Braun o Miecugowie: "jest płatnym zaprzańcem i antypolskim propagandystą" - zdjęcie
06.08.13, 19:48Grzegorz Braun (fot.Adrian Nikiel/Wikipedia)

Braun o Miecugowie: "jest płatnym zaprzańcem i antypolskim propagandystą"

39

Grzegorz Braun w bardzo mocny i precyzyjny sposób analizuje zajście na Przystanku Woodstock, podczas którego dziennikarz TVN Grzegorz Miecugow został publicznie spoliczkowany przez Oskara W. - Pan Miecugow należy do funkcjonariuszy frontu ideologicznego, na którym prowadzona jest walka przeciwko niepodległości państwa polskiego - mówi "Super Expressowi" reżyser Grzegorz Braun. I dodaje: - Od dawna powtarzam, że takich ludzi jak on należy otoczyć troską, ponieważ ich zdrowie i życie może być zagrożone".

Później Braun poddaje charakterystykę Miecugowa mówiąc: - Pan Miecugow jest dla mnie rozbójnikiem intelektualnym. Jest człowiekiem, który ze swoich nie błahych kompetencji intelektualnych i nieprzeciętnego talentu medialnego uczynił oręż w walce z polką suwerennością-. I winni za to, jego wychowanie w rodzinie stalinowskiej.

Na koniec Grzegorz Braun twierdzi, że to nie Oskar W, ale właśnie Grzegorz Miecugow powinien stanąć przed sądem: - Dla mnie p. Miecugow jest płatnym zaprzańcem i antypolskim propagandystą. Za swoją działalność powinien stanąć przed prokuratorem. I to pilnie - zanim jakiś inny Polak zniechęcony biernością organów państwowych zachce sam wymierzyć sprawiedliwość.

sm/Media

Komentarze (39):

anonim2013.08.6 19:58
Miecugow i spółka w znacznej mierze przyczyniali się do tego, żeby za wszelką cenę zdyskredytować działalność rządu w latach 2005-2007. Portki się trzęsły przed tym, że próbowano dokonać dekomunizacji i lustracji. Wyszłoby szydło z worka.
anonim2013.08.6 20:02
Redakcjo, pogoń wreszcie trolla arbitra! Ateusz poucza kto ma prawo nazywać się katolikiem, no ludzie, na poświęconym? Kurcze, zróbcie wreszcie coś by móc po IP banować, bo się już korzystać odechciewa, trolling wszędzie i bezprzerwy!
anonim2013.08.6 20:05
Pan Grzegorz chciał powiedzieć: dobrze płatnym kontynuatorem tradycji tatusia
anonim2013.08.6 20:06
Czy pan Miecugow powinien "za swoją działalność" stanąć przed prokuratorem? Nie wiem, być może. O ile mi wiadomo, to prawa nie złamał do tej pory. Za to wiem, że pan Braun będzie miał kłopoty ze stanięciem przed lustrem, jeśli przyjdą czasy że "Polak zachce sam wymierzyć sprawiedliwość". Tak jak medialna niechęć do PiSu mogła sprowokować zabójstwo w Łodzi, tak takie czcze gadanie pana Brauna może sprowokować coś podobnego.
anonim2013.08.6 20:11
Katolicka miłość z niego aż bije
anonim2013.08.6 20:11
Takie kmioty jak Miecugow są Anty-polakami, bo zawsze stali po stronie komunistycznej "elity", której nie udało się ruszyć po przewrocie w 1989 roku, a która ewidentnie, do dziś działa na niekorzyść tego kraju.
anonim2013.08.6 20:24
Czyli jak ktoś się nie zgadza z Braunem to może podejść i go spoliczkować? Taki z tego morał.
anonim2013.08.6 20:26
AlexanderDegrejt ... Ot, taka mala dorada, widzisz ksywke tego cymblisty z niemiec >arbitra< , to go nie czytaj. Ja mu tam chyba ze dwa razy odpowiedzialem, niczego mądrego mi nie odpisal bo przecież z niego przygłup, wiec nie czytam wiecej jego bazgrołów bo to strata czasu. Zrob to samo i spoko. Pzdr.:))
anonim2013.08.6 20:36
mustafa.... a ty myslisz, ze nie ma takich peowcow ktorzy by to z checia zrobili? Czy ty przypadkiem nie jestes jednym z nich, a tylko odstrasza cie kara? Widzisz mustafa, morderca Rosiaka nie bal sie kary, bo ludzie pokroju Miecugowa zrobili z niego bezwolnego golema ktory nie "policzkowal" jeno wzial noz w swe brudne lapy i z zimna krwia, bez skrupulow, ZAMORDOWAL !!
anonim2013.08.6 20:36
@AlexanderDegrejt Pragnę zauważyć, że Pana wpisy, też czasami można uznać za trolling...
anonim2013.08.6 21:06
A w jakiej rodzinie trzeba się wychować ,żeby być takim podłym człowiekiem jak Braun?
anonim2013.08.6 21:38
pan braun ,mówi to co myśli spora cześć społeczeństwa .... bravo
anonim2013.08.6 21:57
A ja myślę, że przyszłość (jeżeli ma być pomyślna) Kościoła, naszego narodu, pewnie też i świata leży w rękach ludzi twardych i zdecydowanych, może nieraz szokujących, ale mających kręgosłup. Na razie o naszych losach decydują moralne jamochłony! @Kurt Ka Jak tak bardzo chcesz przypiedolić, to przypiedol tym swoim biednym pustym łebkiem w coś twardego. Może pomoże...
anonim2013.08.6 21:58
oby wszyscy Polacy tak bronili polskości i Kościoła Katolickiego jak czyni to G. Braun
anonim2013.08.6 22:11
A w jakiej rodzinie trzeba się wychować ,żeby być takim podłym człowiekiem jak Braun? Wiem tylko w jakiej rodzinie trzeba wychować się żeby widzieć rzeczywistość twoimi oczyma - w rodzinie podobnej do Miecugowów - stalinowskiej.
anonim2013.08.6 22:13
To karykatura katolika i Polaka. Zaprzeczenie nauki Chrystusa Co ty wiesz o obrazie katolika i nauki Jezusa - plemię żmijowe
anonim2013.08.6 22:14
leaf427 - lepszym obrońcą Polskości jest każdy osiedlowy dres. Mentalność podobna jak u pana Brauna, a przywalić umie dużo mocniej.
anonim2013.08.6 22:14
Nauka Chrystusa brzmi: Groby pobielane!
anonim2013.08.6 22:17
eaf427 - lepszym obrońcą Polskości jest każdy osiedlowy dres. Mentalność podobna jak u pana Brauna, a przywalić umie dużo mocniej. To co tu czytamy powyżej to nie jest walenie w stylu dresiarza...
anonim2013.08.6 22:24
Taki mały OT: skąd tu się tylu troli naszło?!!! Forum zamienia się w śmietnik...
anonim2013.08.6 22:25
Uderz w stół a nożyce się odezwą. Ja Ci tylko przywołałem słowa Chrystusa na naukę którego się powołujesz , to Miecugow jest plemieniem żmijowym, a Braun takim językiem się posługuje i ma rację, ale skoro odebrałeś to do siebie to może będziesz musiał to przemyśleć
anonim2013.08.6 23:14
co jak co, ale dziennikarzy trzeba zostawić w spokoju, nawet jak komuś jest nie po drodze z ich poglądami; wolność słowa jest ważniejsza od różnic światopoglądowych metoda wycinania w pień opozycji ideowej jest błędną drogą - pan Braun powinien o tym wiedzieć jako wolnościowiec, głosząc takie nagonkowe bzdety jak powyżej, staje po stronie totalitaryzmu, który rzekomo chce zwalczać
anonim2013.08.6 23:15
a gdzie byliście trolle jak lemingi znieważali krzyż pod pałacem prezydenckim i bili ludzi;) to są fakty. wystarczy obejrzeć "Krzyż" E.Stankiewicz
anonim2013.08.6 23:24
Pan Braun jest wielkim Polakiem.Swoją postawą zasługuje na miejsce w panteonie wielkich polskich patriotów.A tacy jak miecugow powinni być na stałe umieszczeni w księdze hańby narodowej.Czas najwyższy taką księge wydać ,opublikować i rozpropagować.
anonim2013.08.6 23:34
Madziar, a gdzie jest granica pomiędzy głoszeniem własnych(??) poglądów, a destrukcyjna działalnością dla społeczeństwa i państwa ? Dziennikarze TVN, GW, POLSAtu a również TVP już dawno i daleko ją przekroczyli. Wystarczy rzucić okiem na stan państwa, wymiaru sprawiedliwości, opluwanie wybitnych Polaków, patriotyzmu, ludzi wierzących, codzienne tony agresywnych kłamstw, wychwalanie zboczeń, komunistycznych zdrajców i zbrodniarzy aby uświadomić sobie jak szkodliwi są osobnicy typu Miecugowa. Wielu rodaków jest już na granicy wytrzymałości tej presji jaką codziennie wytwarzają, a wobec paraliżu wymiaru sprawiedliwości samosądy są coraz bardziej prawdopodobne. Wolności słowa nie można absolutyzować, a jej granica są kłamstwa, obelgi, deprawacje karane przez sądy. Tyle, że sądów w takich sprawach praktycznie nie ma, bo władzy, tej rzeczywistej to bardzo na rękę. Marzenie Jerzego Urbana wobec Polaków realizowane jest bez większych problemów poza tym, z siedzibą w Toruniu ...
anonim2013.08.6 23:34
@tabor70 - jeśli dla ciebie istnieją uczynki tylko przez wzgląd na karę lub jej brak, to brak ci zwykłej przyzwoitości. Jeśli potrzebujesz wyznaczników kara-nagroda, to nie wyszedłeś jeszcze z wieku dziecięcego...
anonim2013.08.7 1:06
Madziar Rozumiem że konsekwentnie twierdzisz również że Marszałek Józef Piłsudski w 1926 roku był bandytą i stał po stronie totalitaryzmu?????
anonim2013.08.7 1:35
Myślę, że niepotrzebnie winą za takie durne notki, jak powyższa, obarczają tu niektórzy p. Terlikowskiego. Niezależnie od tego, czy się go lubi, czy nie, trzeba mu przyznać, że raczej nie zdarza mu się w artykułach popieranie jakichkolwiek aktów przemocy. W tej kategorii królują zdecydowanie takie postacie jak Alexander Degrejt oraz autor tego artykułu - Sebastian Moryń, dość paskudny osobnik. @Wojo Nie lubię Grzegorza Miecugowa i ja również uważam jego medialną działalność za szkodliwą, ale mimo wszystko mieszczącą się w granicach wolności słowa. Przecież w wolności słowa właśnie o to chodzi, że pozwalamy innej osobie wyrażać swoje poglądy, nawet jeśli nam się one nie podobają lub uważamy je za szkodliwe. Gdyby rzeczywiście wyznaczyć jakąś "granicę między głoszeniem własnych poglądów, a działalnością destrukcyjną dla państwa", to żadnej wolności słowa by nie było, gdyż każdy pogląd niezgodny z naszą doktryną moglibyśmy w jakiś sposób uznać za szkodliwy. Zresztą, dużo bardziej destrukcyjną działalnością wobec społeczeństwa wykazuje się według mnie sam Grzegorz Braun, usprawiedliwiający bezsensowną przemoc i nawołujący do zabijania "złych" dziennikarzy.
anonim2013.08.7 8:30
Mustafa...Czemu ja mam potrzebowac wyznacznikow kara-nagroda? Ja sie nie boje bo nie mam zamiaru nikogo prac po gebie a tym bardziej MORDOWAC. Ja pytalem, czy to ciebie przypadkiem przed „daniem w morde” nie odstrasza kara, bo, jak na razie nie stales sie golemem z mozgiem zlasowanym przez roznych >Miecogow< co sie wlasnie przytrafilo nijakiemu >arbitrowi< i tak nota bene przyglupowi, ktory przemianowal sie na >sempreverita < a i chyba jeszcze na cos innego ))) i pisze durnoty jak to golem, a i cymbalista z Niemiec do tego. Ale... mustafa... ogladaj >szklo< czytaj Wyborcza i sluchaj roznych >Miecogow< a bycie golemem ze zlasowanym mozgiem masz jak w banku i noz w lapie ci sie znajdzie ani nie bedziesz wiedzial kiedy.
anonim2013.08.7 9:36
@Konkwistador, " Gdyby rzeczywiście wyznaczyć jakąś "granicę między głoszeniem własnych poglądów, a działalnością destrukcyjną dla państwa", to żadnej wolności słowa by nie było, gdyż każdy pogląd niezgodny z naszą doktryną moglibyśmy w jakiś sposób uznać za szkodliwy." To nieprawda, bo myśląc w ten sposób dopuszczalne byłyby ideologie zbrodnicze jak komunizm czy nazizm, a są zabronione w polskim prawie i nie tylko naszym. Musi istnieć granica wolności słowa, bo słowo w mediach służy nie tylko dyskusji, wymianie (choć co tu wymienia skompromitowane idee ?!), ale przede wszystkim KSZTAŁTOWANIU światopoglądu i tzw. opinii publicznej, a przecież takie kształtowanie doprowadziło do zbrodni komunistycznych czy nazistowskich. Ten konkretnie TVN i ludzie pokroju Miecugowa doprowadzili zmasowana propagandą do zwycięstwa PO, a to zaowocowało obecną zapaścią gospodarczą, emigracja milionów młodych rodaków, likwidacja suwerenności Polski (panoszenie się u nas Niemców - banki, wydawnictwa, media; czy Rosjan - najbardziej widoczne w energetyce, inżynieria społeczna UE), zapaścią demograficzną, czy puszczeniem w skarpetkach milionów emerytów ograbionych w świetle prawa z oszczędności w OFE, dlatego Pan Braun ma sto procent racji ! Nie wiem jak Ty, ale ja tak dużo nie jestem skłonny składać na ołtarzu źle rozumianej wolności słowa. Jak napisałem, jej granica jest zgodność z prawdą i dobrem społeczeństwa.
anonim2013.08.7 10:46
Wojo - "a to zaowocowało obecną zapaścią gospodarczą, emigracja milionów młodych rodaków, likwidacja suwerenności Polski (panoszenie się u nas Niemców - banki, wydawnictwa, media; czy Rosjan - najbardziej widoczne w energetyce, inżynieria społeczna UE), zapaścią demograficzną, czy puszczeniem w skarpetkach milionów emerytów ograbionych w świetle prawa z oszczędności w OFE, dlatego Pan Braun ma sto procent racji" Zapaść gospodarcza jest efektem ogólno-światowego kryzysu. Tusk nie zrobił nic, żeby jego skutki złagodzić, ale twierdzenie że jest winny całości zjawiska jest naciągane. Emigracja zaczęła się, kiedy, jeszcze za czasów ekipy SLD u władzy chyba? Ludzie emigrują niezależnie od czego czy rządzi Miller, Kaczyński czy Tusk. Co do likwidacji suwerenności Polski - dobrze pamiętasz chyba kto podpisał traktat lizboński. PO go ratyfikowało, a PiS to przyklepał. Należy dodać, kto nas jeszcze do Unii wprowadził... Zapaść demograficzna - to też wina Tuska? Rozumiem że ludzie przed podjęciem decyzji o rozmnażaniu sprawdzają kto jest premierem?
anonim2013.08.7 10:50
@Wojo chyba nie za wiele wiesz o ekonomii, wolnym rynku i strukturach w jakich funkcjonuje Polska. Poza tym, twierdzenie, że PO doszła do władzy przez propagandę TVN, to zwykłe obrażanie ludzi i pyszne wywyższanie się nad innymi, zgodnie z zasadą "wszyscy są bezmyślnymi roślinkami, którym media robią papkę z mózgu, tylko ja potrafię myśleć, bo nie zgadzam się głównym nurtem"
anonim2013.08.7 12:37
Szarleju, ewidentna winą Tuska i PO (innych partii też, zależnie jak glosują w sprawie długu publicznego czy OFE, i tu inni się różnili pozytywnie od PO) jest katastrofalny dług, największe w dziejach złodziejstwo publicznych pieniędzy i rabunek OFE. "Zapaść gospodarcza jest efektem ogólno-światowego kryzysu." Żal mi Cię, bo to nie jest prawda. Są państwa, które nie są w zapaści takiej jak Polska, bo ich rządy nie popełniają tych OCZYWISTYCH błędów (? - świństw) jakie robi dyspozycyjny wobec banksterów Rostowski i Tusk. Emigracja spowodowana jest brakiem pracy spowodowanej zarżnięciem gospodarki (przedsiębiorstw) polityką PO. To z kolei spowodowało ubóstwo młodych małżeństw, które boi się mieć dzieci. Te same małżeństwa po emigracji do UK mają po 3 i więcej dzieci. To ewidentne i proste. Owszem, winą wszystkich polityków, którzy głosowali za ratyfikacją UE ( a TVN brutalnie i bezczelnie stręczył Polakom) jest strata suwerenność, czyli zdrada. Złe skutki tej decyzji są doskonale widoczne, nie tylko w Polsce.
anonim2013.08.7 12:41
berock, z tego co napisałeś widać, że masz zły kontakt z rzeczywistością. Żegnam. :(
anonim2013.08.7 14:01
@Wojo Co niby oznacza zły kontakt z rzeczywistością? Ton wypowiedzi tylko potwierdza moją diagnozę odnośnie szacunku do odrębnego zdania.
anonim2013.08.7 15:44
Dobre, Braun powiedział to dosadnie.
anonim2013.08.7 21:27
@Adalbert, Piłsudski nie uderzał w dziennikarzy tylko w polityków, którzy byli mu przeciwni; niewątpliwie demokratą nie był, ale patriotą z całą pewnością tak; widocznie uznał, że ówczesna odradzająca się państwowość polska nie dorosła jeszcze do demokracji i trzeba jej trochę pomóc twardymi rządami wyjść na prostą
anonim2014.07.2 18:29
Filmy Grzegorza Brauna, do obejrzenia na portalu Ahaaa.pl, zapraszamy:)
anonim2014.07.2 18:31
Filmy Grzegorza Brauna, do obejrzenia na portalu Ahaaa.pl, zapraszamy:)