BUNT UCHODŹCÓW. Podpalają namioty, chcą do Niemiec! - zdjęcie
23.10.15, 12:30

BUNT UCHODŹCÓW. Podpalają namioty, chcą do Niemiec!

4

Słowenia jest zalewana islamskimi imigrantami. Dziesiątki tysięcy przybyszy przewalają się przez ten mały kraj, dążąc do niemieckiego "raju". Dla samej Słowenii to dramat. Władze myślą u budowie muru na długiej granicy z Chorwacją, a w między czasie proszą Unię Europejską o silną pomoc.

Tymczasem Bruksela ma czas. Jean-Claude Juncker, szef Komisji Europejskiej, zwołał niewielki szczyt unijny dopiero na niedzielę. Słowenia liczy, że dostanie po nim 140 mln euro, a do tego ludzi i sprzęt, by mogła sprostać nieustającym fallom uchodźczym. Problem nasilił się od niedawna - w sobotę Węgry zamknęły całkowicie swoją granicę z Chorwacją. Wobec tego imigranci wybrali dłuższą trasę, przez Słowenię właśnie. W ciągu zaledwie kilku dni do tego małego kraju przybyło 40 tysięcy ludzi. To dla Słowenii naprawdę nie mało - 40 tysięcy imigrantów to równowartość prawie 2 procent słoweńskiej ludności!

Szczególne problemy ma miejscowość Brezice przy granicy z Chorwacją. Tam znajduje się obóz dla imigrantów. Przebywa w nim obecnie około 13 tysięcy ludzi, podczas gdy w miasteczku mieszkają... tylko 24 tysiące osób.

A imigranci nie chcą czekać. Są źli - i dają temu wyraz. W środę podpalili namioty w obozie, krzycząc, że chcą natychmiast dostać się do Austrii. Narzekają, jakoby nie otrzymywali wody i żywności - ale lokalne władze mówią, że to bzdura. Imigranci po prostu odmawiają przyjmowania żywności, żeby wymusić szybszy transport do Niemiec.

Tak - oto uchodźcy w całej okazałości. Ilu spośród tego tłumu naprawdę potrzebuje pomocy? Pięć procent? Reszta chce po prostu do Niemiec - nic więcej.

kad

Komentarze (4):

anonim2015.10.23 12:47
Haha, dzicz. Niech podpalają. Zobaczyzmy za kilka tygodni, jak będą podpalać własne burki żeby się ogrzać:)
anonim2015.10.23 13:06
I h.... Jak palą namioty to niech śpią pod gołym niebem. Wszyscy kurwa płacimy z naszych podatków na to by mieli gdzie mieszkać. Nie podoba się ? To wypad do arabii
anonim2015.10.23 18:13
Nie wiadomo co robić - podejdziesz do takich, to możesz dostać w łeb, nie podejdziesz to oskarżą policję o brak interwencji. Chyba jednak zgadzam się z TomaszemJ, bo w końcu podpalają namioty, żeby na nas coś wymusić. Tyle tylko że oni w Słowenii nie mają żadnych praw, są nielegalnymi imigrantami, więc jedyne co policja powinna zrobić to wsadzić ich do więzienia. Podziękujcie Merkel...
anonim2015.10.24 7:32
Racja, niech śpią pod gołym niebem. Zamknąć to bydło w getcie i zapowiedzieć, że do każdego, kto spróbuje się z niego wydostać, policja będzie strzelała bez ostrzeżenia. To zabawne, gdy czytam, że według jakiegoś tam rankingu A.Merkel jest najbardziej wpływową kobietą świata. Być może kobietą tak, ale to nie ona rządzi tym całym cyrkiem uchodźcowym i dżenderowym, tylko jacyś ponadnarodowi, wpływowi i zamożni faceci.