28 17:42
Obserwacja 22 lat rządów Putina pokazuje, że wykonuje tylko te ruchy, których pewny jest powodzenia. Tak pewnie jest i tym razem, inaczej nie odważyłby się stawiać USA/NATO pod ścianą. Takie są gołe fakty i żadne osobiste sympatie tego nie zmienią, nawet wybudzony dr Ziemiński. Wracając jednak do tytułowego pytania - Co łączy stanislava z syjonistami? Otóż odpowiedź jest prosta i oczywista - wszystko bo to syjonista, aktywista bandy, która marzy o zawładnięciu Rosją. Nie tylko dla wejścia w posiadanie jej niezmierzonych bogactw ale przede wszystkim dlatego, że bez pokonania Rosji nie jest możliwe zaprowadzenie syjonistycznego (żydowskiego) porządku świata. Za pijaka Jelcyna wszystko wydawało się iść dobrze. Jelcyn był pupilkiem Zachodu bo pozwalał bezkarnie okradać Rosję. Putin pokrzyżował te plany i jest najbardzie znienawidzonym i demonizowanym politykiem na kuli ziemskiej. Wedłu dr Ziemińskiego trzeba go jak najszybciej obalić. W czyim interesie to pisze? Niech każdy sam sobie odpowie. Rosję można lubić lub nie, Polacy mają ku temu trochę powodów ale w naszym żywotnym interesie jest, żeby istniała przeciwwaga dla syjonistów. W razie upadku Rosji my też przestaniemy istnieć jako państwo. Teraz pozwalają nam jeszcze zachować pozorne, widoczne atrybuty "suwerenności" bo jesteśmy potrzebni w tej rozgrywce jako harcownik, podobnie jak Ukraina. A gdy nie będziemy już potrzebni to nas skasują i Polska będzie jedynie w książkach historii. żródło: https://spiritolibero.neon24.pl/post/166419,co-laczy-stanislava-z-syjonistami
SZABES MAMY!2022.01.28 18:19
____________________________________________________________________________________________________ A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
jewrej2022.01.28 18:29
z Chazarami nie śpiewam
Ed2022.01.28 19:23
Zastanawiam się tylko, czy to Ukraińcy stoją uzbrojeni pod granicą ruską i "ćwiczą" obronę granic? Może mi się coś pokiełbasiło.
Teodor Duracz - Polska komunistyczna2022.01.28 17:02
Fragment wykłady prof. dr Jana Hertrich-Woleński: "Ludźmi honoru byli generał Jaruzelski, generał Kiszczak, generalicja Ludowego Wojska Polskiego, żaden nie zdradził ani nie stchórzył, oprócz jednego łajdaka Kuklińskiego, zarzut że stan wojenny był skierowany przeciwko narodowi jest zarzutem stawianym przez infantylną dzicz i głupców, gdyby nie stan wojenny 13 grudnia 1981 to już 17 grudnia 1981 gdy miał wybuchnąć strajk generalny (temperatury minus ca 13 stopni) państwo polskie zamarzło by na amen, a tak przynajmniej dotrwało do 1989."
Centralna Szkoła Prawnicza im. Teodora Duracza2022.01.28 17:11
swędzi pisowca kakaowe oczko, oj swędzi
Teodor Duracz - Polska komunistyczna2022.01.28 17:26
Fragment wykładu red. naczelnego "NIE" : "A poza tym USA to największy bandyta świata, winny spalenia milionów ludzi, teraz zmierzają do sprowokowania wojny z Rosją i zniszczenia Rosji rękoma idiotów z Polski i NATO oraz banderowców i faszystów z Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, więc wypędzenie Yankesów i ich eksponentów TVN z Polski nawet przez takiego nikczemnika jak Kaczyński jest korzystne."
Centralna Szkoła Prawnicza im. Teodora Duracza2022.01.28 16:39
co pisowskie przygłupy, przecież mieli atakować Syberię, ale wam w tych głupich łach rynsztok PIS z Frondą zrobiły, gdzie te przygłupy Anonimy, skrzypki, jerzyki i inne debile
ha ha, ha ha2022.01.28 17:26
walczą po stronie Chin z Rosją na Syberii
442022.01.28 16:16
....................... „poważnie traktować rosyjskie obawy o bezpieczeństwo w Europie” ....................... - Nie zdziwię się, gdy jutro przeczytam, że chińskie obserwatoria astronomiczne wyznaczyły dokładne położenie orbity Słońca wokół Ziemi.
Olej2022.01.28 15:14
Warunek pokoju panie prezydencie Biden; Natychmiastowe przerzucenie 100 tys. amerykańskich żołnierzy do Europy, wraz ze sprzętem i lotnictwem USA. Zrównoważenie naszykowanego przez Sowiety potencjału napadu powietrznego, rakiety, zagłuszanie elektroniczne. W Azji te siły nie mają strategicznego znaczenia, w Europie są gwarantem żeby sowiety pozostały na pozycji wyjściowej. Alternatywą do powyższego jest oddanie Ukrainy i połowy Europy pod sowiecką kuratelę i dominację. Co i tak nie uratowałoby pokoju tylko oddaliło wojnę, w której Francja, Włochy i Zachód doczekałby się i poznał czym w istocie są Sowiety. Dopóki mogą frymarczyć czyjąś niepodległością i wolnością robią to bez skrupułów. Czego jesteśmy ofiarami wraz z Ukrainą.
Olej2022.01.28 14:48
Jeżeli dwa wilki podpisały tajny protokół to ten protokół będzie dokumentem, który ich ze sobą zetnie. Chiny nie będą w stanie opanować Azji Południowej i spacyfikować szeregu państw, które nie chcą stracić swojej suwerenności. Perspektywa chińska ma jeden wymiar przyszłości - jest nią niewola. O ile Pax Americana się sprawdził przez ponad 70 lat o tyle ład chiński się ukazuje wszędzie tam gdzie zdobywają bezwarunkową dominację. Chińczycy robią swoja politykę ekspansji kapitałem a później kagańcem. Sowiety zaczynają od wojny a później kagańca. Jak jeden tak i drugi są siebie warci. Dla cywilizacji zachodniej istnieje realna groźba i trudna do opanowania rozgrywka geostrategiczna. Nasi oficjele głoszą, że nie grozi nam niebezpieczeństwo. Ja bym nie był tego taki pewny. Czy oby Łukaszenka nie dostał zadania aby wtargnąć na teren Suwalszczyzny aby zająć polską armię, zadaniem innym niż pomaganie Ukrainie lub np. Krajom Bałtyckim.
Böno2022.01.28 14:46
Właśnie o tym tutaj pisałem. Chiny nie staną po stronie USA i NATO tylko po stronie Rosji. A samo NATO też jest podzielone w sprawie Ukrainy: Niemicy i nie tylko. Dlatego warto ostudzić emocje, by nie doszło do następnej wojny światowej. Tylko dyplomacja i rozwaga, a do tego wsparcie modlitewne, a nie zaognianie sytuacji.
oficer LWP2022.01.28 17:10
III wojna światowa ogłoszona przez Morawieckiego na wystąpieniu transmitowanym przez tvPIS już trwa, na razie biorą w niej udział sami pisowcy to może Morawiecki ogłosi IV wojnę światową, im już jeden wooj z kim walczą, nawet ich przyjacielscy banderowcy nie zezwalają na w jazd pociągów z Chin a narciarz uda wiedząc ile to już jest miliardów strat dla Polski pier***li, że trzeba banderowcom pomagać, typowa pisowska gnojowica
kapral LWP2022.01.28 23:41
Strzelać? A tylko ślepaki w magazynie.
Xi podpuszcza Putina :)2022.01.28 14:38
już teraz kreml jest dużo słabszy od Chin ,a po przegranym przez kreml konflikcie z zachodem Chińczycy zrobią z Rosją co będą chcieli , zrobią sobie wasala z całości albo podzielą na części
Sem2022.01.28 14:59
Nie bądź naiwny i przestań marzyć, a zacznij myśleć.
da da , kacapie2022.01.28 16:26
da,da
Yarosław2022.01.28 18:28
pisior pochwalił się wiedzą, wie, że zamiast mózgu ma tam kloakę
czukcza2022.01.28 17:16
niedawno pisałeś ''po przegranym konflikcie z Chinami", bredzimy tak jak zawieje wiatr aby tylko wąchać pisowski smród
czer.buraczana pejsata kretynizacja Polski w polin2022.01.28 13:48
Kto w koncu wykopie czerwomego buraka ... raz na zawsze ..... schalom kaczor donlad
katolcka deratyzacja Polsk2022.01.28 15:01
PO to niemiecka partia faszystowska jak NSDAP.
ABC2022.01.28 13:47
Rosja czuje się zagrożona, to typowa dla nich arogancja i bezczelność i z miękkimi fajami na pewno nie będą rozmawiać. Jedno mówią a swoje robią, tak zasada.
kapitan KGB2022.01.28 15:52
Rosja czuje się zagrożona ale Chinami a Chiny graja w ciula. To cwańszy naród od rosji i jeszcze do tego cierpliwi na długą metę. Rosja myśli ze zerdzewiałymi rakietami przestraszy Chiny. Nie. Poludniowa Syberia jest powoli zasiedlana chińczykami.
ABC2022.01.30 2:01
tekstu z 13:47 nie popełniłem. Jest on podróbą.
Anonim2022.01.28 13:46
" Jestem zdania, że Afganistan to największa stawka naszych czasów. Dlaczego? Dlatego, ze siły zbrojne kolosa z północy nie są w Afganistanie jedynie po to, by kontrolować terytorium tego kraju. Są tam, ponieważ uważają go za odskocznię, która umożliwi im dostęp do ciepłych mórz. Jeśli nasi czytelnicy zechcą spojrzeć na mapę, zauważą, że Rosja, po osiągnięciu wybrzeża naprzeciw Arabii Saudyjskiej, znajdzie się u ciepłych mórz. Mało kto obserwuje jej manewry. Zbuduje potężny port wojskowy. Zada tym samym podwójny cios, bo będzie kontrolować jednocześnie wejście do cieśniny Ormuz, tak jak baza na wyspie Sokotra w Adeniei Etiopia kontrolują wejście do Morza Czerwonego. Jeśli skieruje się pani z tego miejsca na północ Morza Omańskie- go, na północ Oceanu Indyjskiego, po pakistańskiej czy irańskiej stronie granicy, jeśli weźmie pani linijkę i skieruje ją prosto na północ, zobaczy pani kierunek inwazji. Mam nadzieję, że nie zakończy się ona sukcesem, ale uważam, że nastąpi... Powtarzam to od ćwierć wieku. Będzie to wydarzenie tej miary, co dwie wielkie wojny światowe. Wzdłuż tej linii północ-południe zostanie przecięty i podzielony na dwoje największy lądowy obszar kuli ziemskiej, tak zwana Euroazja."
Marianczi2022.01.28 13:43
Do prawdziwej między nimi nie dojdzie a morską i powietrzną blokadę Chin, by gospodarczo sprowadzić ich do parteru, USA mogą przeprowadzić bez poparcia Rosji. Jeszcze lepiej ruskich też objąć taką blokadą.
Chabad Lubawicz2022.01.28 18:11
nie sprężaj się tak bo ci żyłka pierdząca pęknie pisowcu niedouczony
Rabe Rosenkreuzen2022.01.28 23:42
Tak ni moszna Bracie jak penknie to nie bendzie płatnika.